keyboard_arrow_right
buitinė technika
Namai

Skalbimo mašinos interjere: kaip jas pritaikyti?

Skalbimo mašinos – tai mūsų dešinioji ranka, kuomet turime sutvarkyti kalną nešvarių skalbinių ar pasirūpinti gaivia bei švaria patalyne, rankšluosčiais. Jei dar prisimintume laikus, kuomet mūsų močiutės sekmadieniais paaukodavo kone visą dieną tam, kad rankomis išskalbtų, išgręžtų ir išdžiovintų drabužius, skalbimo mašinos greičiausiai atsidurtų naudingiausių buities prietaisų sąrašo viršuje. Dabar pakanka įsigyti kokybišką, patikimų gamintojų prietaisą su lengvu valdymo ir gausybe naudingų funkcijų, ir visų problemų, susijusių su nešvariais skalbiniais – kaip nebūta. Visgi vien tik pasirinkti funkcionaliai veikiančią skalbyklę nepakanka. Nelengva užduotimi gali tapti ir skalbimo mašinos montavimas bei priderinimas prie interjero dizaino. Vienas pagrindinių neraminančių klausimų – ar skalbyklę vertėtų paslėpti, ar akcentuoti?

Jeigu gyvenate nuosavame name arba didesnės kvadratūros bute, rekomenduojama nepagailėti vietos ir skalbyklai įrengti atskirą patalpą. Čia galėsite drabužius ne tik skalbti, bet ir džiovinti, lyginti ir sukrauti visas naudojamas skalbimo priemones bei kitus reikmenis taip, kad jie neužimtų papildomos vietos vonios kambaryje. Labai svarbu kruopščiai suplanuoti visą patalpos išdėstymą, kad ji būtų patogi bei funkcionali. Turintiems didesnę šeimą rekomenduojamos talpesnės, nuo 5 kg talpos skalbimo mašinos, spinta ar pakabos išlygintiems darbužiams, o esant galimybei būtinai įrenkite ir kriauklę. Ji tikrai pravers tvarkant skalbinius.

Jei įsivaizduojate, kad kambarys-skalbykla turi būti baltas, sterilus ir nuobodus – labai klystate. Jei turite laiko ir fantazijos, galite jį paversti itin jaukiu kampeliu, kuriame skalbimas ir lyginimas bus kur kas linksmesnis. Sienas galite dekoruoti įvairių raštų tapetais, skalbimo dėžes pasirinkti su dailiu dekoru, o ir pačios skalbimo mašinos ar lyginimo lentos dizainą padaryti kiek įdomesnį, ryškesnį.

Interjero dizaineriai pataria skalbyklas įrengti taip, kad į patalpą patektų natūrali šviesa, o jei skalbimo mašiną statote virtuvėje arba vonios kambaryje – pasirūpinti geru dirbtiniu apšvietimu.

Jeigu vietos skalbyklai neturite, tačiau labai norite, kad namuose esančios skalbimo mašinos būtų atskirtos, galite pabandyti suprojektuoti atskirą kampelį arba įrengti nišą. Itin praktiška skalbyklę paslėpti už durų. Tam pasitarnaus senesniuose butuose esantys „tamsūs kambariukai“ ar kitos atokesnės patalpos.

Laisvalaikis, Namai

Kokią funkciją šiandien namuose atlieka televizoriai

televizoriai

televizoriai 

Turbūt daugelis dar atsimena laikus, kai televizoriai namuose buvo geidžiamas pirkinys. Žinoma, tobulėjant technologijoms, keičiasi ir žmonių poreikiai, tad televizorius jau kuris laikas nėra pati pagrindinė namų interjero ar patogumo detalė. Priešingai, šiandien moderniuose namuose televizoriui suteikiamos naujos funkcijos, jiems atrandamos naujos netikėtos vietos. Tiems, kurie ieško idėjų, kaip namuose suteikti televizoriui naują gyvenimą, dalijamės keliais patarimais.

Televizorius – žaidimų pagalbininkas

Visame pasaulyje, tame tarpe ir Lietuvoje sparčiai populiarėja įvairūs galvosūkiai bei protiniai žaidimais. Daugelis žmonių o ypač šeimos ieško aktyvių pramogų, kai reikia pasukti galvą. Tačiau kažkur išvykti ne visuomet yra galimybė. Todėl tiems, kurie ieško, kaip praskaidrinti šeimos vakarą namuose, yra puikus sprendimas. Televizoriai namuose gali pasitarnauti kaip žaidimo pagalbininkas. Pavyzdžiui, televizoriaus ekranas gali būti pagalbininkas parodyti užduotims ar klausimams, kad tekstas visiems būtų pakankamo dydžio ir įskaitomas.

