keyboard_arrow_right
kelionės
Automobiliai, Laisvalaikis

Ar verta nuomotis automobilį kelionėje?

Kelionėse, ypač jei vykstama į tolimesnes išvykas, svarbią reikšmę turi automobilis. Vairuotojui svarbu komfortiškas vairavimas, automobilio funkcijos, o keleiviams patogumas ilgą laiką leidžiant automobilio salone. Jei svarstote ar verta nuomotis automobilį kelionei, jums pagelbės mūsų “gidas”. Pateikiame atvejus, kai automobilio nuoma kelionės tikslais yra išties naudinga.

  • Jei žinote, kad kelionė nuosavu automobiliu nebus patogi

Jei žinote, kad jūsų automobilis netinkamas kelionei, vykdami juo rizikuojate patirti ne malonius įspūdžius, bet nesklandumus. Tikriausiai nieko nėra nemaloniau nei automobilio gedimas kelionės metu. O ką jau bekalbėti, jei tai atsitinka svečioje šalyje. Tad jei jūsų transporto priemonė nėra pilnai techniškai tvarkinga geriau nerizikuokite. Verčiau  išsinuomokite tvarkingą automobilį ir būkite ramus, kad kelionės metu nebus netikėtumų.

  • Jei jūsų automobiliu patogiai negalės važiuoti kelionės dalyviai

Nepatogus susitalpinimas automobilio salone tikrai nepakels nuotaikos keliauninkams. O kelionės, kai tėvams tenka visą kelią laikyti vaiką ant kelių nepaliks nuostabių prisiminimų. Tad pagalvokite apie komfortą ne tik vairuotojui, bet ir keleiviams. Jei į kelionę ketina vykti pavyzdžiui, penki suaugę ir vaikas, verčiau išsinuomokite erdvų miniveną su vaikiška kėdute, kuriame visi jausis patogiai ir laisvai.

  • Jei jūsų automobilio bagažinėje vargiai tilps bagažas

Dažniausiai kelionių metu aktualus bagažo klausimas. Tad ruošiantis išvykai, pagalvokite kiek žmonių vyks ir koks bus bendras bagažo kiekis. Jei jūsų automobilio bagažinėje sunkiai bus įmanoma sutalpinti visą bagažą, verčiau pasidairykite nuomojamo automobilio su erdvia bagažine.

Be abejo, nuomotis automobilį kelionei verta jei jo apskritai neturite. Šiuo atveju automobilio skolinimasis iš giminaičių ar draugų tikrai ne pati geriausia išeitis. O kelionės viešuoju transportu gali sukelti daugiau nepatogumų, nei malonumo.

Laisvalaikis

O kaip keliaujate jūs?

Kokią šalį svajojate aplankyti? O gal ne vieną? Puiku, nes šių laikų kelionių galimybės tiesiog stulbinančios. Štai Lietuvoje žiema, o jūs mėgaujatės Egipto saule. Taip, žiemos kelionės į Egiptą yra viena iš gerų galimybių.

Daugelis pasakytų, jog kelionių metas yra vasara. Tada nemažai žmonių atostogauja – vyksta į gimtinės kurortą ar kraunasi lagaminus ir skrenda į tolimesnius kraštus. Vis dėlto akivaizdu, kad kai kurie atostogauja rudenį, kiti pavasarį. Arba žiemą. Ar kada pagalvojote, kad žiemos kelionės į Egiptą gali būti labai tikslingas sprendimas? Kodėl? Todėl, kad vasarą ten gali būti karščiau, nei norėtumėte. O žiemą – kitas reikalas.

Pradėjus kalbėti apie sprendimus, susijusius su kelionėmis, priartėjama ir prie kitos temos: kaip apskritai kas nors pasirenkama? Pavyzdžiui, siūloma Turkija arba Egiptas. Ir vykstama į Egiptą. Arba į Turkiją. Arba žvalgomasi kitų variantų. Dar daugiau įvairovės, kai šnekos pasisuka atsiliepimų link. Vienas keliautojas Hurgadą apibūdintų kaip nuostabų kurortą, o kitas pritartų, bet ne taip entuziastingai. Vieniems geriausias poilsis yra Lietuvoje, o kiti teigia per atostogas norintys pakeisti aplinką ir pabūti gerokai toliau nuo namų, o ne Palangoje ar Šventojoje.

