keyboard_arrow_right
Namai
Namai

Senos ar naujos statybos butai: kur gyventi?

Kad ir kelintų metų statybos butai Jums labiausiai tinkami – svarbiausia yra nepamiršti, kad galimybės yra jos tikrai bus patenkintos. Vilnius yra didžiausias miestas ir būtent čia opcijų yra tiek daug, kad kiekvieno poreikiai, kad ir kokie jie yra išrankūs – tikrai bus pranokstami.

Nors šiuo metu parduodami butai Vilniuje pasirenkami tikrai ne tik pagal statybos metus, visgi, tai yra vienas svarbiausių aspektų, kuriam siūlome skirti dėmesį. O ką reikia įvertinti renkantis?

Vieta

Daugeliui žmonių atrodo, kad senos statybos butai yra kiek geresnėse vietose, kadangi jie dažniausiai yra labai dideliuose mikrorajonuose, kur daug kitų daugiabučių ir tuo pačiu daugiau judesio. Visgi, šiais laikais žmonės kaip tik dažniausiai ieško daugiau ramybės bei tylos. Dėl to renkasi butus, kurie yra netoli gamtos. Tokią galimybę suteikia dažniausiai tik nauja statyba.

Kokybė

Net neverta sakyti, kad naujos statybos butai visada yra kur kas geresnės kokybės. Perkant butus daugelis žmonių galvoja apie tai kaip investiciją. Net ir tokiu atveju, jeigu bute planuoja gyventi visą gyvenimą. Vis tiek norisi, kad su laiku vertė vis labiau augtų. Dėl to vienareikšmiškai reikia rinktis naują statybą.

Būsto išdėstymas

Daugeliui žmonių kur kas labiau patinka naujos statybos butų išdėstymai. Kodėl? Kadangi tai yra ne tik kur kas patogesnis pasirinkimas, tačiau taip pat ir kur kas erdvesnis. Dideli langai ir tuo pačiu sujungtos patalpos suteikia galimybę net ir gyvenant gana mažoje kvadratūroje jaustis taip, tarsi gyvenate labai erdviame bute, kuriame yra gera būti.

Kaimynai

Nenorime taip sakyti, kad naujos statybos būstai dažniausiai traukia kur kas socialiau atsakingesnius žmones. Taip pat dažniausiai tokiose daugiabučiuose yra mažiau nuomojamų būstų. Tai, žinoma, yra gerai, kadangi kur kas paprasčiau priimti tam tikrus sprendimus, kurie yra skirti visam namui, o ne tik vienam butui.

Tikrai nesunkiai rasite tokį namą ir jame tokį butą, kuri Jums labiausiai tinka. Svarbiausia yra ieškoti, o radus, žinoma, nieko nelaukti, tačiau įsigyti savo svajonių būstą.

Namai

Kodėl vandens filtrai yra tokie naudingi mūsų namams

Vis dažniau girdite aplinkinius kalbant apie tai, jog jie savo namuose įsirengia vandens filtrus, tokiu būdu užtikrindami puikią vandens kokybę? Kadangi iki šiol jūs reguliariai pirkdavote vandenį plastikiniuose buteliuose dabar taip pat ėmėte galvoti, jog galbūt vandens filtrai galėtų tapti tinkamu pasirinkimu jūsų namams? Žinoma, pradžioje jums gali kilti labai daug įvairių klausimų, tačiau visuomet galima pasinaudoti internetu ir lengvai surasti daug naudingos informacijos, susijusios su vandens kokybės gerinimu ir šiuolaikiniais vandens filtrais.

Be abejo, pirmiausia nemenkai daliai žmonių kyla klausimas, kaip jie galėtų žinoti, kokios kokybės yra jų kasdien naudojamas vanduo. Laimei, tai išsiaiškinti nėra jau taip sudėtinga. Tereikia kreiptis į vandens valymo specialistus, kurie atliktų vandens tyrimus ir nustatytų, kokios kokybės vandenį jūs naudojate. Atsižvelgiant į gautus atlikto vandens tyrimo rezultatus jums galėtų būti pasiūlyti ir atitinkami vandens filtrai, kurie geriausiai veiktų jūsų namuose.

