keyboard_arrow_right
knygos
knygos

Knygos pdf formatu – konkurentės popierinėms knygoms

knygos pdf

knygos pdfTechnologijos tobulėja tiesiog žaibišku greičiu. Vos įstengime suspėti sekti naujovių išradimus. Daugelis iš mūsų nori būti modernūs ir naudotis išmaniosiomis technologijomis. Naujausios technologijos neaplenkė ir knygų srities. Knygos pdf formatu vis populiarėja ir turi savo skaitytojų ratą.

Šiame straipsnyje trumpai apžvelgsime kokie būtų elektroninės knygos ir popierinės knygos  privalumai.

Patogumas. Elektroninės knygos pdf formatu sparčiai populiarėja dėl patogumo. Jas galite skaityti kompiuteryje, mobiliajame telefone ir t.t.

Pigesni leidybos kaštai. Popierinę knygą paruošti spaudai, išspausdinti užtrunka gana ilgai. Visų pirma reikalingas ne vieno žmogaus indėlis. Tai ilgas ir kruopštumo reikalaujantis procesas. Tuo tarpu elektroninę knygą gali išleisti pats autorius. Tereikia knygą parašyti ir išsaugoti tinkamu formatu. Ir knygą gali skaityti daugybė žmonių.

Galimybė greitai įsigyti. Vos keletu mygtuku paspaudimu galite įsigyti elektroninę knygą ir ją skaityti. Tuo tarpu popierinę knygą turite užsisakyti internetu ir laukti kol atveš iki namų. Arba vykti į artimiausią knygyną ir ją nusipirkti.

Ekologija. Pastaruoju metu žmonės pastebėjo, kad mūsų planetos ištekliai yra riboti ir juos reikia saugoti ir puoselėti. Išleisti popierinei prireikia ne mažai popieriaus. O jis juk gaunamas iš medžių. Taigi elektroninę knygą skaitai- medžius saugai.

Vietos taupymas. Vienas iš pačių nuostabiausių dalykų, kad galite į savo kompiuterį ar kitą mobilų įrenginį įsidėti 100 knygų ir jas vežtis su savimi. Pabandykite įsivaizduoti kaip atrodytų, jei keliaujate su 100 knygų.

Kaip pastebėjote išvardinome labai daug elektroninių knygų privalumų. Dabar trumpai aptarsime popierinių knygų privalumus.

Vis labiau diskutuojama apie tai, kad elektroninės knygos išstums popierines. Tačiau popierinės knygos vis dar smarkiai leidžiamos. Todėl nereikia nuogąstauti, kad elektroninės knygos išstums popierines. Taip pat daugelis autorių renkasi leisti popierinės knygos versiją, nes taip galima apsisaugoti nuo piratavimo. Popierinės knygos turi savo gerbėjų ratą. Juk daug maloniau įsitaisius šiltoje lovoje paimti spaustuve kvepiančia naują knygą ir vartyti šiugždančius lapus. Dažnai popierinė knyga būna neatsiejamas atostogų atributas.

Popierinėje knygoje daug patogiau pieštuku pabraukti patikusias vietas, pažymėti. Taip pat galite greitai atsiversti paskaityti pažymėtą vietą.

Taigi galime padaryti išvadą, kad ir popierinės ir elektroninės knygos yra reikalingos ir naudingos.

knygos, Namai, Verslas

Lietuviškai apie anglų kalbą

www.kolibriometodas.lt

www.kolibriometodas.ltAnglų kalba priklauso germanų kalbų grupei. Ši kalba vartojama Jungtinėje Karalystėje, Jungtinėse Amerikos Valstijose, Naujojoje Zelandijoje ir daugelyje pasaulio šalių. Net kai kuriuose atokiausiuose pasaulio kampeliuose susišnekėtumėte angliškai. Anglų kalba – viena iš oficialių Jungtinių Tautų kalbų. Anglų kalbos daugelis pradeda mokytis jau mokyklos suole. Tai – pirmoji užsienio kalba. Ji nesunkiai išstūmė anksčiau mokyklose lyderiavusias vokiečių ir rusų kalbas.

Anglų kalba, tiksliau gal jos formavimasis, skirstoma į tris etapus: senoji kalba, vidurinioji ir naujoji anglų kalba. Senoji anglų kalba (dar vadinama anglosaksų kalba) pradėjo formuotis į Britaniją atsikėlus germanų gentims. Taip senoji anglų kalba buvo papildyta lotyniškais žodžiais, buvo atsisakyta runų. Vėliau formavosi vidurinioji anglų kalba. Tai įvyko po Hastingso mūšio. Anglų kalba buvo keista iš esmės ir labai paveikta prancūzų kalbos. Tuo tarpu naujoji anglų kalba paplito XVI amžiuje.

Besimokantiems anglų kalbos vienu sudėtingiausių dalykų yra tarimas. Jis gerokai skiriasi nuo parašyto žodžio. Tad tarimo subtilybių būtina išmokti, kad kalbėdamas būtumėte ir suprastas. Anglų kalbos tarimas labai sudėtingas tiems, kurių gimtoji kalba gerokai nutolusi nuo anglų kalbos. Jų tarime jausis labai didelis akcentas. Kaip pavyzdys yra rusakalbiai. Jie kalbėdami angliškai daro nemažai klaidų ir juntamas labai ryškus akcentas. Todėl jei pasiryžtate mokytis anglų kalbos savarankiškai, su tarimu gali būti problemų. Jūs savarankiškai galite išmokti daug naujų žodžių, puikiai įvaldyti sakinių struktūrą, net gramatiką. Pvz anglų kalba www.kolibriometodas.lt siūlomu būdų, išmokstama labai greitai. Tačiau norėdami išmokti taisyklingo tarimo, turite daug laiko skirti garsinėms ar video pamokoms, kad girdėtumėte, kaip tariami žodžiai.