Ir taip visur – kai kas patinka, kai kas nepatinka, dėl ko nors sutinkama, dėl kai kurių dalykų nesutinkama. Net ir apie patį keliavimą kaip apie pomėgį galima diskutuoti ilgai. Ar keliauti verta? Gal neverta? (Daugelis atsakytų, jog verta.)

O kaipgi keliaujate jūs? Kurios barikadų pusės laikotės? Ar kelionės yra jūsų pomėgis? Jei į pastarąjį klausimą atsakėte teigiamai, tuomet veikiausiai žinote, kad žiemos kelionės į Egiptą – gana populiaru. Nepaisant pačių įvairiausių norų ir sampratų, paprastai pritariama, jog žiema ir Egiptas – neprastas variantas.

Galima mąstyti įvairiai. Jei vienus metus nevykstama į užsienį, tai sutaupoma ir vėliau įmanoma nukeliauti toliau, egzotiškiau. Kita vertus, laikui bėgant padaugėjo šaunių pasiūlymų, tad Egiptas, Turkija ir kitos šalys pasiekiamos lengviau ir pigiau.

Lietuva, pasaulis, pinigai… Šiaip jau kai kurie tiesiog nesvajoja apie keliones į užsienį. Ir tai natūralu. Juk neprivalo patikti automobiliai ar mada. Neprivalo patikti kava ar mėsainiai. Neprivalo patikti miesto šurmulys. Neprivalo patikti ir tolimos kelionės. Tiesa, veltis į kompromisus nebūtina. Pavyzdžiui, bandoma nuspręsti: Pramoginė ar poilsinė kelionė? Gal pramoginė? Bet ne… Gal poilsinė? Lyg ir nieko, bet… Ir taip mąstoma, mąstoma… O ar kas nors išmąstoma? Paaiškėja, kad pramoginės ir poilsinės kelionės – suderinama. Tokia ta šiuolaikinė rinka – joje randama ne pusėtinų, o visapusiškai patrauklių pasiūlymų. Ir ne tik teoriškai, ne tik reklaminiuose lankstinukuose, bet ir praktiškai. Kitaip tariant, jei kelionių organizatorius patikimas, išpildomos žadėtos sąlygos.

Nesvarbu, ar tai žiemos kelionės į Egiptą, ar maršrutas visai į kitą pasaulio pusę. Kad ir kas pasirenkama, įpročiai skiriasi. Skiriasi ir kelionių organizavimo įmonių reklamos. Ir dar daug dalykų yra nevienodi. O tai reiškia, kad kiekvienas straipsnio skaitytojas naudojasi vis kitokiais kelionių pasiūlymais. Bet Egiptas – tai, dėl ko sutinka daugelis (sutinka, kad kažkas ten vilioja).

Laisvalaikis

Skrydžiai į Berlyną bei Frankfurtą: kurie jie siūlomi pigiau?

skrydžiai į Berlyną

skrydžiai į BerlynąVokietiją turistai renkasi ne šiaip sau – tai viena didžiausių Europos šalių, turinčių nemažą istorinį palikimą. Vokietiją istorija besidomintys žmonės lanko tikėdamiesi rasti kažkokius antrąjį pasaulinį karą menančius statinius, paminklus bei kitus objektus. Dėl šios priežasties, skrydžiai į Berlyną ir į Frankfurtą yra itin dažnai pasirenkami lietuvių ir ne tik. Šiuose miestuose galima rasti daug ką. Be abejo, šie miestai pasirenkami ir kaip tarpinė stotelė vykstant į toliau esančias šalis.

Ieškantiems lėktuvų bilietų, pirmiausia neprošal būtų pasidomėti saugiausiomis vietomis, kur bilietus būtų galima įsigyti be jokios rizikos. Internetu visus lėktuvų bilietus galima užsisakyti be jokių problemų, bet aišku – nemalonumų pasitaikys tuomet, jeigu rinksitės neaiškius tinklalapius.

