keyboard_arrow_right
Laisvalaikis
Laisvalaikis, Namai

Pasiruošimas artėjančioms Kalėdoms

Ruošiatės artėjančios gražiausioms metų šventėms? Su nekantrumu laukiate Kalėdų? Tokiu atveju akivaizdu, kad turėtumėte įvairių su artėjančiomis šventėmis susijusių klausimų sprendimo imtis kaip įmanoma anksčiau, nes laikas bėga labai greitai. Be to, jei jūs turėsite pakankamai laiko, jums turėtų būti ir daug lengviau pasiruošti nekeliant sau pernelyg didelio papildomo streso ir įtampos. Tuo tarpu, jei norite, kad viskas eitųsi dar sklandžiau, visuomet galite pasinaudoti ir keliais praktiškais patarimais.

Taigi, visų pirma būtų naudinga pagalvoti apie tai, kaip norėtumėte dekoruoti savo namus Kalėdų proga. Kiekvienas žmogus turi labai skirtingą skonį, todėl natūralu, kad kiekvieni namai būna papuošiami skirtingai. Tačiau jei jūs šią akimirką neturite jokios aiškios vizijos, visuomet galite pasinaudoti internetu ir pasidairyti įvairių originalių idėjų, kuriomis pasinaudoję galėtumėte judėti pirmyn.

Kadangi šiandien internete galima atrasti labai daug informacijos ir patarimų, jums tikrai neturėtų būti sudėtinga atrasti sprendimus, kurie atitinka jūsų individualų skonį. Be to, ypač svarbu, kad jūs kartu nepamirštumėte pasinaudoti ir el. parduotuvėmis, kuriose yra siūlomi kalėdiniai žaisliukai ir papuošimai. Tai reiškia, kad tokiu būdu jums turėtų būti kur kas lengviau išsirinkti papuošimus ir žaisliukus, kuriais dekoruotumėte tiek savo kalėdinę eglutę, tiek ir visus namus. Tuo tarpu, jei jūs nevengsite naudotis specializuotomis el. parduotuvėmis, galite būti visiškai tikri, kad turėsite puikią galimybę sutaupyti gerokai daugiau savo brangaus laiko, išsirenkant būtent tai, kas jums labiausiai tinka ir patinka.

Šiuolaikinėse el. parduotuvėse paprastai vartotojai gali susidurti su gerokai didesniu skirtingų prekių asortimentu. Tai reiškia, kad jie gali daug lengviau atrasti tai, ko ieško. Be to, didelėje dalyje el. parduotuvių yra taikomos ir akcijos bei nuolaidos, kurios padeda daugiau sutaupyti. Kaip bebūtų, tai nėra vieninteliai privalumai, kuriuos būtų galima paminėti kalbant apie prekių pirkimą internetu. Todėl jei jūs norite artėjančioms šventėms pasiruošti kur kas lengviau, neabejotinai turėtumėte pasinaudoti šiais naudingais patarimais.

Daugiau: Bijunai-prienamo.lt

Laisvalaikis, Namai

Kokių klaidų nedaryti ruošiant carbonara makaronus

Makaronai carbonara yra pati geriausia vakarienė kai namuose „nėra ką valgyti“ . Nesvarbu, kaip ištuštintos jūsų virtuvės spintelės, ar vėjai švilpia šaldytuve,  yra didelė tikimybė, kad kažkur rasite pakelį makaronų, kelis kiaušinius, šiek tiek sūrio ir šiek tiek kumpio. Bet kaip ir daugumoje stebuklingų patiekalų, kuriuos sudaro tik keli paprasti ingredientai, viskas susiję su paruošimo technika – vienas neteisingas žingsnis, o jūsų padažas bus bjaurus ir netinkamas. Vis dėlto nebijokite. Jei rankose geras carbonara receptas, venkite šių dažnai pasitaikančių carbonara makaronų ruošimo klaidų ir galėsite mėgautis skania vakariene „iš kirvio koto“.

Naudokite kambario temperatūros kiaušinius

Tai gali atrodyti labai priekabus pasiūlymas, tačiau atkreipus dėmesį į kiaušinių temperatūrą, carbonara padažas taps lygus ir lengvas. Prieš pradėdami daryti ką nors kita, išimkite kiaušinius iš šaldytuvo ir palikite juos ant stalviršio. Dėl šaltų kiaušinių jūsų padaže gali atsirasti gumulėlių, o carbonara su kiaušinio gumulėliais yra tik makaronai su kiaušiniu. O tai ne vienas ir tas pats!

Labai labai gerai išplakite

Įprastai carbonara recepte naudojama daugiau kiaušinių trynių nei baltymų, todėl carbonara yra tokia turtinga ir prabangi savo padažu. Bet vis tiek yra kiaušinių baltymų. Tad kiaušinius plakite taip, kad baltymai būtų visiškai susimaišę su tryniais, taip padažas taps tolygesnis.

Nuimkite puodą nuo ugnies

Šioje vietoje dauguma žmonių sugadina savo carbonara. Negalite maišyti makaronų ir padažo ant ugnies. Tiesiog negalima. Švelni, šiluma iš makaronų yra tai, kas leidžia iš kiaušinių sukurti tą aksominį padažą. Tuo tarpu kaitinama keptuvė padažą sutrauks ir turėsite kiaušinienę. Taigi, prieš įmaišydami kiaušinių ir sūrio mišinį, jums reikės visiškai išjungti šilumą po puodu, bei puodą fiziškai perkelti nuo degiklio – tas metalas išlaiko daug šilumos ir išlaikys jūsų virimo indą karštą ilgai, net kai liepsnos nebėra. Nepaisant šio veiksmo gausite kiaušinienę. Ir nors mes visi mėgstame kiaušinienę, bet šį kart ne tai gaminame.

Kiaušinius supilkite iš kart bet lėtai

Kalbėdami apie padažo įpylimą į makaronus, turėtumėte tai padaryti iškart nuėmę puodą nuo ugnies. Jūs norite, kad makaronai būtų kuo karštesni, kad pakaitintų kiaušinius ir susidarytų padažas. Bet nepilkite viso iš karto. Padažą turėtumėte pilti palaipsniui, kad jis turėtų galimybę sutirštėti.

Maišykite makaronus

Pilant įsitikinkite, kad padažas pasiskirsto tolygiai, nes norite, kad kiekvienas makaronų centimetras būtų padengtas tuo aksominiu padažu. Kai viena ranka pilate kiaušinių ir sūrio mišinį, kitoje turite turėti paruoštas žnyples ar šaukštą, kad būtų galima greitai ir paprastai pamaišyti.

Apkepkite kumpį

Kumpį geriau apkepti prieš pradedant procesą su padažu, kad nereikėtų atsitraukti nuo makaronų maišymo. rekomenduojama kumpį pakepti su česnako skiltelėmis, tačiau pačias skilteles reikėtų ištraukti ir nedėti į patiekalą. Taip ant liežuvio galo jausite česnako prisilietimą, tačiau pats česnakas neužgoš subtilaus patiekalo skonio.

Taigi, kaip matote tai paprastas, „kirvio koto“ tipo receptas, kuriame… yra daug vietos suklysti ir viską sugadinti. Tuo labiau, kad situaciją pataisyti nelabai ir pavyks. Jei padažas virs plakta kiaušiniene, tai jo jau nenuplausite nuo makaronų ir iš naujo nepagaminsite. Todėl sekite instrukcijas recepte, prisiminkite šiuos patarimus ir jums viskas pasiseks.

Automobiliai, Laisvalaikis

Ar verta nuomotis automobilį kelionėje?

Kelionėse, ypač jei vykstama į tolimesnes išvykas, svarbią reikšmę turi automobilis. Vairuotojui svarbu komfortiškas vairavimas, automobilio funkcijos, o keleiviams patogumas ilgą laiką leidžiant automobilio salone. Jei svarstote ar verta nuomotis automobilį kelionei, jums pagelbės mūsų “gidas”. Pateikiame atvejus, kai automobilio nuoma kelionės tikslais yra išties naudinga.

  • Jei žinote, kad kelionė nuosavu automobiliu nebus patogi

Jei žinote, kad jūsų automobilis netinkamas kelionei, vykdami juo rizikuojate patirti ne malonius įspūdžius, bet nesklandumus. Tikriausiai nieko nėra nemaloniau nei automobilio gedimas kelionės metu. O ką jau bekalbėti, jei tai atsitinka svečioje šalyje. Tad jei jūsų transporto priemonė nėra pilnai techniškai tvarkinga geriau nerizikuokite. Verčiau  išsinuomokite tvarkingą automobilį ir būkite ramus, kad kelionės metu nebus netikėtumų.

  • Jei jūsų automobiliu patogiai negalės važiuoti kelionės dalyviai

Nepatogus susitalpinimas automobilio salone tikrai nepakels nuotaikos keliauninkams. O kelionės, kai tėvams tenka visą kelią laikyti vaiką ant kelių nepaliks nuostabių prisiminimų. Tad pagalvokite apie komfortą ne tik vairuotojui, bet ir keleiviams. Jei į kelionę ketina vykti pavyzdžiui, penki suaugę ir vaikas, verčiau išsinuomokite erdvų miniveną su vaikiška kėdute, kuriame visi jausis patogiai ir laisvai.

  • Jei jūsų automobilio bagažinėje vargiai tilps bagažas

Dažniausiai kelionių metu aktualus bagažo klausimas. Tad ruošiantis išvykai, pagalvokite kiek žmonių vyks ir koks bus bendras bagažo kiekis. Jei jūsų automobilio bagažinėje sunkiai bus įmanoma sutalpinti visą bagažą, verčiau pasidairykite nuomojamo automobilio su erdvia bagažine.

Be abejo, nuomotis automobilį kelionei verta jei jo apskritai neturite. Šiuo atveju automobilio skolinimasis iš giminaičių ar draugų tikrai ne pati geriausia išeitis. O kelionės viešuoju transportu gali sukelti daugiau nepatogumų, nei malonumo.

Laisvalaikis

Firminės vandenlentės: išsirinkite tinkamiausias

vandenlentes

vandenlentesVandenlenčių sportas – tai puikus pramogos ir sporto derinys. Lietuvoje veikia apie 32 vandenlenčių parkų. Nedidelėje šalyje toks skaičius užtikrintai parodo, jog mūsų šalyje šis gana  ekstremalus laisvalaikio leidimo būdas tampa itin populiarus. Jeigu lauko sąlygomis tvenkiniuose matote šauniai vandens paviršiumi slystantį vandenlentininką, tai uždaruose parkuose galite sutikti ne vieną naujoką. Šalia gana ilgų ir sudėtingų trasų rasite įrengtas ir trumpesnes, visai nesudėtingas trasas naujokams.

Žengę pirmuosius žingsnius šioje sporto šakoje ( angliškai wakeboarding) ir įgiję patirties, be abejonės, imsite domėtis šioje veikloje naudojamomis priemonėmis, jų pirkimo ar nuomos galimybėmis ir geros kokybės vandenlenčių paieškomis. Be tinkamos aprangos, įvairių jos aksesuarų, pirmiausia turėtumėte pasidomėti pačiomis vandenlentėmis, jos privalumais ir, be abejonės, trūkumais. Taigi, norite žinoti kuo pasižymi išties geros firminės vandenlentės ir ką reikia žinoti rengiantis jas pirkti ar nuomoti?

Jeigu nusprendėte išbandyti vandenlenčių sportą, turite atminti, jog be puikaus estetinio vaizdo ir garsaus gamintojo vardo yra daugiau svarbių faktorių kurie lems vandenlentės pasirinkimą.

Tinkamas  vandenlentės svoris. Jos svoris priklauso nuo to, iš kokių medžiagų pagamintas gaminys. Viena populiariausių medžiagų – penopoliuretanas. Jis iš viršaus padengiamas grafitu bei stiklo pluoštu. Tačiau tai ne vienintelė medžiaga, iš kurios gaminama vandenlentės. Sparčiai tobulėjant technologijoms, jų svoris tampa vis mažesnis. Išlieka nekintantis tik vienas santykis – kuo vandenlentė lengvesnė, tuo ji brangesnė.

Vandenlentės matmenų atitikimas vandenlentininko ūgį ir svorį. Aukštesni ir stambesni žmonės paprastai jaučia diskomfortą čiuoždami mažesne vandenlente. Parkuose dirbantys profesionalai Jums visuomet parinks tinkamą inventorių pagal ūgį ir svorį. Visgi, jeigu nepasitikite pateiktais duomenimis, rinkitės didesnę vandenlentę. Be to, trumpesnė vandenlentė bus mažiau stabili išnyrant iš vandens ar darant posūkius. Didelį vaidmenį turi ir išlenkimas. Kuo jis didesnis, tuo minkštesnis bus nusileidimas ant vandens. Tačiau komfortiškesnį įsibėgėjimą ir čiuožimą vandens paviršiumi užtikrins mažesnis vandenlentės išlinkimas.

Vandenlentės pelekai. Jie dar vadinami kyliais, kyliukais arba finais. Kam reikalingi vandenlentei pelekai? Jie suteikia stabilumo tiek čiuožiant vandens paviršiumi, tiek nusileidimo metu ir neleidžia vandenlentei nekontroliuojamai sukiotis į visas puses. Didesni pelekai yra itin optimalus sprendimas pradedantiesiems ar čiuožiantiems banguotu vandens paviršiumi. Tuo tarpu, mokantys daryti posūkius ir idealiai manevruoti vandenlente, gali rinktis šį sporto inventorių su mažesniais pelekais. Pelekai gali būti pritvirtinti ir nuimami. Manoma, jog geresnės vandenlentės yra tos, kurios turi nenuimamus pelekus.

Taigi, kokią vandenlentę pirkti ar nuomoti,  nuspręsite Jūs patys. Tereikia įvertinti savo lūkesčius, patirtį vandenlenčių sporte ir finansines galimybes. Tiek įprastose parduotuvėse, tiek internetinėse prekybos vietose dirbantys profesionalai padės išsirinkti Jums tinkamiausią prekę, kuri leis mėgautis vis labiau populiarėjančiu vandenlenčių sportu.

 

 

Laisvalaikis, Verslas

Apie Videoprojektai.lt komandos patirtį: ką reiškia skaičius 10?

renginiai

renginiai

 

Kas gi tie Videoprojektai.lt? Pavadinime matome dviejų žodžių derinį. Pirmasis – video. Antrasis – projektai. Galima nuspėti, ką reiškia ir kodėl jie yra pasirinkti.

Pasižvalgykime po tinklalapį https://www.videoprojektai.lt/ ir išsiaiškinkime…

Ogi pasirodo, kad „video“ – žodis, pavadinime minimas ne šiaip sau. Čia nesvetima įrangos nuoma. Tiksliau, tokia yra specializacija. Visiems, ieškantiems ekrano ar projektoriaus, šis variantas yra vertas dėmesio, labai tikslingas.

Platus pasirinkimas

Kokia konkrečiai įranga nuomojama?

  • LED ekranai
  • Projektoriai
  • LCD monitoriai / TV stendai
  • Pultai, komutatoriai

Originali renginio idėja įgyvendinama su LED ekranais. Tai kokybiška scenos įranga, kurią nuomojantis galima sukurti puikią atmosferą.

Specialistų teigimu, projektorius – svarbus prietaisas, kurį naudojant galima nustebinti net išrankiausius žiūrovus. Tinkama komplektacija ir kokybiškas parametrų parinkimas – šiuos dalykus pabrėžia Videoprojektai.lt, o nuomodamiesi tiesiog pasikonsultuojate ir nereikia galvoti, ar viskas bus sklandu (nes BUS sklandu, kai nuomojatės iš patikimų specialistų).

Informaciniai stendai, vaizdo manipuliacijos… LCD monitorių, TV stendų nuoma leidžia sukurti ne vieną puikų renginį. Beje, dydžių pasirinkimas labai platus – nuo 40 iki 80 colių įstrižainės LCD ekranai!

Pultai, komutatoriai skirti geram valdymui. Kas iš to, jei technika puiki, bet nėra kaip normaliai valdyti? Apie tai pagalvota.

Specialieji efektai

Atskiro dėmesio nusipelnė specialieji efektai. Akcentuojama, kad jie prikausto dėmesį. Atrodo, renginys trunka gana ilgai, bet po jo susizgrimbama, kad praėjo labai greitai. Vadinasi, nebuvo nuobodu. O ir įspūdis itin teigiamas.

Erdvių atskyrimas, įtraukianti scenografija, dinamiškumas… Nesvarbu, kas jums svarbiau – išskirtinumas ar modernumas, visais atvejais rezultatas gali pranokti lūkesčius. Specialistai siūlo ne tik originalius, bet ir daugiafunkcius sprendimus, kurie tikrai pasiteisina.

Projektai

Tai, ką aptarėme, yra labai susiję su žodžiu „video“. O toliau derėtų išsiaiškinti, koks projektų vaidmuo.

Kiekvieno renginio organizavimas vienaip ar kitaip yra projektas. O šiuo žodžiu paprastai apibrėžiamas procesas, turintis pradžią ir pabaigą bei, žinoma, uždavinius, kuriuos reikia įgyvendinti.

Kuo kiekvienas uždavinys sklandesnis, tuo ir rezultatas, tikėtina, bus puikesnis. Ar tai koncertas, ar konferencija, nuo starto iki finišo stengiamasi išlaikyti gerą ritmą.

10 metų patirties

Tiksliau, daugiau nei 10 metų. Štai ką reiškia tas antraštėje pateiktas skaičius. Per tiek laiko galime pakeisti ne vieną darbą. Per tiek laiko pamirštamos vienos mados ir sutinkamos kitos. Per dešimtmetį gali pasikeisti dvi automobilių kartos. O technologijos kinta dar sparčiau. Vadinasi, per šį laiko tarpą videoįrangos nuomotojai ne vieną kartą matavo progresą. O jis, galima drąsiai sakyti, nekuklus.

Patirtis nėra tiesiog metų išraiška. Ir stebėdami vis naujesnius ir naujesnius renginius galime tai patvirtinti. Kartelė pakilusi ir vis kyla. Galima mąsliai paklausti, ar tai blogai. Ir iškart atsakysime: anaiptol.

10 turi ir dar vieną reikšmę – taip paprastai įvardijamas geras rezultatas. Sakoma, tiesiai į dešimtuką… Kažin ar kuris nors profesionalas galvoja: „Ai, gal padarysiu, kad būtų vidutiniškai, tiek to ta kokybė.“ Tai būtų veikiau komedija (tik ne ypač vykusi).

Ne viskas matuojama skaičiais, ne viską atstoja patirtis. Bet tiek vienas, tiek kitas dalykas turi svarbos. Ir tą svarbą įvertina daugybė žmonių – konferencijų pranešėjai, koncertų atlikėjai… ir, kas be ko, kiekvienas žiūrovas, kiekvienas žmogus, kuris pirkdamas bilietus tikisi ko nors gero.

 

 

 

Laisvalaikis

Švenčių planavimas nėra lengvas darbas

renginys

renginys

Visuomet manėte, kad surengti šventę yra labai paprasta ir nesudėtinga? Jums niekuomet to dar nebuvo tekę daryti patiems savo rankomis? Akivaizdu, kad tokiu požiūriu vadovaujasi ne vienas žmogus, kuriam niekada nebuvo tekę praktiškai susidurti su švenčių ir renginių organizavimu. Vos tik pradedame patys rūpintis tokių užduočių įgyvendinimu, akimirksniu suprantame, kad mūsų pirminis požiūris buvo labai neteisingas. Darbų, kuriuos tenka atlikti, būna daugybė – ir kiekvienas iš jų yra tarpusavyje susijęs, t.y. turintis tiesioginės įtakos galutiniam rezultatui. Taigi, kaip jau supratote, jei jūs norite surengti didelę ir gražią šventę, kuria būtų patenkintas kiekvienas šventės dalyvis, turite gerokai pasistengti, kartu skirdami ir labai daug laiko bei jėgų.

Žinoma, visuomet į pagalbą galima pasitelkti šios srities specialistus. Kai kurie žmonės, kurie pirmą kartą organizuoja šventes, yra linkę kreiptis į švenčių ir renginių organizatorius, kurie specializuojasi šioje srityje ir žino, kokie sprendimai galėtų būti patys tinkamiausi. Todėl jei jūs taip pat nenorite visų darbų įgyvendinti patys ir būti visiškai už viską atsakingi, galite ieškoti renginių organizatorių, kurie atsižvelgę į jūsų lūkesčius sukurtų labai gražią šventę, kuri atitinka ir jūsų iš anksto numatytą tematiką.

Tuo tarpu, jei jūs nenorite investuoti į tokias paslaugas ir galvojate, kad vis dėlto pajėgsite tokiais darbais pasirūpinti patys, nepamirškite, kad tam reikės pakankamai daug laiko. Todėl jokiu būdu neskubėkite ir nesistenkite visko atlikti kaip įmanoma greičiau. Priešingu atveju jums būtų labai paprasta padaryti daug įvairių ir brangiai kainuojančių klaidų.

Labai svarbu atminti ir dar vieną aktualią detalę – tai šventėje būsiančias pramogas. Kiekvienas žmogus, kuris atkeliaus į jūsų surengtą šventę, tikėsis labai smagiai ir turiningai praleisti savo laisvą laiką. Dėl šios priežasties negalima sau leisti juos nuvilti. Jūs turėtumėte atsižvelgę į šventės tematiką ir auditoriją numatyti pačias tinkamiausias pramogas, kurios praskaidrintų dalyvių nuotaiką ir užtikrintų, kad jie savo laiką praleis nepamirštamai ir labai turiningai. Pavyzdžiu, viena iš pramogų galėtų būti lazerių šou (Saliutas.lt).

Laisvalaikis

Originalios ir smagios sužadėtuvės

suzadetuves

suzadetuves

Kokios sužadėtuvės yra pačios originaliausios? Iš pirmo žvilgsnio atsakymas į pastarąjį klausimą yra pakankamai akivaizdus ir paprastas – tai labiausiai netikėtos sužadėtuvės, kurios įvyksta neįprastomis aplinkybėmis. Tačiau iš tiesų, visą tai kur kas lengviau pasakyti nei padaryti. Kiekvieno žmogaus požiūris į sužadėtuves labai skiriasi. Vieni žmonės siekia minimalizmo ir mano, kad tai yra pats tinkamiausias sprendimas, o tuo tarpu kiti mano, kad kur kas geriau pritaikyti pačius šiuolaikiškiausius ir ištaigingiausius sprendimus. Kiek žmonių, tiek ir skirtingų pasirinkimų. Ir tikrai nei vienas iš jų nėra nei blogesnis, nei geresnis. Viskas priklauso tik nuo jūsų konkrečių lūkesčių. Žinoma, labai svarbu atsižvelgti ir į savo antrosios pusės skonį bei norus. Juos turėtumėte išsiaiškinti iš anksto, neatskleisdami savo būsimų ketinimų.

Bet kuriuo atveju, jei žmonės, kurie organizuoja savo būsimas sužadėtuves, nepraleidžia progos pasinaudoti internetu, daugelio klausimų sprendimas tampa paprastesnis. Pavyzdžiui, kuomet jūs pradėsite galvoti apie sužadėtuvių žiedų įsigijimą, nepamirškite, kad vietoje fizinių juvelyrikos parduotuvių jūs galite pasirinkti sužadėtuvių ir vestuvių žiedais prekiaujančias internetines parduotuves (https://premiere.lt/vestuves/suzadetuviu-ziedai). Žinoma, galbūt jums iš pirmo žvilgsnio toks sprendimas atrodo pakankamai neįprastai, tačiau pastaruoju metu vis daugiau žmonių į pagalbą pasitelkia tokio pobūdžio sprendimus, kurie jiems suteikia kur kas daugiau patogumo ir leidžia norimą tikslą pasiekti paprasčiau. Kaip bebūtų, el. parduotuvėse vartotojai gali pasirinkti iš gerokai platesnio asortimento. Todėl nepaisant to, kokie bebūtų jūsų lūkesčiai, internetu juos galite patenkinti kur kas lengviau.

Taip pat svarbu, kad jūs daug pastangų skirtumėte ir sužadėtuvių vietos apgalvojimui ir jos pasirinkimui. Be abejo, visuomet galima pasirinkti visiškai atsitiktinę vietą, kurioje jūs pasipirštumėte, tačiau svarbu, kad tai būtų ne tik netikėta, tačiau ir labai jauku. Be to, reikia pagalvoti ir apie tolimesnę šventę, kuriai būtina tinkamai pasiruošti. Net jei jūs neturite tokio pobūdžio patirties ir nežinote, kaip galėtumėte suorganizuoti labai smagią bei turiningą dieną, kurios nepamirštumėte dar labai ilgą laiką, galite kreiptis į atitinkamų sričių specialistus.

Laisvalaikis

O kaip keliaujate jūs?

Kokią šalį svajojate aplankyti? O gal ne vieną? Puiku, nes šių laikų kelionių galimybės tiesiog stulbinančios. Štai Lietuvoje žiema, o jūs mėgaujatės Egipto saule. Taip, žiemos kelionės į Egiptą yra viena iš gerų galimybių.

Daugelis pasakytų, jog kelionių metas yra vasara. Tada nemažai žmonių atostogauja – vyksta į gimtinės kurortą ar kraunasi lagaminus ir skrenda į tolimesnius kraštus. Vis dėlto akivaizdu, kad kai kurie atostogauja rudenį, kiti pavasarį. Arba žiemą. Ar kada pagalvojote, kad žiemos kelionės į Egiptą gali būti labai tikslingas sprendimas? Kodėl? Todėl, kad vasarą ten gali būti karščiau, nei norėtumėte. O žiemą – kitas reikalas.

Pradėjus kalbėti apie sprendimus, susijusius su kelionėmis, priartėjama ir prie kitos temos: kaip apskritai kas nors pasirenkama? Pavyzdžiui, siūloma Turkija arba Egiptas. Ir vykstama į Egiptą. Arba į Turkiją. Arba žvalgomasi kitų variantų. Dar daugiau įvairovės, kai šnekos pasisuka atsiliepimų link. Vienas keliautojas Hurgadą apibūdintų kaip nuostabų kurortą, o kitas pritartų, bet ne taip entuziastingai. Vieniems geriausias poilsis yra Lietuvoje, o kiti teigia per atostogas norintys pakeisti aplinką ir pabūti gerokai toliau nuo namų, o ne Palangoje ar Šventojoje.

Ir taip visur – kai kas patinka, kai kas nepatinka, dėl ko nors sutinkama, dėl kai kurių dalykų nesutinkama. Net ir apie patį keliavimą kaip apie pomėgį galima diskutuoti ilgai. Ar keliauti verta? Gal neverta? (Daugelis atsakytų, jog verta.)

O kaipgi keliaujate jūs? Kurios barikadų pusės laikotės? Ar kelionės yra jūsų pomėgis? Jei į pastarąjį klausimą atsakėte teigiamai, tuomet veikiausiai žinote, kad žiemos kelionės į Egiptą – gana populiaru. Nepaisant pačių įvairiausių norų ir sampratų, paprastai pritariama, jog žiema ir Egiptas – neprastas variantas.

Galima mąstyti įvairiai. Jei vienus metus nevykstama į užsienį, tai sutaupoma ir vėliau įmanoma nukeliauti toliau, egzotiškiau. Kita vertus, laikui bėgant padaugėjo šaunių pasiūlymų, tad Egiptas, Turkija ir kitos šalys pasiekiamos lengviau ir pigiau.

Lietuva, pasaulis, pinigai… Šiaip jau kai kurie tiesiog nesvajoja apie keliones į užsienį. Ir tai natūralu. Juk neprivalo patikti automobiliai ar mada. Neprivalo patikti kava ar mėsainiai. Neprivalo patikti miesto šurmulys. Neprivalo patikti ir tolimos kelionės. Tiesa, veltis į kompromisus nebūtina. Pavyzdžiui, bandoma nuspręsti: Pramoginė ar poilsinė kelionė? Gal pramoginė? Bet ne… Gal poilsinė? Lyg ir nieko, bet… Ir taip mąstoma, mąstoma… O ar kas nors išmąstoma? Paaiškėja, kad pramoginės ir poilsinės kelionės – suderinama. Tokia ta šiuolaikinė rinka – joje randama ne pusėtinų, o visapusiškai patrauklių pasiūlymų. Ir ne tik teoriškai, ne tik reklaminiuose lankstinukuose, bet ir praktiškai. Kitaip tariant, jei kelionių organizatorius patikimas, išpildomos žadėtos sąlygos.

Nesvarbu, ar tai žiemos kelionės į Egiptą, ar maršrutas visai į kitą pasaulio pusę. Kad ir kas pasirenkama, įpročiai skiriasi. Skiriasi ir kelionių organizavimo įmonių reklamos. Ir dar daug dalykų yra nevienodi. O tai reiškia, kad kiekvienas straipsnio skaitytojas naudojasi vis kitokiais kelionių pasiūlymais. Bet Egiptas – tai, dėl ko sutinka daugelis (sutinka, kad kažkas ten vilioja).

Laisvalaikis, Namai

Kokią funkciją šiandien namuose atlieka televizoriai

televizoriai

televizoriai 

Turbūt daugelis dar atsimena laikus, kai televizoriai namuose buvo geidžiamas pirkinys. Žinoma, tobulėjant technologijoms, keičiasi ir žmonių poreikiai, tad televizorius jau kuris laikas nėra pati pagrindinė namų interjero ar patogumo detalė. Priešingai, šiandien moderniuose namuose televizoriui suteikiamos naujos funkcijos, jiems atrandamos naujos netikėtos vietos. Tiems, kurie ieško idėjų, kaip namuose suteikti televizoriui naują gyvenimą, dalijamės keliais patarimais.

Televizorius – žaidimų pagalbininkas

Visame pasaulyje, tame tarpe ir Lietuvoje sparčiai populiarėja įvairūs galvosūkiai bei protiniai žaidimais. Daugelis žmonių o ypač šeimos ieško aktyvių pramogų, kai reikia pasukti galvą. Tačiau kažkur išvykti ne visuomet yra galimybė. Todėl tiems, kurie ieško, kaip praskaidrinti šeimos vakarą namuose, yra puikus sprendimas. Televizoriai namuose gali pasitarnauti kaip žaidimo pagalbininkas. Pavyzdžiui, televizoriaus ekranas gali būti pagalbininkas parodyti užduotims ar klausimams, kad tekstas visiems būtų pakankamo dydžio ir įskaitomas.

Be to, jeigu galvojate apie naują kompiuterinio žaidimo konsolės pirkinį, čia taip pat reikės televizoriaus. Geriausiai tokiai funkcijai rinktis patikimą modernų televizorių su aukšta raiška ir papildomomis funkcijomis. Pavyzdžiui, 3D efektu. Tuomet prasiplės ir žaidimų pasirinkimas, kuriuos galite žaisti per televizorių. Paieškojus tinkamo varianto, tikėtina, surasite ir specialiai žaidimams pritaikytų gaminių, kurių kainą galima sužinoti portale kainos.lt Čia netgi galėsite palyginti kainas pas skirtingu pardavėjus. Šiek tiek pasidomėję, surasite Jums labiausiai tinkantį ir pinigus taupantį variantą.

Televizorius – interjero detalė

Kaip ir daugelis technikos prietaisų, taip ir televizoriai per kelis dešimtmečius išgyveno įvairių istorijos etapų. Šiandien televizorius labai skiriasi nuo savo amžininko, kurį galėjome išvysti senelių namuose. Tačiau kuriant išskirtinį namų interjerą, nebūtina atsisakyti istorijos, kuri įkvepia. Todėl antikvarinių daiktų parduotuvėse bei sendaikčių turguose iki šiol galima rasti senovinių televizorių, kurie jau seniai neparduodami. Išsirinkus tinkamą bei pasirūpinus jo atnaujinimu galima susikurti išskirtinę interjero detalę. Toks daiktas puikiai tiks svetainėje, darbo kambaryje ar terasoje.

 

Žinoma, interjere naudojami ir modernūs televizoriai, kurie pasirenkami dėl jų išvaizdos ir stiliaus. Pavyzdžiui, jau kelis metus Lietuvoje labai populiarūs lenkti televizoriai, kurie ne tik praplečia savo atliekamų funkcijų spektrą, bet ir puikiai dera prie modernaus namų interjero, o tiksliau, tampa išskirtine namų detale.

 

Laisvalaikis

Anglų kalbos kursai – geras Naujųjų metų tikslas

Anglų kalbos kursai

Anglų kalbos kursaiNaujieji metai… Per jokią kitą šventę neprisižadame tiek daug visko. Naujųjų metų pažadai, tikslai – puikiai žinomi žodžiai, kurių gausa plūsta gruodžio pabaigoje ir sausio pradžioje. Vieni žmonės jau turi patirties tikslų formulavimo ir įgyvendinimo srityje, o kitiems tai atradimas. Tikslų sąraše nesvetima frazė – anglų kalbos kursai.

Anglų kalbos kursai – tai ir asmeninis, ir profesinis tobulėjimas. Vieniems tai hobis, kitiems būtinybė, treti sumąsto, kad noras išmokti anglų kalbos galėtų tapti puikiu Naujų metų tikslu. Šiuo atveju geriausiai tiktų įprasto posakio korekcija: ne „kiek žmonių, tiek nuomonių“, o „kiek norų, tiek ir tikslų“ ar „kiek situacijų, tiek ir skirtumų“. O gal „kiek situacijų, tiek ir variantų“?

Kad ir kaip suformuluotumėte, Naujųjų metų tikslų rašymo tendencijos – tema, dominanti daug žmonių. Vieniems mokėti anglų kalbą yra privalu, o kiti norėtų realizuoti gabumus, tačiau nežino, kokios veiklos imtis. Nuo tokių skirtumų priklauso ir konkretus tikslas. Pavyzdžiui, jei jūsų vadovas nurodė, kad per pusmetį patobulintumėte anglų kalbos įgūdžius, vadinasi, turite aiškų terminą, kuriuo vadovausitės. Jeigu tiesiog panorote išmokti (be papildomų liepimų ar skatinimų), termino neprireiks. Kita vertus, net labai rekomenduotina nusistatyti tam tikrą datą. Kodėl? Todėl, kad tikslas taps rimtesnis. Jei paprasčiausiai užsirašote, jog turite išmokti, tai gali praeiti viena savaitė, antra, trečia… Juk pakaktų vieno skaičiuko – ir po tų trijų savaičių jau pagrindai ne patys prasčiausi.

Minėtą situaciją, kai darbdavys liepia per x laiko tarpą pagerinti anglų kalbos įgūdžius, galima apibūdinti įvairiai. Bet daugeliu atveju mintys sukasi link šitokio teiginio: žinant terminą lengviau susikoncentruoti ir iš tiesų įgyvendinti tikslą.

Ar apskritai naudinga užsirašyti tikslą lape? Ar anglų kalbos kursai yra geras sprendimas? Į antrą klausimą be dvejonių atsakytume teigiamai. Tikslo užrašymas taip pat įvardijamas kaip puikus būdas, tačiau viskas priklauso nuo tam tikrų dalykų. Pavyzdžiui, laiko terminas, apie kurį jau prašnekta anksčiau. Konkreti formuluotė irgi turi įtakos. Jei užsirašote „tobulai išmokti per mėnesį“, po mėnesio galite tiesiog nusivilti. Vienoks uždavinys pramokti ar išmokti tiek, kad pavyktų laisvai susikalbėti. Kitoks uždavinys – suvokti painiausius lingvistinius zigzagus. Tai nė mėnesio ir ne poros metų klausimas.

Džiugu, kad kiekvienam atvejui yra tinkamas variantas. Štai pradedantiesiems anglų kalbos kursai organizuojami atsižvelgiant į kitus aspektus, nei mokant magistrantus, baigusius anglų kalbos bakalaurą. Akivaizdu, kad net panašius darbus dirbantys asmenys orientuojasi į skirtingas plotmes. Įsivaizduokite du vertėjus – vienas specializuojasi grožinių kūrinių srityje, o kitas verčia medicinos tematikos tekstus. Abu turi puikiai mokėti ir užsienio, ir lietuvių kalbą, tačiau pirmu ir antru atveju specifika skirtinga.

Nesvarbu, ar pretenduojate tapti vertėjais, ar nė iš tolo į šią pusę nežiūrite, kokybiškumo nestokojantys anglų kalbos kursai gali būti labai tikslingas Naujųjų metų tikslas. Tačiau tik užsirašyti nepakaks. Jei išmoksite dvidešimt žodžių, tai jau bus šiokia tokia pradžia. Geriau mažais žingsneliais nei plačiais mostais, kurie vėliau numuštų entuziazmą.