Tuo tarpu kitas svarbus klausimas, kurį užduoda vartotojai, yra susijęs su vandens filtrų privalumais. Pavyzdžiui, kai kurie žmonės mano, kad jei jie naudoja centralizuotai teikiamą vandenį, jiems nebėra būtinybės naudoti vandens filtro, nes jų gaunamas vanduo būna filtruojamas. Ir nors iš tikrųjų centralizuotai tiekiamas vanduo yra filtruojamas, vis dėlto jame gali būti tam tikrų priemaišų, kenksmingų medžiagų, sunkiųjų metalų ir kt. Be to, niekas niekuomet negali būti tikras, kokios problemos iškils centralizuotai tiekiamo vandens sistemoje, kas galėtų nulemti vandens užteršimą. Taigi, vandens filtrai padeda eliminuoti bet kokią tokių problemų keliamą riziką, nes veiksmingai filtruoja vandenį, iš jo pašalinant visas kenksmingas medžiagas, sunkiuosius metalus, toksinus, teršalus, nuosėdas ir kt.

Taip pat filtruotas vanduo yra daug skanesnis, neturi jokio nemalonaus kvapo, juo gaminamas maistas ir gėrimai taip pat įgauna daug geresnį skonį, nedirginama oda ir kt. Trumpiau tariant, yra labai daug privalumų, dėl kurių mums vertėtų pagalvoti apie vandens filtrų įsirengimą savo namuose. Todėl belieka kreiptis dėl vandens tyrimų ir galiausiai išsirinkti tinkamą vandens filtrą.

Plačiau: Pribus.lt

Namai, Verslas

Kiekvieno ateitis – saulės elektrinės?

Šiomis dienomis tai jau nėra jokia naujiena. Ir ne tik kalbant apie atsinaujinančios energijos šaltinius. Kadangi per paskutinį laikotarpį daugybė žmonių nusprendė savarankiškai gamintis energiją bei pasirūpino šiais įrenginiais. Todėl vis dažniau juos galima išvysti ir ant namų stogų. Tačiau ar tikrai tokia elektros gamyba yra efektyvi, jog būtų aktuali kiekvienam? Tuo labiau, kad ir investicijų tam reikia pakankamai nemažų. Nors paskutiniu metu šie įrenginiai tapo ženkliai lengviau įperkami daugeliui. O svarbiausia, kad investuota suma tikrai atsipirks po keleto metų. Kas reiškia, jog vėliau bus galima džiaugtis visiškai nemokama energija. Ir tai leis ženkliai sumažinti bendras išlaidas.

Kokie variantai gyvenantiems daugiabučiuose?

Dažniausiai savarankiškai elektrą gaminasi įmonės arba individualiųjų namų gyventojai. Tačiau tai tikrai nereiškia, kad daugiabučiuose negali būti sumontuoti tokie įrenginiai. Tuo labiau, kad tokia praktika jau taikoma ir saulės elektrinės atsiduria ant pastatų stogų. Tiesa, tuomet jų energija dažniausiai panaudojama bendriems tikslams, šildymui. O norint turėti individualią elektrinę, kuri gamintų elektrą tik jums, gali tekti ieškoti kitų alternatyvų. Bet jų taip pat yra. Ir geriausias toks variantas būtų nutolę parkai, kuriuose galima įsigyti elektrą gaminantį įrenginį. Nesvarbu, jog jis gali būti ir už daugybės kilometrų. Kadangi sugeneruota elektra jūsų namus pasieks įprastu būdu, tačiau už ją papildomai mokėti nereikės.

Ar reikės kažkokios priežiūros?

Dažniausiai niekuo papildomai rūpintis nereikės. Kadangi saulės elektrinės gali labai sėkmingai veikti ir be papildomo žmogaus įsikišimo bei atlikti savo funkciją. Tiesa, jeigu kažkas nutiktų, tuomet gali tekti pasirūpinti. Bet tokie atvejai pakankamai reti. Ir tuomet dažniausiai jau reikės šios srities specialistų pagalbos. Taip pat gali būti svarbu, jog kolektoriai nepasidengtų kažkokiomis apnašomis per ilgesnį laiką. Todėl gali tekti jas pašalinti. Bet tai irgi žvelgiant į ilgalaikę perspektyvą. Tad tikrai nereikės to daryti kas metus ar dar dažniau. Kas leidžia pamiršti apie praktiškai visus rūpesčius ir džiaugtis šio įrenginio gaminama elektros energija.

