keyboard_arrow_right
įmonių steigimas
Verslas

Įmonės steigimo žingsneliai: pagalba

komunikacija internete

steigti įmonęSvajojate apie savo verslą tačiau niekaip nedrįstate žengti esminių žingsnių kad iliuzijos pagaliau virstų realybe? Tokiu atveju norėtume akcentuoti, kad šiuo metu yra pats geriausias laikas idėjos realizavimui. Labai daug įmonių siūlo savo, kaip steigėjų paslaugas.

Steigti įmonę tampa vis paprasčiau. Juolab, internetas atvėrė galimybes greitai gauti reikalingos informacijos srautą. Taigi, kaip steigti įmonę, kad viskas būtų legalu ir būtų galima pagaliau pradėti savo veiklą?

Steigi įmonę paprasčiausiai keliaujant šiais žingsneliais. Šįkart apie UAB:

  • UAB registravimas yra svarbus žingsnis, kadangi jis užtikrina, kad juridinę veiklą Lietuvoje vykdote legaliai. Registruoti galima tiek registrų centre atvykus į biūrą, tiek internetu. Virtualus registravimas kainuoja pigiau, tad vis daugiau žmonių atranda šią alternatyvą. Tuo pačiu reikia įvertinti, kad įregistravimo darbus gali atlikti samdyti teisininkai.
  • Visi dokumentai, kurie yra pateikiami steigiant įmonę, turi būti patvirtinti notaro taip įrodant jų teisėtumą bei legalumą.
  • Taip pat reikia gauti dokumentus tokiu atveju, jeigu verslui planuojate nuomotis patalpas. Paprasčiausiai jūsų nuomojamų patalpų savininkas turi sutikti su tuo, kad jis susipažinęs su veikla, kuri bus vykdoma jo patalpose.
  • Žinoma, taip pat būtina atsidaryti banko sąskaitą. Koks bankas geriausiai tinka? Tai gana individualu. Žinoma, jeigu verslui imate paskolą – tokiu atveju taip pat verta pasirinkti tame pačiame banke.
  • Labai svarbus etapas, kuriam daugelis žmonių neskiria užtektinai dėmesio – vardo pasirinkimas. Norėdami būti tikri, kad jūsų verslo vardas bus informatyvus ir tuo pačiu tiks klientams – atlikite analizę. Dar geriau – samdykite profesionalus, kurie viską padarys už jus.

Įmonę steigti bus kur kas paprasčiau jeigu į pagalbą pasikviesite profesionalus, kurie yra pasiruošę ištiesti jums pagalbos ranką ir tuo pačiu padėti susitvarkyti visus dokumentus, kurie padės tapti legaliai savo paslaugas siūlančiu pilnateisiu verslininku Lietuvoje.

Palikite darbus tiems, kurie geriausiai išmano visas peripetijas.

Tapkite verslininku ir pakeiskite savo gyvenimą. Šiuo metu tai yra labai paprastas ir nereikalauja daug laiko. Juolab, profesionalai Jums visada padės. Kreipkitės: https://www.finbiuras.lt/imoniu-steigimas.html.

Verslas

Informacija, kurią turite žinoti steigiant VŠĮ

VŠĮ

VŠĮ Lietuvoje galima įsteigti kelių rūšių įmonės ir tai labai džiugina tautiečius. Kiekvienas asmuo pagal savo poreikius gali pasirinkti tokią platformą, kuri jam yra labiausiai prieinama ir patenkintų jo poreikius. Steigiant VŠĮ reikia žinoti konkrečias detales, kurios skiriasi nuo to, kai yra steigiama UAB. Kiekviena skirtinga įmonė reikalauja ir skirtingų žinių bei galimybių. Kuo daugiau žinosite – tuo Jūsų steigimas bus paprastesnis ir tuo pačiu sėkmingesnis.