Be to, jeigu galvojate apie naują kompiuterinio žaidimo konsolės pirkinį, čia taip pat reikės televizoriaus. Geriausiai tokiai funkcijai rinktis patikimą modernų televizorių su aukšta raiška ir papildomomis funkcijomis. Pavyzdžiui, 3D efektu. Tuomet prasiplės ir žaidimų pasirinkimas, kuriuos galite žaisti per televizorių. Paieškojus tinkamo varianto, tikėtina, surasite ir specialiai žaidimams pritaikytų gaminių, kurių kainą galima sužinoti portale kainos.lt Čia netgi galėsite palyginti kainas pas skirtingu pardavėjus. Šiek tiek pasidomėję, surasite Jums labiausiai tinkantį ir pinigus taupantį variantą.

Televizorius – interjero detalė

Kaip ir daugelis technikos prietaisų, taip ir televizoriai per kelis dešimtmečius išgyveno įvairių istorijos etapų. Šiandien televizorius labai skiriasi nuo savo amžininko, kurį galėjome išvysti senelių namuose. Tačiau kuriant išskirtinį namų interjerą, nebūtina atsisakyti istorijos, kuri įkvepia. Todėl antikvarinių daiktų parduotuvėse bei sendaikčių turguose iki šiol galima rasti senovinių televizorių, kurie jau seniai neparduodami. Išsirinkus tinkamą bei pasirūpinus jo atnaujinimu galima susikurti išskirtinę interjero detalę. Toks daiktas puikiai tiks svetainėje, darbo kambaryje ar terasoje.

 

Žinoma, interjere naudojami ir modernūs televizoriai, kurie pasirenkami dėl jų išvaizdos ir stiliaus. Pavyzdžiui, jau kelis metus Lietuvoje labai populiarūs lenkti televizoriai, kurie ne tik praplečia savo atliekamų funkcijų spektrą, bet ir puikiai dera prie modernaus namų interjero, o tiksliau, tampa išskirtine namų detale.

 

Namai

Ką žinoti renkantis įmontuojamą šaldytuvą?

Įmontuojamas šaldytuvas

Įmontuojamas šaldytuvasĮsirengiant virtuvę norisi, kad viskas derėtų, spalvos, formos, linijos, tačiau juk tiek daug skirtingų daiktų virtuvėje, kartais tokia užduotis atrodo neįmanoma. Visgi ne visai. Pasirinkus įmontuojamą techniką, galima viską suderinti iki smulkmenų ir sukurti vientisą, tvarkingą virtuvės dizainą. Dažniausiai diskutuojama ar šaldytuvas taip pat turėtų būti įmontuojamas, ar geriau palikti jį kiek nuošaliau, bet tokį koks yra. Abu sprendimai tinkami, tačiau šiandien plačiau pakalbėsime apie tai, į ką atkreipti dėmesį renkantis įmontuojamą šaldytuvą.

Jei kada žvilgtelėjote į el.parduotuvių asortimentą, įmontuojamų šaldytuvų pasirinkimas išties nemažas – rinktis yra iš ko: https://www.b-a.eu/c1495/Imontuojami-saldytuvai-ir-saldikliai Visgi, pirmas dalykas nuo kurio turėtumėte pradėti, yra vieta virtuvėje. Jei jūsų virtuvė nėra didelė, galbūt standartinė virtuvė bute, tuomet pirmiausia išsimatuokite vietą, kur statysite šaldytuvą, įvertinkite kokio dydžio ten darysite spintą šaldytuvui ir tuomet turėdami matmenis, susiaurinsite savo paiešką.

Įmontuojamas šaldytuvas būna su arba be šaldiklio. Dažniausias pasirinkimas yra su šaldikliu, taip praktiškiau. Tačiau rinkdamiesi pagal šaldytuvo turį, įvertinkite atskirai šaldytuvo ir šaldiklio dydį ir nuspręskite pagal savo mitybos įpročius kas jums yra svarbiau – didesnis šaldiklis ar tik simbolinis. Jei norite didelio šaldytuvo, tačiau negalite rinktis plataus, nes virtuvėje mažai vietos, nesisielokite.  Rinkitės kuo aukštesnį. Žinoma, viršutinės lentynos ko gero nepasieksite, tačiau šaldytuve visuomet laikote kažką tokio, ko prireikia tik kartą per savaitę ar rečiau – štai šiems produktams bus skirta viršutinė lentyna. Juk lengviau kartą per savaitę palypėti ant kėdės ar kopetėlių, nei kasdien skųstis dėl per mažo pasirinkto įmontuojamo šaldytuvo.