Namai

Teisinga šuns priežiūra: ką svarbu žinoti

Kas yra geriausias žmogaus draugas? Taip, jūs esate visiškai teisūs – tai šuo! Todėl jei jūs ką tik įsigijote savo pirmąjį šunį ir dar nesate tikri, kokiomis priemonėmis galėtumėte užtikrinti, kad jūsų šuo būtų tinkamai prižiūrimas ir augtų puikiomis sąlygomis, dabar būtų pats metas pasinaudoti internetu ir paieškoti daugiau naudingos informacijos, susijusios su šunų priežiūra. Be to, jūs visuomet galite kreiptis į šios srities specialistus, kurie padėtų jums lengviau pasiruošti naujojo augintinio auginimui.

Bet kuriuo atveju, kai yra kalbama apie šuns auginimą, niekuomet neturėtų būti pamirštama apie didžiulę šunų maisto svarbą. Kai kurie šunų augintojai nėra linkę investuoti pakankamai lėšų į kokybišką ir pilnavertį šunų maistą, tačiau toks požiūris yra labai klaidingas ir neteisingas. Šunų maistas privalo būti kuo kokybiškesnis ir pilnavertiškesnis, kadangi jūsų šuniui reikia gauti visas būtiniausias maistingąsias medžiagas, užtikrinančias, kad jis puikiai vystysis ir visuomet bus energingas bei kuo ilgiau išliks sveikas.

Tuo tarpu, jei jūs net nenumanote, koks šunų maistas turėtų būti pasirinktas jūsų augintinio atveju, dabar būtų pats metas pasidairyti internete informacijos apie tai, koks šunų maistas yra rekomenduojamas skirtingų veislių ir skirtingo amžiaus šunims. Kaip jau turbūt supratote, tokios informacijos internete šiandien galite atrasti daugybę, todėl jums neturėtų būti sudėtinga suprasti, kas jūsų augintiniui galėtų tikti geriausiai. Ir net jei susidursite su įvairiomis dvejonėmis bei jums bus nelengva patiems nuspręsti dėl tinkamiausio šunų maisto, visuomet galite susisiekti su pasirinktos parduotuvės konsultantais, kurie padės jums lengviau išsirinkti.

Žinoma, kartu jūs turėtumėte skirti pakankamai daug dėmesio savo šuniui ir jokiu būdu nepamiršti apie jo dresūrą. Be to, nemažai laiko kasdien turite su juo praleisti ir gryname ore. Jei jūsų šuo didelę laiko dalį bus vienas, neilgai trukus jis gali imti jaustis vienišas ir tai gali labai neigiamai atsiliepti jo sveikatai. Todėl pasistenkite į savo dienotvarkę įtraukti ir produktyvų bei pilnavertį laiką su savo naujuoju augintiniu.

Daugiau: Dimedium.lt

Namai

Skardinė stogo danga jūsų namui

Kiekvienas nuosavo namo savininkas renkasi skirtingus statybinius sprendimus. Ir tai yra visiškai suprantama – juk skiriasi keliami reikalavimai, numatyti tikslai ir biudžetas. Tačiau labai svarbu suprasti, kad renkantis įvairius statybinius sprendimus, visuomet pats didžiausias dėmesys turėtų būti skiriamas ne kam kitam, o būtent kokybei. Juk niekas niekuomet nenori mokėti du kartus. Trumpiau tariant, jei norima sutaupyti ilguoju laikotarpiu, reikia rinktis tai, kas yra labai kokybiška, profesionalu ir ilgaamžiška.

Pavyzdžiui, jei jus domina skardinė stogo danga, turėtumėte labai gerai išanalizuoti dabartinę rinką, bandydami suprasti, kas joje yra siūloma kokybiškiausio ir profesionaliausio. Be abejo, rinkoje bus labai didelis skirtingų skardinių stogo dangų asortimentas, todėl iš pirmo žvilgsnio jums gali atrodyti, kad bus labai sudėtinga pasirinkti. Tačiau viskas taps kur kas paprasčiau, jei jūs būsite nustatę savo pagrindinius lūkesčius ir nepamiršite pasinaudoti internetu. Tokiu būdu jūs galėsite daug lengviau surasti bendrovę, kuri siūlo jūsų keliamus reikalavimus atitinkančias skardinę stogo dangą.