  • Didelis pliusas yra tai, turint VŠĮ yra rizikuojama tik tuo turtu, kuris yra įneštas kaip įstaigos turtas. Palyginimui. Turint individualią įmonę žmogus rizikuoja savo turtu ir jeigu ji bankrutuos – gali būti prarandami asmeniniai pinigai. Įvertinkite riziką ir nuspręskite, kokio tipo įmonė Jums labiausiai tinka.
  • Nereikia jokio pradinio kapitalo, kuris turi būti sumokamas steigiant įmonę. Palyginimui. UAB minimalus kapitalas šiuo metu yra net 2 500 eurų. Ne visi gali sau leisti skirti tokio dydžio pradinę įmoką.
  • Valstybė teikia labai daug įvairių mokestinių lengvatų būtent tiems, kurie steigia VŠĮ. Pavyzdžiui, tam tikra dalis pajamų yra visiškai neapmokestinamos. Jeigu veiklos komercinės pajamos neviršija 300 000 eurų, tai beveik 8 000 eurų yra neapmokestinami. Būtina dirbti su geru specialistu, kuris paaiškintų tokias smulkmenas ir kad pavyktų sutaupyti.
  • VŠĮ gali vykdyti komercinę veiklą, tad nemaišykite jos su ne pelno siekiančia organizacija.
  • Tačiau šio tipo įmonė taip pat gali prašyti žmonių paaukoti jai 2 % GPM.
  • Veiklos vykdymo eigoje galima įtraukti naujus dalininkus, kurie taip pat prisidės prie įmonės veiklos vystymo bei sėkmingo funkcionavimo.

VŠĮ yra viena geriausių verslo formų. Deja, ne visi verslininkai žino, kad galima gauti lengvatų, tad būtina pasitarti su profesionalais,. kurie ne tik padės įsteigti įmonę, tačiau vėliau ją ir prižiūrėti, tvarkyti apskaitą.

Steigiant VŠĮ reikia žinoti labai daug detalių, juolab, egzistuoja daug būdų, kaip sutaupyti. Tačiau nepamirškite, kad viešoji įstaiga kiek skiriasi nuo UAB arba AB, tad susidėliokite pliusus ir minusus, įvertinkite, kokio tipo įmonė Jums labiausiai tinka.

Verslas

Įmonių steigimas ir su tuo susijusių klausimų sprendimas

įmonių steigimas

įmonių steigimasGali atrodyti, jog visos veiklos sritys yra perpildytos prekių pardavėjų bei paslaugų teikėjų: štai tame pačiame pastate įsikūrę du grožio salonai, o kitapus gatvės šviečiasi dar kelios iškabos! Tačiau tikrai nereikia nusivilti ir pradėti skųstis, jog visos nišos, norintiems pradėti nuosavą verslą, jau užimtos ir vienintelė reali išeitis, galinti atnešti pelną – samdomas darbas. Naujų įmonių steigimas šiandien  įmanomas ir netgi skatintinas įvairiomis iniciatyvomis bei tam tikrų fondų finansine parama. Aišku, dėl jau minėtos verslininkų gausos iškilti yra gerokai sunkiau. Tačiau verslo pasaulis – dinamiškas ir konkurencingas: pasiūlęs klientams patrauklesnę prekę ar paslaugą, išstumsi „užsimiegojusį“ senbuvį. Tai – palanki galimybė naujokams ir raginimas kiekvienam nuolat tobulėti.

Įmonių steigimas – atsakingas uždavinys, didele dalimi nulemiantis tolimesnę veiklos sėkmę. Užsidegimas ir geniali idėja – puiki pradžia, tačiau susidūrimas su teisiniais įmonių steigimą reglametuojančiais reikalavimais neretai iniciatyvas gerokai nuslopina. Dažniausios problemos:

  • Nėra pinigų!

Logiška, jog kiekvienos verslo idėjos įgyvendinimui yra būtinos piniginės lėšos. Priklausomai nuo įmonės juridinio tipo, įstatymiškai reikalaujama turėti nustatyto dydžio įstatinį kapitalą (šis reikalavimas negalioja MB ir IĮ atveju). Variantų, kaip prasimanyti reikiamų pinigų (legaliais būdais!), tikrai yra ne vienas: pasiskolinti iš artimųjų, ieškoti rėmėjų ar verslo partnerių, pasiimti tikslinę paskolą verslo kūrimui ir panašiai. Rekomenduojama žengti nedideliais žingsniais – pradedant nuo jau  minėtos MB ar IĮ. Tai – puikus išbandymas, ar žmogus yra sukurtas verslo pasauliui, ar tai tebuvo momentinis užsidegimas. Vėliau, sukaupus reikiamas lėšas ir nusprendus plėsti veiklą, galima įforminti kitą įmonės veiklos tipą.

  • Baugina biurokratiniai įmonių steigimo reikalavimai.