Anglų kalba sudėtinga dar ir tuo, kad vienas žodis dažniausiai turi ne vieną reikšmę. Tai užsieniečiui sunkoka perprasti ir suvokti, kada kokią reikšmę vartoti. Pavyzdžiui, angliškas žodis „set“ turi net daugiau kaip keturis šimtus apibrėžimų. Įspūdinga, tiesa? Taigi, tai vienas iš aspektų, kuo anglų kalba yra išskirtinė, tačiau drauge ir nelengva mokytis. Galbūt tai lemia faktą, kad anglų kalba yra turtingiausia savo žodynu.

Anglų kalbą šiais laikais jau moka net mažamečiai. Tam įtakos turi jos paplitimas virtualioje erdvėje. Pavyzdžiui, daugiausiai interneto svetainių yra būtent anglų kalba. Dainuojama daugiausiai anglų kalba. Žaidimai, lavinamieji užsiėmimai internete mažamečiams yra anglų kalba. Knygelės kai kurios mažiesiems yra anglų kalba. Įvairūs moksliniai straipsniai, ypač techniniai, yra anglų kalba (suaugusiems). Daugiausia informacijos yra pateikiama anglų kalba. Visa tai sąlygoja, kad tiek mažas, tiek didelis dažnai susiduria su anglų kalba.

Lietuvoje kai kuriuose darželiuose jau yra papildomi užsiėmimai darželinukams – anglų kalbos pamokėlės.

knygos

Alisa pasakų šalyje – knyga uždrausta Kinijoje

alisa pasakų karalystėje

1931 metais kinai uždraudė vieną iš žymiausių pasaulio knygų Lewso Carollo „Alisa pasakų šalyje“. Netikėtas sprendimas buvo motyvuojamas tuo, kad knygoje yra vaizduojami gyvūnai, turintys akivaizdžių žmogaus savybių. Tuometinis cenzorius generolas Ho Chien sakė, kad toks gyvūnų vaizdavimas įžeidžia žmones.

Gyvūnai negali kalbėti, mąstyti ir postringauti apie valdžią. Jei vaikams bus mokomi tokie dalykai, jie gali suprasti, kad gyvūnai yra lygūs žmonėms, o tai sukeltų socialinę katastrofą.

Nieko keisto, kad kinai išsigando pasakos tipo kūrinio, nors jų pačių mitologijoje gyvūnų pilna… Juk tuo metu Kinijoje pradėjo vyrauti antivakarietiškos nuotaikos, o L. Lewis buvo britas.

Ačiū dievui, tokie draudimai buvo tik Kinijoje, tad mes, vakarietiškos kultūros žmonės, galime šią knygą laisvai skaityti bet kada ir bet kur, žiūrėti filmus ir spektaklius pagal šią nuostabią Pasaulinio fondo knygą.

knygos

Gyvulių ūkis – knyga, uždrausta ir komunistų, ir kapitalistų

gyvulių ūkis - knyga

Džordžas Orwelas yra garsus dėl 2 knygų – „1984-ji“ ir „Gyvulių ūkis“. Abi knygos jam skaudžiai atsirūgo… Ypač „Gyvulių ūkis“, kur vaizduojami gyvuliai, paėmę valdžią savo fermoje.

Knyga pilna filosofinių minčių apie tuometinę Didžiosios Britanijos politiką ir santykius su kaimynais. Knygoje labai aiškiai kritikuojamas komunizmas, todėl ši knyga iš karto buvo uždrausta Sovietų sąjungoje, taip pat ir Britanijoje. Maža to, ji draudžiama arabų šalyse, nes vienas iš veikėjų yra kalbanti kiaulė. Kiaulė musulmonų tikėjime yra itin niekinamas gyvūnas, o kalbos ir mąstymo dovana yra iš viso nepriimtina.

Iki šiol ši knyga yra draudžiama Kuboje, Šiaurės Korėjoje, Kinijoje – šalyse, kur dar gyva komunizmo dvasia.

knygos

Hario Poterio serija – uždrausta… JAV

haris poteris - knyga

Harris Poteris yra vienas iš mėgiamiausių vaikų personažų pastaruosius dešimt metų. Jau visos knygos parašytos, filmai sukurti ir peržiūrėti po kelis kartus, tačiau iki šiol ši knyga išlieka viena labiausiai draudžiamų knygų Amerikoje.

Ką JAV reiškia uždrausta knyga?

Jei knyga buvo išimama iš mokymo įstaigos bibliotekos ar apribojamas jos paėmimas iš bibliotekos, išduodant ją tik mokslininkams, tokia knyga laikoma draudžiama. Ar tai reiškia, kad tokia knyga yra nelegali? Tikrai ne – ją galima pirkti, parduoti, skaityti, tačiau kai kurios institucijos kritiškai atsiliepia apie šios knygos poveikį jaunimo pasaulėžiūrai.

Keista, bet Hario Poterio knygų serija vaikus patraukė nuo kompiuterinių žaidimų ir privertė skaityti. Kai kas išmoko skaityti vien dėl šios knygos. Tai teigiamas dalykas. Tiesa, burtininkai ir pabaisos labai sumenkino krikščionybės tiesas ir pasaulėžiūrą, todėl jos laikomos tiesiogine grėsme religijai ir visuomenei. JAV žmonės yra labai religingi, dėl to nenuostabu, kad atsirado daugybė įstaigų ir institucijų, draudusių vaikams skaityti šias berniuko burtininko istorijas.