Įmontuojamo šaldytuvo keliamas triukšmo lygis yra akcentuojamas itin retai, tačiau be reikalo. Nors ir iš tikro įmontuotas tarsi „pasislepia“ tarp virtuvinių spintelių ir jo keliamas triukšmas sumažėja, tačiau ne tiek daug, kad į jį nekreiptume dėmesio. Jei renkatės įmontuojamą šaldytuvą ir šaldiklį virtuvei, kuri yra sujungta su svetaine ir svetainėje dažnai turite svečių, kurie pasilieka nakvoti arba patys miegate tame pačiame kambaryje, triukšmas naktį jums turėtų būti itin aktualus. Tokiu atveju, įsigykite įmontuojamą šaldytuvą, kuris kelia mažiausią triukšmo lygį. Beje, dar labiau sumažinti šaldytuvo keliamą triukšmą galima po juo patiesus specialų guminį antivibracinį kilimėlį.

Kitas itin svarbus parametras – energijos suvartojimas. Įmontuojamas šaldytuvas yra vienas iš tų prietaisų namuose, kuris niekada neišjungiamas. Tad jei jis „valgo“ daug elektros energijos, greitai pastebėsite didesnes sąskaitas už elektrą.

Šiuolaikiniai šaldytuvai yra su No Frost arba dar vadinama bešerkšne sistema. Tai reiškia, jog šaldytuvas yra užšaldomas šaltu oru ir dėl to ant sienelių nesusidaro šerkšnas. Ši funkcija leidžia išvengti dažno šaldytuvo atšildymo – sutaupomas laikas, šaldytuvas veikia efektyviau.

 

Namai

Kokiais prioritetais vadovaujasi lietuviai, įsigydami buitinės technikos prietaisą?

Buitinė technika

Buitinė technikaSovietinio „kirpimo“ kartą, gyvenusią nepritekliaus laikais ir dėl to išsiugdžiusią taupymo bei kaupimo įprotį, sparčiai keičia naujo mąstymo žmonės, vertinantys kokybę bei kasdienio gyvenimo komfortą. Ši tendencija akivaizdi daugelyje sričių, ne išimtis buitinė technika bei jos įsigijimas. Ar, nusprendus atverti piniginę vieno ar kito buitinio prietaiso įsigijimui, kaina vis dar išlieka svarbiausiu faktoriumi?

Atlikti statistiniai tyrimai pateikė įdomius faktus, iliustruojančius butinės technikos pirkimo įpročius lietuvių tarpe. Užbėgsime už akių: kokybė savo svarba kainą gerokai lenkia!

Gaminio kokybė

Buitinė technika – gerokai ilgaamžiškesnė investicija į ateitį lyginant su  kompiuterine technika ar mobiliojo ryšio priemonėmis. Lietuviai, užuot su nekantrumu laukę didžiųjų išpardavimų bei planuojantys muštis dėl pigiausios viryklės ar šaldytuvo, renkasi kitą alterntyvą – taupyti ant kokybe pasižyminčio, pirkėjų bei ekspertų teigiamai vertinamo prekinio ženklo gaminio.

Kainos ir kokybės santykis

Kad ir kaip garsiai bekalbama apie gerėjančią ekonominę situaciją Lietuvoje bei perkamosios galios augimą, tautiečiai nėra linkę aklai leisti pinigus. Jei gali analogiškų techninių parametrų prekę įsigyti pigiau, kam švaistyti pinigus brangesnės įsigijimui? Amenys, prieš nuspresdami, kokį konkrečiai buitinį prietaisą įsigys, praleidžia daug laiko ieškodami optimaliausio kainos bei kokybės santykio.

Didelis dėmesys garantiniam laikotarpiui

Buitinė technika, kuriai siūlomas ilgesnis garantinio aptarnavimo laikotarpis, vartotojo yra vertinama palankiau. Visų pirma, žmogus, gavęs ilgesnę garantiją, apsidraudžia nuo finansinių išlaidų bei nepatogumo įrenginio gedimo ir remonto atveju. Kita vertus, ilgesnė garantija vertinama kaip gaminio bei gamintojo patikimumo bei kokybės ženklas. Logiška: negi gamintojas suteiks ilgą garantiją produktui, kurios kokybe pats abejoja. Už pratęstą buitinės technikos prietaiso garantiją pirkėjai yra linkę sumokėti ir papildomai.