Be to, visuomet galima naudojantis internetu paieškoti ir kitų vartotojų pateikiamų atsiliepimų. Tai reiškia, kad tokiu būdu jūs galėsite iš anksto suprasti, kas daugiau ar mažiau geriausiai veikia ir ką rekomenduotų kiti vartotojai, kuriems jau buvo tekę pasitelkti skardinę stogo dangą. Tuo tarpu, jei jūs visame šiame procese naudositės ir internetine paieškos sistema, jums aktualios informacijos paieškos taps dar lengvesnės ir bus paprastesnės.

Žinoma, galbūt jums šią akimirką atrodo svarbiausia skardinės stogo dangos kaina, todėl jūs esate visą savo dėmesį sutelkę būtent į skirtingų bendrovių taikomą kainodarą. Tačiau nepamirškite, kas svarbiau pasidomėti, kokios kokybės yra viena ar kita skardinė stogo danga. Tai užtikrins, kad jūsų stogo danga būtų ilgaamžė ir daugybę metų jums nekeltų jokių papildomų sunkumų ir nepatogumų.

Taip pat šiame procese naudinga tiesiogiai kreiptis į vieną ar kitą jums iš pirmo žvilgsnio patikusią bendrovę, kurioje dirbantiems specialistams užduotumėte visus jums svarbius klausimus, tokiu būdu daug lengviau pasirinkdami tai, kas bus kokybiškiausia.

Plačiau: Manostogas.lt

Namai, Verslas

Kaip rinktis komercines patalpas?

Kiekvienam verslininkui, kuris užsiimama tam tikra komercine veikla, gana svarbiu klausimu tampa tai, kokias patalpas vertėtų pasirinkti. Šiomis dienomis verslas gana efektyviai klesti visoje Lietuvoje, visgi, vis dar tankiausiai išsidėstę verslo objektai yra  mūsų šalies sostinėje. Todėl komercinės patalpos Vilniuje tampa nenuginčijamos lyderės, kai ieškoma namų savo veiklai.

Tad į ką reikėtų atkreipti dėmesį, jeigu aktualu komercinės patalpos Vilniuje? Galima išskirti tris kriterijus: patalpų vieta, patalpų kaina ir patalpų dydis.

Komercinių patalpų vieta

Natūralu, jog visi siekia, kad verslas klestėtų. Tai didele dalimi priklauso nuo to, kokiose vietovėse jūsų komercinės patalpos yra įsikūrusios. Didžiausias judėjimas vyksta būtent miesto centre, tad tikrai nesuklysite, jei pasirinksite Vilniaus širdyje siūlomas nuomojamas patalpas. Tai labai patrauklu, tačiau neužmirškite įvertinti savo veiklos specifikos. Galbūt jūsų versle naudojamas sunkiasvoris transportas ir reikalinga daug vietos jam pastatyti? Tuomet, kad ir kaip patrauklu pasirodys vystyti savo veiklą sostinės centre, vargu ar tai bus protingas pasirinkimas. Potencialūs klientai paprasčiausiai gali pasirinkti jūsų konkurentus, įsikūrusius patogioje, gerai pasiekiamoje  ir erdvioje aplinkoje.

Štai,  jeigu planuojate atidaryti grožio saloną ar moteriškų prekių butiką, miesto centras – tobulas pasirinkimas. Tokių įstaigų klientai mielai suderins  pasivaikščiojimą senamiestyje su apsipirkimu ar grožio puoselėjimo paslaugomis.

Patalpų kaina

Gana dažnais atvejais komercinės patalpos Vilniuje yra pasirenkamos pagal nustatytas kainas. Visada pravartu iš anksto numatyti, kiek pinigų galite skirti patalpų nuomai ar pirkimui ir rasti tinkamiausius pasirinkimus.  Tačiau tai gali būti gana sudėtinga.

Viena didžiausių verslininkų klaidų – pervertintos finansinės galimybės. Jei planuojate perkamas komercines patalpas bent iš dalies finansuoti banko paskola, rekomenduojame pasitarti su nepriklausomais finansų ir kreditų konsultantais, kurie padės įsivertinti pajamas, turimus įsipareigojimus ir atsakys į klausimą, kiek galite skolintis. Pačiam adekvačiai tokius niuansus nėra lengva – teigia net ir patyrę verslininkai.