Tiesa sakant, ši baimė jau gerokai pasenusi. Šiandien įmonių steigimas nereikalauja lakstymo nuo vienų durų prie kitų, visus reikalus galima sutvarkyti elektroniniu būdu. Negana to, galima kreiptis į specialistus, dirbančius įmonių steigimo srityje. Pastarieji visus formalumus sutvarko operatyviai ir pagal visus galiojančius reikalavimus. Buhalterinė apskaita Kaune (ar kitame mieste) – dar viena paslauga, kurią teikia dažna minėtos krypties įmonė. Buhalterinė apskaita yra būtina bet kuriuo atveju, o minėtos paslaugos aktualios vadovams, nusprendusiems turėti ne atskirą buhalterio etatą, bet samdyti specialistus konkrečių operacijų atlikimui. Užsisakius įmonių steigimo bei buhalterinės apskaitos paslaugų paketą, nereta įmonė klientams taiko nuolaidas.

Namai, Verslas

VšĮ steigimas bendruomenei

VšĮ steigimas

VšĮ steigimasVisas mūsų gyvenimas paremtas bendruomenine tvarka. Esame tam tikrų grupių nariai – mus vienija pomėgiai, siekiai, tikslai. Ne, tai ne partijos ir ne politika. Tai tiesiog bendra žmonių veikla ir siekiai padaryti kažką geriau, padėti vieni kitiems, parodyti visiems teigiamą pavyzdį. Dažnai tokioms grupėms reikia paramos. Ją gauti leidžia Lietuvos įstatymai. Kiekvienais metais iki gegužės 1 dienos galima paskirti savo 2% nuo gyventojų pajamų mokesčio tam tikrai bendruomenei, organizacijai ar įstaigai, kuri turi paramos gavėjo statusą. Tai labdaros fondai, darželiai, gydymo įstaigos, kitos bendruomenės. Norint tokią paramą gauti, greičiausias būdas yra atidaryti viešąją įstaigą.

VšĮ steigimas nėra labai sudėtingas, tačiau kainuoja šiek tiek asmeninių lėšų – 100-200 eur. VšĮ steigti rekomenduojama per profesionalus – finansų konsultantus, buhalterius, teisininkus. Taip viskas padaroma kur kas greičiau ir efektyviau. VšĮ steigimas internetu – kiek greitesnis procesas, nei pas notarą, tačiau čia reikalingas el. parašas, kurį realiai teks naudoti vos kelis kartus per metus. Profesionalai gerai žino steigimo tvarką, todėl viską gali padaryti labai greitai. Taip pat jie paruošia steigimui reikalingus dokumentus, kuriuos susirasti ir pritaikyti savo reikmėms reikia nemažai laiko ir pastangų. Geriau jau VšĮ steigėjai laiką, kurį praleistų patys steigdami, išnaudotų tiesioginiam savo viešosios įstaigos darbui ir tikslams įgyvendinti.

Kartais apie viešąsias įstaigas pasigirsta gana keistų stereotipų ir gandų. Verta pasidomėti visa informacija, nes nežinojimas nuo atsakomybės neatleidžia. Geriau tai sakome mes, o ne VMI ar SODROS inspektoriai, tikrinantys VšĮ veiklą…

Viešoji įstaiga yra ne pelno siekiantis ribotos atsakomybės juridinis asmuo. Ne pelno reiškia, kad VšĮ tikslas yra bet koks kitas, išskyrus uždirbti savo dalininkams pinigų. Nors pelnas ir gali būti, bet jis neišdalinamas visiems dalininkams, kaip UAB akcininkams dividendų pavidalu. Ar gali autoservisas būtį registruojamas kaip VšĮ? Nelabai, nors pasitaiko išimčių. Tiesa, tai daroma ne visiškai legaliai, nes deklaruojama šviečiamoji veikla, kurios tikslas – mokyti suaugusius ir jaunimą automobilio remontavimo gudrybių. Ribota atsakomybė reiškia, kad bankroto atveju VšĮ dalininkai neatsako savo turtu. Naudojamas tik VšĮ turtas ir įnašai. Juridinis asmuo yra organizacija, kuri turi savo numerį, antspaudą, renka savo vadovą, nustato tam tikrus įsakymus ir darbo tvarką dalininkams ir samdomiems darbuotojams.

VšĮ įsteigimas užtrunka neilgai, todėl, jei užsiimate labdaringa veikla, švietimu, įvairiais bendruomenės labui daromais projektais, rimtai pasvarstykite galimybę įsteigti viešąją įstaigą ir veikti legaliai, pagal įstatymus.