Reikalavimas gaminio daugiafunkciškumui

Šiuolaikinis pirkėjas pageidauja, jog buitinė technika atliktų daugiau nei savo pradinę funkciją: pavyzdžiui orkaitė, užuot vien kepusi pyragus, turi…savaime išsivalyti. Daugiafunkciškumo poreikis klientų tarpe aplenkė gaminio dizaino svarbą.

Buitinės technikos prietaisų įsigijimo įpročių pokyčius salygoja ne tik gerėjanti pirkėjų finansinė padėtis: šie linkę savarankiškai rinkti informaciją apie dominančio gaminio techninę charakteristiką, analizuoti kitų pirkėjų atsiliepimus, o ne aklai pasikliauti konsultanto rekomendacijomis. Dėl šių priežasčių kokybės reikalavimas, kalbant apie buitinės technikos įsigijimą, lenkia mažiausios kainos poreikį.

Internetas

Ar internete parduodama buitinė technika kokybiška?

buitinė technika

buitinė technikaLietuviai kuo toliau, tuo drąsiau naudojasi elektroninėmis paslaugomis ir vis su mažesne baime perka internetu. Tai įrodo ne tik aktyvesni pardavimai kasmet, bet ir reguliariai didėjantis elektroninių parduotuvių skaičius. Dažniausiai internete perkamų lietuvio prekių krepšelyje drabužiai, kosmetika, vaistai, maisto papildai. Tačiau ne reta išdrįsta įsigyti ir baldų ar elektros prietaisų. Pastaruoju metu populiarėja ir internete perkama buitinė technika. Jei svarstote, jog ir Jums reikėtų buitinės technikos ieškoti internete, siūlome iš anksto apsvarstyti, kaip tai daryti tinkamai, kad neliktumėte nusivylę pirkiniu.

Kur ieškoti?

Kai kalbame apie prekybą internetu, noromis nenoromis tenka prisiminti, jog internete gausu ne tik elektroninių parduotuvių, bet ir pavienių žmonių, parduodančių savo panaudotus daiktus bei skelbimų svetainių. Čia dažniausiai žmonės daiktus perka vieni iš kitų, vyksta mainai ir kitokie sandoriai. Buitinė technika parduodama ir tokiose vietose, tačiau ar čia įsigytas prietaisas veiks tinkamai ir ilgai, pasakyti sunku. Mat pavieniai pardavėjai nesuteikia jokios garantijos, o ypač jei pirmiausiai susimokate, o tik paskui gaunate perkamą daiktą. Todėl geriausiai, jei perkant buitinės technikos prietaisus rinksitės patikimus pardavėjus.

Kada geriausiai pirkti?

Visi žino, jog internete pirkti žmonės mėgsta labiau ne tik dėl to, kad taip taupomas laikas, bet ir dėl to, jog daugelis prekių internete parduodamos pigiau. Buitinė technika – ne išimtis. Žinoma, buitinės technikos prietaisai nėra pigiausia pirkinių klasė, todėl norint įsigyti kažką iš šių pirkinių, žmonės dažniausiai ieško išskirtinių akcijų ar patrauklų kainų. Internete, kaip ir įprastose parduotuvėse, buitinei technikai galioja tos pačios kainų nustatymo taisyklės: dažniausiai geriausi pasiūlymai būna metų pabaigoje, kai išparduodama praėjusių metų gamintojų produkcija. Tokiu laiku net ir ilgai planuotą ir brangų šaldytuvą galite įsigyti itin žema kaina.

Kaip užtikrinti kokybę?

Labai dažnai žmonės baiminasi, jog internetu parduodama buitinė technika yra nekokybiška ir nepatikima. Tačiau iš tiesų, jei pirksite pas patikimą pardavėją ir žinosite savo teises, tikrai nenusivilsite pirkiniu. Prieš išsirinkdami norimą skalbimo mašiną ar viryklę, pasidomėkite, kokia garantija pirkiniui suteikiama ir būtinai susižinokite, ar perkamas pardavėjas turi teise šiais pirkiniais prekiauti. Taip apsidrausite ir greičiausiai neteks nusivilti nauju pirkiniu.