Geriausia būtų dairytis į pigių skrydžių bendrovių pasiūlymus. Tokios bendrovės turi savo užsakymo sistemas, kuriose galite rezervuoti ar iš anksto užsakyti bilietus be jokių tarpininkų. Blogiausia nebent tai, kad perkant bilietus tiesiogiai, nėra matomi visi geriausi pasiūlymais. Neretai geriausius pasiūlymus pateikia specialios interneto svetainės arba kelionių organizavimu užsiimančios agentūros. Jos gauna tam tikrą bilietų kiekį. Už kiekvieną bilietą kainas jos nustato savarankiškai. Taip yra dėl to, kad agentūros bei kiti tarpininkavimu užsiimantys asmenys gauna didesnes nuolaidas bilietų įsigijimui, jeigu perkamas ypač didelis jų kiekis. Tad, jums būtų naudinga paieškoti kelionių agentūrų ar šiaip specialių tinklalapių – galbūt ten rasite pigesnius lėktuvų bilietus.

Kalbant apie skrydžius į Berlyną bei Frankfurtą, pabrėžtina, kad iš čia skristi į kitas šalis yra naudingiau. Trumpai tariant, Lietuvoje veikiančios oro linijos gali pasiūlyti tik kelias kryptis tiesioginiams skrydžiams. Norint keliauti į kažkokias egzotines šalis, teks atlikti persėdimus. Tačiau, turėkite galvoje, kad tiesioginiai skrydžiai iš Berlyno ar Frankfurto vykdomi į daugelį kraštų. Tuo labiau, užsakyti bilietus iš ten veikiančių oro linijų gali būti naudingiau. Mat, ten galima rasti dar mažesnes skrydžių kainas.

Norintiems skristi į Frankfurtą ar Berlyną, tiesiog reikia suprasti, kad ne ik pigių skrydžių bendrovės pateikia naudingus pasiūlymus. Juos pateikia netgi kelionių agentūros.

Laisvalaikis

Avialinijų pasiūlymai skrydžiams

pigūs lėktuvų bilietai

pigūs lėktuvų bilietai Tikriausiai daugelis keliautojų, kurie ypač dažnai skrenda lėktuvais bijo laukimo, o ypač tokiuose oro uostose iš kurių išeiti negalima arba jie yra labai maži ir nėra ką juose veikti. Niekas nenori gaišti laiko, o ypač jeigu keliaujama trumpom atostogom. Vieni galvoja, kad dėl to kalti pigūs lėktuvų bilietai, tačiau dažniausiai problema būna dėl skrydžių tvarkaraščių ar techninių gedimų. Paprastai bilietus pardavinėjančios bendrovės ar tarpininkai mažai dėl to kalti. Jeigu skrendama specifinę dieną, tiesiogiai, tai tikriausiai žmonės išties permokės pinigus, nei skrendant su persėdimais, tačiau kas brangina savo laiką tikriausiai nežiūri į skrydžių kainas. Tačiau mes norime jums duoti šiek tiek patarimų, kurie palengvins bilietų ieškojimą ir leis susirasti geriausius skrydžius, jums tinkama data.

Pirma, pigūs lėktuvų bilietai atsiranda po avialinijų paskelbtų akcijų, todėl reikia stebėti reklamas, kuomet tokie skrydžiai bus paskelbti. Jeigu akcijų nepagavote, tuomet teks ieškoti kitų bilietų gera kaina. Daugelis nenori skrydžių su persėdimais, todėl rinkitės iš tarpininkų trumpiausius galimu skrydžius. Tačiau nespjaukite į skrydžius su persėdimais, kadangi galima vieną parą praleisti išties gerame mieste, kurio dar nesate mate. Žinoma, tokia kelione gali būti varginanti, nes reikia pasirūpinti ir nakvyne, tačiau visuomet įžvelkite pozityvumo. Nejaugi nenorite skrendant į Ispaniją, dar užsukti ir į Paryžių.

Taip pat dažnai yra paleidžiami paskutinės minutės bilietai, kuomet lėktuve dar yra kelios vietos, tuomet išties galima nusipirkti gerą skrydžio pasiūlymą, kuriame yra net įskaičiuotas bagažas už labai gerą kainą. Bet tuomet tokie pigūs lėktuvų bilietai greitai išgraibstomi, todėl pamačius gerą pasiūlymą iškart reikia pirkti.

Taip pat gerą kainą su tiesioginiu skrydžiu galima gauti tiesiog keičiant oro uostus, tačiau nereikia pamiršti, kad tarkim skrendant į Londoną tiesiogiai į Liutono oro uostą, norėdami nusigauti į Londono centrą brangiau sumokėsite už traukinio bilietus, nei skrendant į Getviko ar artimesnį prie Londono centro esantį oro uostą. Visuomet reikia žinoti savo maršrutą, kad per daug nesumokėtumėt už viešąjį transportą ar automobilio nuomą.