Patalpų dydis

Komercinių patalpų dydis privalo būti optimalus, todėl būtinai domėkitės jų dydžiu ir išplanavimu dar prieš perkant ar nuomojant. Šitą padaryti tikrai nėra sudėtinga. Tereikia atidumo ir kruopštumo. Įprastai tokia informacija yra pateikiama nuomojamų ar parduodamų patalpų aprašymuose. Nepamirškite įvertinti tokių, iš pirmo žvilgsnio visai nereikšmingų erdvių poreikio – poilsio zonos, susitikimų kambario, virtuvėlės, terasos ant stogo, vietos rūkymui ir kt. Kiekvienas pasirinkimas turi savo privalumų ir trūkumų, o jums reikia apsispręsti, kuris būdas geriausiai tiks.

Laisvalaikis, Namai

Pasiruošimas artėjančioms Kalėdoms

Ruošiatės artėjančios gražiausioms metų šventėms? Su nekantrumu laukiate Kalėdų? Tokiu atveju akivaizdu, kad turėtumėte įvairių su artėjančiomis šventėmis susijusių klausimų sprendimo imtis kaip įmanoma anksčiau, nes laikas bėga labai greitai. Be to, jei jūs turėsite pakankamai laiko, jums turėtų būti ir daug lengviau pasiruošti nekeliant sau pernelyg didelio papildomo streso ir įtampos. Tuo tarpu, jei norite, kad viskas eitųsi dar sklandžiau, visuomet galite pasinaudoti ir keliais praktiškais patarimais.

Taigi, visų pirma būtų naudinga pagalvoti apie tai, kaip norėtumėte dekoruoti savo namus Kalėdų proga. Kiekvienas žmogus turi labai skirtingą skonį, todėl natūralu, kad kiekvieni namai būna papuošiami skirtingai. Tačiau jei jūs šią akimirką neturite jokios aiškios vizijos, visuomet galite pasinaudoti internetu ir pasidairyti įvairių originalių idėjų, kuriomis pasinaudoję galėtumėte judėti pirmyn.

Kadangi šiandien internete galima atrasti labai daug informacijos ir patarimų, jums tikrai neturėtų būti sudėtinga atrasti sprendimus, kurie atitinka jūsų individualų skonį. Be to, ypač svarbu, kad jūs kartu nepamirštumėte pasinaudoti ir el. parduotuvėmis, kuriose yra siūlomi kalėdiniai žaisliukai ir papuošimai. Tai reiškia, kad tokiu būdu jums turėtų būti kur kas lengviau išsirinkti papuošimus ir žaisliukus, kuriais dekoruotumėte tiek savo kalėdinę eglutę, tiek ir visus namus. Tuo tarpu, jei jūs nevengsite naudotis specializuotomis el. parduotuvėmis, galite būti visiškai tikri, kad turėsite puikią galimybę sutaupyti gerokai daugiau savo brangaus laiko, išsirenkant būtent tai, kas jums labiausiai tinka ir patinka.

Šiuolaikinėse el. parduotuvėse paprastai vartotojai gali susidurti su gerokai didesniu skirtingų prekių asortimentu. Tai reiškia, kad jie gali daug lengviau atrasti tai, ko ieško. Be to, didelėje dalyje el. parduotuvių yra taikomos ir akcijos bei nuolaidos, kurios padeda daugiau sutaupyti. Kaip bebūtų, tai nėra vieninteliai privalumai, kuriuos būtų galima paminėti kalbant apie prekių pirkimą internetu. Todėl jei jūs norite artėjančioms šventėms pasiruošti kur kas lengviau, neabejotinai turėtumėte pasinaudoti šiais naudingais patarimais.

Daugiau: Bijunai-prienamo.lt

Namai, Verslas

Kokį kelią turi nueiti statybų rangovai

Gerai atlikti statybų darbus dažniausiai yra samdomi statybų rangovai. Tai – vienas paprasčiausių būdų, kaip sutaupyti laiko ir pinigų, norint, kad statybų darbai būtų atlikti laiku, kontroliuojami statybų darbų vadovų ir su pateiktomis ataskaitomis. Viskas aišku, skaidru ir užtikrinta. Statybų darbų atlikimui samdomi statybų rangovai gali užtikrinti, kad Jūs ramiai miegosime ar dirbsite kitus darbus, o darbai bus atlikti. Didelių projektų įgyvendinimas dažniausiai trunka ne vienerius metus. Gimsta statybų idėja, ji plėtojama, vystoma ir dirbama, kol atliekami paskutinieji baigiamieji darbai. Užsakovas nusprendžia, ką nori statyti, kartu su statybų rangovu aptariamas terminas, per kurį objektas turi būti pastatytas, ir, žinoma, sutartimi fiksuojama, kiek statybų darbai kainuos.

Pradžių pradžia priklauso klientui. Tai jis nusprendžia, kad reikia kažką statyti. Klientu gali būti tiek nekilnojamojo turto vystymo bendrovė, tiek valdžios institucija, centrinės valdžios institucija, ar tiesiog privatus verslas arba ir individualus asmuo. Projektavimas – pradinė statybų stadija. Suprojektavus statinio konstrukciją, statybų rangovai nustato, kiek užsakovui kainuos statybos darbai. Gali būti ir rengiami konkursai, kurių metu dalyvauja statybų rangovai. Geriausią pasiūlymą pareikę ir įrodė, kodėl jie yra geresni už konkurentus, ir laimės statybų darbų projekto įgyvendinimą.

Būsimų statybos darbų pradžia startuoja sudarant brėžinius. Etapas kruopštus, nuoseklus ir labai atsakingas. Darbai turi būti ne tik atlikti, bet ir ne vieną kartą patikrinti, perskaičiuoti. Viskas realizuojama ir galiausiai pradedami tikrieji statybos darbai. Statybų rangovai užtikrina, kad statinys atitiktų projektą nustatytus kokybės reikalavimus, biudžetą ir taip, kad darbai būtų baigti laiku.

Būna situacijų, kai statybų rangovams reikalinga pagalba. Tokiais atvejais  jie gali turėti pagalbą. Ją suteikia subrangovai. Pastarieji gali imtis darbų su pamatais, konstrukcinių plieno gaminių, gelžbetonio darbų arba vandentiekio ir elektros darbų. Kiekvienas statybų projektas unikalus ir tiek statybų rangovas, tiek ir subrangovas gali atlikti vienokius ar kitokius darbus. Skirtingais statybų etapais darbus atlieka vis kiti darbuotojai. Vieni gali konsultuoti, kiti atlikti rangos arba subrangos darbus. Nuo idėjos, projekto parengimo ir iki pat statybos darbų statybų rangovams tenka nueiti nemažą kelią.

Namai, Verslas

Ar visais atvejais turto vertintojai bus svarbūs vykdant sandorius?

Tai daugumai tikrai svarbus klausimas, tuo labiau, kad tam tikrais atvejais be šių specialistų pagalbos apsieit nepavyks. Vienas iš tokių variantų būtų būsto pirkimas su banko paskola. Tuomet turto vertintojai bus reikalingi, jog nustatytų tikslią vertę ir bankas būtų užtikrintas, jog prašoma paskolos suma yra objektyvi. Aišku, jeigu pakanka turimų santaupų ir galite įsigyti turtą be paskolos, tuomet jo vertinimas nebus privalumas. Bet tai taip pat gali būti naudinga norint įsitikinti, ar kaina tikrai atitinka realią rinkos situaciją. Lygiai taip pat tą svarbu suprasti ir kažką parduodant, kadangi tikrai ne kiekvienam bus lengva savarankiškai tiksliai įvertinti bet kokį turtą.

Kiek kainuoja tokia paslauga?

Konkrečią sumą įvardinti būtų pakankamai sudėtinga, kadangi kiekvieną kartą ji gali kažkiek skirtis. Be to, visi turto vertintojai turi ir taiko individualius įkainius. Todėl dar ir nuo to kažkiek priklausys, kiek teks sumokėti. Tuo labiau, kad ir turtas gali būti labai įvairus. Ir norint kažką įvertinti reikės paskirti ne vienodai laiko. Taigi, gali būti taikomas arba valandinis įkainis, arba sutarta suma už suteiktą paslaugą. Ir tiksliausiai ją įvardinti galėtų patys turto vertintojai, tad reikėtų susirasti šį specialistą ir pasidomėti jo įkainiais. Tačiau dėl didesnių išlaidų nerimauti tikrai nereikėtų, kadangi tai nebus labai brangi paslauga.

