Intelektinės nuosavybės svarba šių dienų pasaulyje

intelektinė nuosavybėKadangi šiuo metu šalys tarpusavyje kariauja siekdamos kuo intensyviau vystyti technologijų bei mokslo sferas – nieko keisto, kad valstybės politika turi būti užtikrinti, kad žmonės nebijotų dalintis savo idėjomis. Intelektinė nuosavybė yra įstatymų apipintas rinkinys, kuris ir apibrėžia tam tikros neapčiuopiamos nuosavybės saugojimą. Tai skatina žmones drąsiau dalintis savo idėjomis bei gavus finansavimą jas įgyvendinti.

Lietuvoje intelektinė nuosavybė tikrai labai saugoma ir tai patvirtina užsieniečiai, kurie užsukę į mūsų šalį ir susipažinę su įstatymais tvirtina, kad šalyje žmogaus idėjos labai giriamos. Jau nuo senų laikų lietuviai buvo linkę saugoti žmogaus darbą kartu su jo pavarde, o ne savavališkai pasisavinti ir susirinkti laurus. Tai įaugę į mūsų kraują, o kadangi visa veikla yra apsaugota papildomų įstatymų – nieko keisto, kad lietuviai dar pagarbiau žiūri į kito žmogaus sukurtą produktą.

Intelektinės nuosavybės apsauga ypač aktuali toms šalims, kurios siekia konkuruoti su kitomis šalimis informacinių technologijų srityje. Lietuva yra ta šalis, kuri augina labai daug šaunių žmonių norinčių prisidėti prie didesnių išradimų ir tuo pačiu garsinti Lietuvos vardą. Nuostabu tai, kad kiekviena idėja, net ir ta, kuri neatrodo galinti būti labai naudinga – bus apsaugoma tokiu atveju, jeigu žmogus norės ją apsaugoti. Lietuvoje suteikiamos patrauklios galimybės dalintis savo idėjomis ir tuo pačiu drąsiai išbandyti ką nors naują.

Reikėtų akcentuoti ir tai, kas tas saugomas kūrinys, kurie buvo išverstas arba sudėliotas iš kito kūrinio – nepažeidžia teisių, kadangi dažniausiai imant tam tikras jos dalis pirmasis idėjos savininkas būna informuojamas ir su juo individualiai susitariama dėl kūrinio naudojimo funkcijų. Akivaizdu, kad tam tikromis idėjomis pasinaudoti galima, tačiau tik tokiu atveju, jeigu savininkas sutinka, kad jomis būtų pasinaudojama.

Intelektinė nuosavybė yra apsauga daugelių įstatymų. Jeigu norite su jais detaliau susipažinti – skaitykite internete arba kreipkitės į profesionalą, kuris suteiks Jums tokio tipo informaciją. Skaityti daugiau: http://kiskis.eu/ 



Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *