keyboard_arrow_right
interjeras
Laisvalaikis, Namai

Pasiruošimas artėjančioms Kalėdoms

Ruošiatės artėjančios gražiausioms metų šventėms? Su nekantrumu laukiate Kalėdų? Tokiu atveju akivaizdu, kad turėtumėte įvairių su artėjančiomis šventėmis susijusių klausimų sprendimo imtis kaip įmanoma anksčiau, nes laikas bėga labai greitai. Be to, jei jūs turėsite pakankamai laiko, jums turėtų būti ir daug lengviau pasiruošti nekeliant sau pernelyg didelio papildomo streso ir įtampos. Tuo tarpu, jei norite, kad viskas eitųsi dar sklandžiau, visuomet galite pasinaudoti ir keliais praktiškais patarimais.

Taigi, visų pirma būtų naudinga pagalvoti apie tai, kaip norėtumėte dekoruoti savo namus Kalėdų proga. Kiekvienas žmogus turi labai skirtingą skonį, todėl natūralu, kad kiekvieni namai būna papuošiami skirtingai. Tačiau jei jūs šią akimirką neturite jokios aiškios vizijos, visuomet galite pasinaudoti internetu ir pasidairyti įvairių originalių idėjų, kuriomis pasinaudoję galėtumėte judėti pirmyn.

Kadangi šiandien internete galima atrasti labai daug informacijos ir patarimų, jums tikrai neturėtų būti sudėtinga atrasti sprendimus, kurie atitinka jūsų individualų skonį. Be to, ypač svarbu, kad jūs kartu nepamirštumėte pasinaudoti ir el. parduotuvėmis, kuriose yra siūlomi kalėdiniai žaisliukai ir papuošimai. Tai reiškia, kad tokiu būdu jums turėtų būti kur kas lengviau išsirinkti papuošimus ir žaisliukus, kuriais dekoruotumėte tiek savo kalėdinę eglutę, tiek ir visus namus. Tuo tarpu, jei jūs nevengsite naudotis specializuotomis el. parduotuvėmis, galite būti visiškai tikri, kad turėsite puikią galimybę sutaupyti gerokai daugiau savo brangaus laiko, išsirenkant būtent tai, kas jums labiausiai tinka ir patinka.

Šiuolaikinėse el. parduotuvėse paprastai vartotojai gali susidurti su gerokai didesniu skirtingų prekių asortimentu. Tai reiškia, kad jie gali daug lengviau atrasti tai, ko ieško. Be to, didelėje dalyje el. parduotuvių yra taikomos ir akcijos bei nuolaidos, kurios padeda daugiau sutaupyti. Kaip bebūtų, tai nėra vieninteliai privalumai, kuriuos būtų galima paminėti kalbant apie prekių pirkimą internetu. Todėl jei jūs norite artėjančioms šventėms pasiruošti kur kas lengviau, neabejotinai turėtumėte pasinaudoti šiais naudingais patarimais.

Daugiau: Bijunai-prienamo.lt

Namai

Skalbimo mašinos interjere: kaip jas pritaikyti?

Skalbimo mašinos – tai mūsų dešinioji ranka, kuomet turime sutvarkyti kalną nešvarių skalbinių ar pasirūpinti gaivia bei švaria patalyne, rankšluosčiais. Jei dar prisimintume laikus, kuomet mūsų močiutės sekmadieniais paaukodavo kone visą dieną tam, kad rankomis išskalbtų, išgręžtų ir išdžiovintų drabužius, skalbimo mašinos greičiausiai atsidurtų naudingiausių buities prietaisų sąrašo viršuje. Dabar pakanka įsigyti kokybišką, patikimų gamintojų prietaisą su lengvu valdymo ir gausybe naudingų funkcijų, ir visų problemų, susijusių su nešvariais skalbiniais – kaip nebūta. Visgi vien tik pasirinkti funkcionaliai veikiančią skalbyklę nepakanka. Nelengva užduotimi gali tapti ir skalbimo mašinos montavimas bei priderinimas prie interjero dizaino. Vienas pagrindinių neraminančių klausimų – ar skalbyklę vertėtų paslėpti, ar akcentuoti?

Jeigu gyvenate nuosavame name arba didesnės kvadratūros bute, rekomenduojama nepagailėti vietos ir skalbyklai įrengti atskirą patalpą. Čia galėsite drabužius ne tik skalbti, bet ir džiovinti, lyginti ir sukrauti visas naudojamas skalbimo priemones bei kitus reikmenis taip, kad jie neužimtų papildomos vietos vonios kambaryje. Labai svarbu kruopščiai suplanuoti visą patalpos išdėstymą, kad ji būtų patogi bei funkcionali. Turintiems didesnę šeimą rekomenduojamos talpesnės, nuo 5 kg talpos skalbimo mašinos, spinta ar pakabos išlygintiems darbužiams, o esant galimybei būtinai įrenkite ir kriauklę. Ji tikrai pravers tvarkant skalbinius.

Jei įsivaizduojate, kad kambarys-skalbykla turi būti baltas, sterilus ir nuobodus – labai klystate. Jei turite laiko ir fantazijos, galite jį paversti itin jaukiu kampeliu, kuriame skalbimas ir lyginimas bus kur kas linksmesnis. Sienas galite dekoruoti įvairių raštų tapetais, skalbimo dėžes pasirinkti su dailiu dekoru, o ir pačios skalbimo mašinos ar lyginimo lentos dizainą padaryti kiek įdomesnį, ryškesnį.

Interjero dizaineriai pataria skalbyklas įrengti taip, kad į patalpą patektų natūrali šviesa, o jei skalbimo mašiną statote virtuvėje arba vonios kambaryje – pasirūpinti geru dirbtiniu apšvietimu.

Jeigu vietos skalbyklai neturite, tačiau labai norite, kad namuose esančios skalbimo mašinos būtų atskirtos, galite pabandyti suprojektuoti atskirą kampelį arba įrengti nišą. Itin praktiška skalbyklę paslėpti už durų. Tam pasitarnaus senesniuose butuose esantys „tamsūs kambariukai“ ar kitos atokesnės patalpos.

Namai

Kokiose erdvėse praktikoje pritaikysite modernias elektros jungtis?

jungtysNe paslaptis, kad anksčiau elektros lizdai visur būdavo kone vienodi, o jų būdavo nedaug. Dabar situacija pasikeitusi. Kokios būna išmaniųjų rozečių jungtys? Galima būtų išskirti tokias jungtis:

  • Antenoms pajungti skirtos jungtys;
  • USB jungtys rozetėje;
  • Multimedijų komponentų jungtys;
  • Įvairių elektros prietaisų jungtys.

O kaip jas pritaikyti praktikoje? Štai keletas pavyzdžių, kokiose erdvėse pravers tam tikros skirtingos jungtys.

Rozečių su USB pritaikymas

Rozetės su USB – jungyts, kurių niekam nebūtų prireikę prieš 20 metų, ir kurių dabar reikia visiems. Per USB jungtį galima pajungti daugybę prietaisų: telefonų, kompiuterių, foto aparatų ir kt. Esame įpratę šias jungtis rasti kompiuteryje ir prietaisus jungti būtent ten, tačiau puiku, kai USB jungtis su elektra galima iškart rasti ten, kur dirbame ar ilsimės, ir kur mums jų reikia.

Darbe. Jei su kompiuteriu dirbate biure, vadinasi, turite patogią ir nuolatinę darbo vietą. Ten ir turėtų būti sumontuotos visos jungtys, kurių gali prireikti norint Jums patogiai dirbti.

Viešbutyje. Kelionės metu nenorėsite imti kompiuterio ar kokių nors jungčių adapterių. Labai patogu, jeigu viešbutyje bus bent jau viena papildoma jungtis – USB. Nes ji veikiausiai yra reikalingiausia iškart po įprastos rozetės.

Oro uoste. Pasikrauti telefoną oro uoste – šiuolaikiniam jaunimui didesnis komfortas nei išgerti nemokamą kavos puodelį, laukiant lėktuvo… Labai patogu, kai oro uoste, atsižvelgiant į keleivių patogumą ilgomis laukimo valandomis, laukiamojo kėdėse yra įmontuojamos ir paprastos jungtys, ir jungtys su USB. Arba sukuriama speciali telefonų pasikrovimo stotelė, būtent kurioje ir yra kraunami telefonai.

Rozečių su antenų jungtimis pritaikymas 

Norėdami naudoti įvairaus tipo vaizdinius duomenis perduodančius laidus, prijungti antenas, galite naudotis specialiomis Jung siūlomomis jungtimis, skirtomis antenoms. Kur tai pravers?

Namuose. Kur dar, jeigu ne namuose, mėgstame nuodėmingai mėgautis kabelinės televizijos teikiamais malonumais? Patogumą sukurs specialios jungtys antenoms, tad galėsite pasijungti kabelinę.

Viešbutyje ar kitoje poilsio zonoje. Ypač tiems, kas keliauja be kompiuterio, turi laisvo laiko ir nepataiko esant geriems orams, daugiau laiko praleidžia nuobodžiaudami viešbutyje. Puiku, jeigu kabelinei ir televizoriui yra atskiros specialios jungtys. Mat tai reiškia, kad nereikės norint pasijungti televizorių, išjungti šildymo pečiuką ir įrenginiams neteks painiotis laidų vijokliuose bei dalintis tomis pačiomis jungtimis…

 

Išmanių rozečių su multimedijų jungtimis pritaikymas

 

Išmanios rozetės leidžia apjungti skirtingas jungtis įvairiems prietaisams. Tai patogu, nes nereikia naudoti įvairių adapterių, o populiarūs kištukai nebetampa „nestandartiniais“. Išmanios jungtys gali apimti įvairius į elektros prietaisą jungiamus kištukus: TAE, UAE, ISDN ir kitas jungtis, skirtas telefonui, eternetui, internetui. Čia gali būti pritaikyta ir USB su įkrovos funkcija jungtys, taip pat jungtys vaizdo, garso perdavimo įrenginiams, jungtys antenoms, žaidimų konsolėms. Galbūt senoje troboje viduryje miškų gyvenančiam senoliui tokių jungčių ir neprireiks, tačiau šiuolaikiniam žmogui tai tikrai ne kartą pravers. Kur verta įrengti tokias kompleksiškas jungtis?

 

Darbe. Čia prireikti gali visokių jungčių: ir norint projektorių pajungti, ir USB, ir anteną, ir kompiuterį, ir kitus prietaisus. Patogu, kai viskas yra lengvai pasiekiamoje vietoje, veikiausiai kažkur netoli darbo stalo, nes ir prietaisai turbūt stovės ant jo.

Namuose. Jeigu „išmanių“ gyventojų namuose daug, poreikis jungtims bus didelis: tėtis jungsis televizorių, vaikai konsolę, visi krausis telefonus ir pan. Kompleksinės jungtys rozetėse labai pravers.

Viešbutyje. Net jeigu ir viešbučio gyventojai nepasinaudos visomis jungtimis, gera bus žinoti, kad viešbutis pasirūpino visais įmanomais savo svečių poreikiais.

Bibliotekoje.  Bibliotekų skaityklose nuolat siekiama įrengti patogias darbui ir mokslui vietas, tad ten taip pat vertėtų pagalvoti ir tinkamą įvairių jungčių parinkimą.

 

Namai

Kokias vidaus duris rinktis?

durys Alytuje

durys AlytujeNaujakuriai neretai susiduria su dilema kokias grindis, sienas, tapetus rinktis. Statant būstą ar jį remontuojant visuomet iškyla problema dėl pasirinkimo, nes rinkoje įvairiausių medžiagų bei gamintojų, tad rinktis tikrai yra iš ko. Tačiau iš kur žinoti, kad gaminys ilgaamžis ir tikrai bus kokybiškas, juk statybos tai ne tas pats, kas įsigyti naują rūbą. Tai daug atsakingesnis darbas. Jeigu manote, kad naujakuriai dažnai svarsto, kokius langus, ar apšildymo sistemą rinktis, tai tokia pat situacija yra ir su menkiausiomis durimis. Kadangi rinkoje vyrauja trys pagrindinės vidinių durų rūšys: laminuotos, faneruotos arba masyvo, tai žmonėms sunku rinktis duris dėl jų skirtingų savybių. Tad ir norime pakalbėti būtent apie duris ir kokias geriausia rinktis. Žinoma, neužtektų tiek laiko norint apibūdinti visas rūšis, todėl pasirinkome kalbėti būtent apie faneruotas duris, kurios yra aukso viduriukas, norint turėti geras, kokybiškas ir gražias duris.

Faneruotos durys Alytuje gali būti įvairiausių rūšių, tekstūrų. Klientai patys gali rinktis spalvas, medžiagas ir jas derinti prie namų interjero, tad čia vaizduotė yra laisva. Medžiagos pluoštas, danga bei jo kokybė priklauso nuo gamintojo bei medžiagos kilmės, o paprastai faneruotos durys būna dviejų rūšių: natūralios arba dirbtinės.
Natūralaus tipo durys paprastai būna iš tauriojo medžio medienos, o nuo gamybos principo gali būti ir obliuotos, rotacinės iš pušies, alksnio, ąžuolo ar beržo, taip pat spygliuočių. Paprastai tariant vidaus durys Alytuje nesvarbu kokiu metodu apdirbtos, tačiau turi savo privalumų. Natūralios durys nors ir yra brangesnės už dirbtines, tačiau puikiai atlaiko temperatūros pokyčius, o medis yra puikus garso izoliatorius, kuris sulaiko triukšmą. Taip pat durys būna suteptos laku, kuris atsparus drėgmei, jeigu durys yra skirtos būtent vonios kambariui.

Galiausiai yra dirbtinės faneros durys, kurios tiesiog imituoja medį, jo tekstūrą. Čia galimos įvairių spalvų bei atspalvių durys Alytuje, Klaipėdoje, Vilniuje bei kitam mieste, kur pardavinėjamos tokio tipo durys. Tokias duris pažeidus, galima prižiūrėti ir net su cheminėmis medžiagomis. Taip pat dirbtinė fanera nekinta, net kai ją nuolat veikia tiesioginiai saulės spinduliai.

 

 

 

Namai

Skandinaviški baldai – daugiau nei tik minimalizmas

skandinaviški baldai

Warning: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/carrentm/domains/ria.lt/public_html/wp-content/plugins/ad-injection/ad-injection.php on line 824

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/carrentm/domains/ria.lt/public_html/wp-content/plugins/ad-injection/ad-injection.php on line 831

skandinaviški baldaiPastaraisiais metais visame pasaulyje, o tame tarpe ir Lietuvoje populiariausi skandinaviški baldai. Masinės gamybos jau atsikandę žmonės savo namams renkasi modernų, ramų ir itin subtilų stilių. Skandinavai nepaliauja stebinti savo kuriamais baldais, o viso pasaulio gyventojai ir naujakuriai mėgaujasi jų darbais savo namuose. Labai dažnai skandinaviškas stilius painiojamas su paprastu minimalistiniu interjeru, kuriam būdingos atviros erdvės ir neryškūs baldai. Tačiau skandinaviškas stilius kiek kitoks. Štai pagrindinės išskirtinės skandinaviško interjero savybės.

  • Natūralios medžiagos. Skandinaviškame interjere pirmiausiai, ką pastebėsite – tai natūralumą ir paprastumą. Norint atskleisti šią simboliką ir neapkrauti erdvės, skandinaviškų baldų kūrėjai siūlo rinktis tik natūralias medžiagas, kurios pripildo namus jaukumo ir leidžia lengviau atsipalaiduoti. Skandinaviškų baldų gamyboje labai plačiai naudojama mediena, natūralios medžiagos, tokios kaip linas, oda, medvilnė. Tai – išskirtinis skandinaviško stiliaus bruožas, kuris tuojau pat atkreipia dėmesį.
  • Karaliauja patogumas. Įžengus į skandinaviško stiliaus patalpą gali pasirodyti, jog tai itin moderniai ir šiuolaikiškai sukurtas interjeras su išskirtinių formų baldais. Galbūt pamanysite, jog tai modernaus ir minimalistinio stiliaus mišinys. Šioje mintyje yra tiesos, tačiau skandinaviški baldai išsiskiria ne šiaip moderniomis linijomis ir komplektacija, tačiau sprendimais, kurie sukurti žmogaus patogumui. Skandinaviškame interjere būtinai pamatysite didžiules ir minkštas sofas, kiaušinio ar gulbės formos krėslus ir kėdes, kuriose ne tik patogu sėdėti, bet ir lengva atsipalaiduoti. Nesvarbu, kokio dydžio erdvė, kuriant skandinavišką interjerą būtinai bus pasirūpinta judėjimo laisve, kad nereikėtų laviruoti tarp baldų. Tai – itin svarbus reikalavimas, kuriant skandinavišką stilių. O ir interjero specialistai visuomet sveikina sprendimą patalpoje sukurti kuo daugiau erdvės pojūčio. Ypač kuriant interjerą mieste, kai už lango ir taip gausu judėjimo ir skubos.
  • Raminančios spalvos. Dar vienas išskirtinis skandinaviško interjero bruožas – raminančios ir natūralios spalvos. Skandinaviški baldai dažniausiai žemės atspalvių, kurie leidžia namuose jaustis jaukiai ir patogiai. Todėl skandinaviško interjero kambaryje dažniausiai vyrauja pilka, žemės ruda, riešutinė, smėlio spalvos. Jų apsuptyje žmogus lengviau atsipalaiduoja, nusiramina, jį sunkiau psichologiškai paveikti. Argi gali kas nors erzinti, kai aplink tiek daug erdvės ir vietos fantazijoms ir mintims, o minkšti ir patogūs baldai taip ir kviečia pasimėgauti ramybe.

 

Internetas, Namai

Šiuolaikiškas pasirinkimas namams – granulinės krosnelės

granulinės krosnelės

granulinės krosnelėsŠąlant orams daugelis gyventojų prisimena apie šildymo sezoną, kuris dažnai iš kišenių išpurto nemažai pinigų. Tačiau šiuolaikinės technologijos ir sprendimai jau leidžia rinktis naujus namų šildymo būdus, padedančius sutaupyti ne tik pinigų, bet ir laiko bei kuro. Vienas tokių – granulinės krosnelės. Tai šiuolaikiškas sprendimas tiems, kuriems namuose norisi patiems reguliuoti šilumą.

Pagrindinis tokių krosnelių išskirtinumas – kuras granulėmis. Granulės yra ne kas kita kaip medžio pjuvenos, kurios yra supresuotos į stačiakampio formos granules. Toks kuras yra labai ekologiškas, itin degus ir išskiria labai daug šilumos. Todėl dažnai granulėmis kūrenamos krosnelės taip vertinamos žmonių, kurie rūpinasi ne tik savo namų šiluma, bet ir gamtos priežiūra.
Skeptikai dažnai teigia, jog granulinės krosnelės yra ne kas kita, kaip medinių krosnelių kopija, tad šiandien tai visiškai nieko naujo neatnešanti atradimas. Tačiau iš tiesų jos turi pagrindinius išskirtinumus, kurie priartina krosneles prie aukštesnio šildymo lygio. Tai yra termostatas ir nuotolinis valdymas. Dėl pastarosios priežasties krosnelės taip mėgstamos ne tik būtų, bet ir individualių namų gyventojų. Ar ir Jums yra tekę grįžti į šaltus namus po dienos darbų ir skubėti kūrenti krosnį, kad kambariuose būtų bent kiek jaukiau? Tuo tarpu šios krosnelės siūlo viskuo pasirūpinti iš anksto. Galite pradėti šildyti namus dar būdami darbe arba važiuodami namo. Tai reiškia, kad gręžę jau rasite namuose šilumą ir jaukumą. Kas gali būti geriau šaltą žiemos vakarą.

Dar vienas svarbus granulinės krosnelės privalumas – paprastas naudojimas ir priežiūra. Tai daiktas namuose, kuris reikalaus itin mažai dėmesio. Granulinė krosnelė uždegama vieno mygtuko paspaudimu. Jums tereikia sudėti granules į degimo vietą, paspausti mygtuką ir nustatyti norimą šilumą. Granulės įkaitinamos ir užsidega, o krosnelė degina tik tiek kuro, kiek reikia Jūsų norimai temperatūrai pasiekti. Tai dar vienas būdas užtikrinti, kad mažamečiai vaikai namuose jaustųsi ne tik saugiai, bet ir galėtų būti šiltuose namuose.

Be to, šiuolaikiškos granulinės krosnelės – tai sprendimas ne tik tiems, kurie mėgsta natūralią šilumą, bet ir tiems, kuriems patinka netradiciniai sprendimai. Rinkoje jau pasirodė krosnelės su kaitlentėmis, kurių pagrindinis privalumas – karštas maistas, taupant ne tik dujų, bet ir elektros sąnaudas. Paruoškite šeimai vakarienę šiuolaikišku būdu.