Namai

Kaip išsirinkti tinkamiausią mikrobangų krosnelę?

buitinės technikos

buitinės technikos Turbūt nieko keisto pagalvojus, kad dabar prekybos centruose ir elektroninėse buitinių prekių parduotuvėse yra gausu mikrobangų krosnelių. Iš tiesų, tai turbūt vienas populiariausių buitinės technikos įrenginių šiuolaikinėje virtuvėje – kiekvienos šeimos virtuvėje galime išvysti mikrobangų krosnelę, kadangi šis įrenginys leidžia mums sutaupyti laiką ir yra labai paprastas naudoti, todėl juo maistą pasišildyti gali ir tie, kurie visiškai nemoka gaminti valgyti. Taigi, žinant kad mikrobangė yra būtinas daiktas kiekvieniems namams, kyla klausimas: kaip išsirinkti geriausią mikrobangų krosnelę? Į ką labiausiai verta atkreipti dėmesį? Mes padėsime jums atsakyti į šiuos klausimus šiandien.

Mikrobangų krosnelės pastatymo tipas

Įdomu tai, jog mikrobangų krosnelė gali būti ir įmontuojama, ir pastatoma, kaip ir turbūt daugelis šiuolaikinės buitinės technikos. Peržvelgus pasiūlymus, atrodo aišku, kad mikrobangų krosnelės, kurios yra įmontuojamos, kainuoja šiek tiek (o kartais ir gerokai) brangiau. Kyla klausimas – kodėl? Mūsų kalbintas buitinės technikos specialistas teigė, jog taip yra todėl, kad įmontuojamos krosnelės atrodo estetiškiau ir užima gerokai mažiau vietos. Negana to, tai yra ir populiaresnis pasirinkimas, todėl nieko keisto, kad paklausesnė prekė yra brangesnė. Tačiau jis taip pat nurodė, kad tai visiškai nereiškia, jog tokia mikrobangų krosnelė bus kokybiškesnė ar turės daugiau funkcijų. Yra net gi atvirkščiai – dažniausiai už tokią pačią kainą galite gauti kokybiškesnę stacionarią mikrobangų krosnelę, tas pats galioja ir kalbant apie funkcionalumą.

Visgi, visuomet verta pasvarstyti, ar turite virtuvėje daug vietos, kadangi stacionarios mikrobangų krosnelės užima jos gerokai daugiau. Kalbant apie valymą – nors atrodytų, kad stacionarią išvalyti lengviau, nes ją galima kilnoti, didelio skirtumo nėra. Įmontuotą mikrobangę irgi nėra sunku valyti.

Mikrobangų krosnelės valdymo būdas

Dar vienas svarbus aspektas, į kurį reikia atkreipti dėmesį. Įprastai, būna trijų skirtingų būdų valdymas. Pirmasis, ir pats seniausias – mechaninis mikrobangės valdymas, kuomet dviem mygtukais yra nustatomas laikas, per kurį maistas šils ir galia. Toks valdymo būdas yra instaliuotas į pačias pigiausias mikrobangų krosneles ir ateityje išeis iš mados. Daugelis buitinės technikos ekspertų sako, kad mechaninis valdymas yra pats netiksliausias iš visų trijų, todėl jums reikia labai gerai žinoti, kokią galią ir laiką nustatyti, o jeigu norėsite pasišildyti kokį įmantresnį patiekalą – gali būti bėdų.

Elektroninis mikrobangės valdymas yra kur kas populiaresnis šiais laikais, nes jį galite pamatyti daugelyje naujos kartos mikrobangų krosnelių. Yra specialus ekranas, kuriame galima pamatyti nustatytas funkcijas, programas, šildymo galią. Taip pat tiksliai matysite, kiek minučių arba sekundžių yra likę iki maisto pašildymo. Apskritai, toks valdymo būdas yra patogesnis ir tikslesnis, tačiau gali reikti laiko prie jo priprasti.

Automatinis mikrobangės valdymas – tai pats patogiausias būdas, kadangi jums iš viso nieko nereikia daryti – tiesiog įdedate maistą, ir mikrobangų krosnelė pati nustato, kokia turėtų būti šiluma ir kokią galią šiam maisto šildymui skirti. Be jokios abejonės, tai patogus ir greitas valdymo būdas, tačiau mikrobangės, turinčios šį variantą, yra labai brangios, todėl dar ilgą laiką nebus populiarios.

Tikimės, kad mūsų patarimai padės jums išsirinkti geriausią mikrobangų krosnelę savo virtuvei, o artimiausiuose straipsniuose patarsime kaip išsirinkti indaplovę ir šaldytuvą.