Turto vertintojai ir kur ieškoti jų kontaktų?

Jeigu anksčiau nėra tekę susidurti su šiais specialistais, tuomet pradžioje gali atrodyti, jog tikrai bus nelengva juos atrasti. Bet viskas yra žymiai paprasčiau, ypač šiomis dienomis. Kadangi dabar praktiškai bet kokią dominančią informaciją galima surasti internete vos per kelias minutes. Ir tam pakanka pasinaudoti paieškos sistema. Todėl ne išimtis būtų ir turto vertintojai, kurie pristato savo paslaugas virtualioje erdvėje. O tuomet jau tik beliks išsirinkti, į kurį specialistą norėtumėte kreiptis. Tuo labiau, kad praktiškai visi jie gali pasiūlyti tikrai kokybiškas paslaugas. Tai būtų tiek įmonės, tiek ir pavieniai veiklą vykdantys asmenys.

Namai

Kokie duomenys reikalingi pildant APVA paraišką saulės elektrinės paramai?

Dauguma Lietuvos gyventojų, nusprendę įsigyti saulės elektrinę pirmiausia pildo paraišką paramai gauti ir gavę teigiamą atsakymą pradeda planuoti saulės elektrinės pirkimą. Taip, parama saulės elektrinėms gali būti suteikta dar prieš įsigyjant įrangą ir ši aplinkybė naudinga planuojant būsimas išlaidas. Na, o ruošiantis pildyti paraišką pirmiausia pasirūpinkite ar žinote visus reikiamus duomenis.

Pastato ar žemės sklypo unikalus numeris

Jei iki šiol nežinote jums nuosavybės teise priklausančio pastato ar žemės sklypo, kuriame bus įrengiama saulės elektrinė, unikalaus numerio, jį galite nesunkiai rasti VĮ Registrų centro internetinėje svetainėje Nekilnojamojo turto kadastro ir registro skiltyje.

Informacija apie būsimą saulės elektrinę

APVA parama saulės elektrinėms įsirengti gali būti suteikiama iki 10 kW elektrinės galios. Tai reiškia, kad įsirengiant didesnės galios saulės elektrinę, parama bus skiriama už 10 kW galios. Pildant paraišką reikia nurodyti planuojamos įsirengti saulės elektrinės galią. Taip pat reikia nurodyti kur bus montuojama saulės elektrinė – ant stogo, žemės ar pastato sienos. Verta žinoti, kad planuojant įsirengti naują saulės elektrinę, parama turi būti  prašoma moduliams ir keitikliui. Na, o jei saulės elektrinę jau turite, tačiau norite padidinti jos galią, parama saulės elektrinėms taip pat gali būti suteikiama, tik šiuo atveju reikia pažymėti, kad parama bus naudojama tik moduliams.

Elektros sutarties unikalus numeris

Dažniausiai elektros sutarties unikalus numeris sutampa su pastato ar žemės sklypo unikaliu numeriu. Tačiau jis skirsis, jei saulės elektrinę planuojama įrengti ant šalia namo esančio kito pastato (pavyzdžiui, ūkinio pastato, sandėliuko ar pan.) Tuomet reikia sužinoti konkrečios vietos, kur bus įrengiama saulės elektrinė atskirą unikalų numerį.

Norint, kad parama saulės elektrinėms sėkmingai pasiektų jūsų banko sąskaitą, labai svarbu laikytis nustatytų terminų. Pirmiausia, sekite APVA viešai skelbiamus paraiškų priėmimo laikotarpius ir paskubėkite pateikti paraiškąs. Įsirengti saulės elektrinę turite per 9 mėnesius nuo kvietimo pabaigos. Lygiai tiek pat laiko skiriama prašymų APVA pateikimui. Įsigyjant saulės elektrinę iš patikimų pardavėjų, pastarieji padeda užpildyti prašymus ir atlikti kitus veiksmus, susijusius su parama saulės elektrinėms.