Taigi, pigūs bilietai dar nereiškia, jog galite gauti prastesnį skrydį, tiesiog reikia ilgai ieškoti bei prašyti tarpininkų, kurie atsiųstų geriausius pasiūlymus.

Namai

Drąsiausių keliautojų pasirinkimas – kelionės į Mianmarą

kelionės į Mianmarą

kelionės į MianmarąTiems, kuriuos ypatinga žavi ir jaudina egzotinės kelionės, turbūt labai norisi aplankyti paslaptingą ir neišdildomus įspūdžius paliekantį Mianmarą. Kitaip dar vadinama Birma – ši šalis yra viena paslaptingiausių vietų pasaulyje. Būtent dėl to kelionės į Mianmarą yra ne tik retas, bet kartais ir kitų nesuprastas pasirinkimas lietuvių tarpe.

Ko tikėtis?




Tačiau visgi nuvykti į šią šalį yra nepakartojama patirtis, kuri nepasimiršta visą gyvenimą. Būtent taip kelionė šioje šalyje apibūdina ten lankęsi turistai. Pirmiausią, ką tenka pastebėti atvykus į šią šalį – išskirtinę kultūrą. Daugelis baiminasi to, kad šią šalį valdo karinė chunta ir čia savi įstatymai, kurie retai kada paiso žmogiškumo. Žmogaus teisių pažeidinėjamu kaltinama Birma yra užmiršta tarptautinių organizacijų, todėl kelionė į šią šalį jau savaime yra išbandymas.

Tačiau visos baimės gali praeiti vos išlipus iš lėktuvo, įkvėpus gryno Birmos oro ir pamačius pirmą vietinį gyventoją. Čia žmonės labai draugiški ir atviri. Dažniausiai turistus jie stebina savo keista išvaizda ir elgesiu, kurio nereguliuoja nusistatymai ir standartai. Čia žmonės nešulius nešioja ant galvos, dažosi veidus milteliais ir nesijaudina dėl išvaizdos. Dažniausiai birmiečiai labai draugiški ir šilti žmonės. Todėl turistai čia pasijunta laukiami ir tinkamai sutinkami.

Ką aplankyti?

Kelionės į Mianmarą metu galite tikėtis pamatyti tokių vaizdų, kokius net sunku įsivaizduoti. Mianmare ne tik įspūdinga kultūra, kraštovaizdis, bet ir architektūra. Čia viskas kitaip.

Vienas įspūdingiausių Mianmaro miestų – Bankokas. Čia turistai gali atrasti kitokį gyvenimą, nei yra pripratę. Čia daugeliui turistų norisi aplankyti 46 metrų Budos šventyklą su didžiausiu pasaulyje smaragdo monolitu. Taip pat galima išvyksti tajų civilizacijos palikimą Karalių rūmus.

Dar viena įspūdinga vieta Mianmare – žaliasis Jangokas. Tai didžiulis Birmos miestas, išsiskiriantis savo žaluma ir gyvybingumu. Mieste teka trys upės, visur žaliuoja sodai. Išskirtinis šio miesto bruožas – jame neįmanoma pasiklysti. Visame mieste matyti pagrindinis jo kelrodis – prabangi aukso, deimantų ir brangakmenių gausa praturtinta 118 metrų aukščio Švedagono paminklas.

Ieškantiems naujų išbandymų ir atradimų – būtinai kelionės į Mianmarą metu apsilankyti Popa kalne. Iki jo vos 775 laipteliai. Čia ryžtasi ir išlieka tik stipriausi. Popa kalnas – užgesęs ugnikalnis, kuriame, tikima, gyvena kalno dievai. Kelionė į šią viršūnę ne tik fizinis išbandymas, bet ir puiki pažintinė kelionė. Nuo čia atsivers dar kitoks Mianmaro vaizdas.

Birma – paslaptinga šalis ir jai aplankyti reikia daugiau nei 7 dienų, per kurias dažnai lietuviai stengiasi atostogų metu ir pailsėti ir susipažinti su vietine kultūra. Dažniausiia į Birmą žmonė skeliauja ilgesniam laikui, nes čia dar tiek šventyklų senųjų civilizacijų pėdsakų, išskirtinės architektūros, vienuolynų su medžio raižiniais, kelionių laivu, plaukiojančių miestų ir daržų.