keyboard_arrow_right
Sveikata ir grožis
Sveikata ir grožis

Gera odontologijos klinika, kaip tokią rasti?

odontologijos klinika

odontologijos klinika

Lietuvoje yra labai daug odontologijos klinikų, todėl ieškant geriausios tampa sudėtinga pasirinkti. Daugeliui pacientų labai svarbu tai, kurioje vietoje yra odontologijos klinika ir  kokia aplinka yra jos viduje. Jiems yra svarbu, kad klinika būtų arčiau namų arba  darbovietės. Žinoma odontologijos klinika pirmiausia turi atitikti higienos normatyvus, tačiau svarbu ir baldai, ir rami muzika ar galimybė pasimėgauti vandeniu ar arbata, kol laukiame eilėje. Taip pat prie teigiamo įvertinimo prisideda ir tai, kad odontologai nuolat dalyvauja įvairiuose mokymuose bei moka pritaikyti naujas žinias, juk odontologijos mokslas nestovi vietoje ir gydymo  metodai  nuolat keičiasi. Prie viso to turi prisitaikyti ir odontologai siūlydami modernų gydymą.

Gera odontologijos klinika

Gera odontologijos klinika yra ta, kurioje ne tik dirba profesionalūs  odontologai, bet ir naudojama profesionali bei šiuolaikiška aparatūra. Labai gerai, jei klinikoje dirba daugelio sričių specialistai ir jums, kaip pacientui, siūlomos įvairiausios paslaugos. Galimybė visas reikalingas paslaugas atlikti vienoje vietoje, odontologijosnamai.lt daugeliui pacientų yra didžiulis privalumas ir tokią kliniką laiko geriausią. Geras odontologas, geras personalas lemia klinikų sėkmę ir naujų pacientų pritraukimą, todėl perskaitykite kitų žmonių atsiliepimus apie klinikos darbuotojus ir taip bus lengviau nuspręsti kur bus jums patogiau gydytis.

Vaikų odontologija

Pirmoji mažylio pažintis su odontologija turėtų įvykti sulaukus 2 metukų. Įprastai tokio amžiaus vaikai jau turi pirmuosius 20 pieninių dantukų, kurių priežiūra, padedami tėveliams, pradeda rūpintis patys. Odontologai, dirbantys išskirtinai su vaikais, turi ne tik specifinių žinių, bet ir bendravimo su mažaisiais įgūdžių. Jie žino, su kokiomis baimėmis odontologo kabinete gali susidurti mažieji ir kaip tas baimes įveikti. Kasdieninėje veikloje pritaikydami įvairias žaidimo formas bei pasitelkdami vaikams patrauklias gydymo priemones, šie gydytojai padės jūsų mažyliui atsipalaiduoti procedūros metu bei išsaugoti gražius prisiminimus. Kad ir kokie kartais būtų bauginantys vizitai pas odontologą, mažieji pacientai žino, kad smagus žaidimų kampelis atperka viską.

Sveikata ir grožis

Perkant sauskelnes svarbu pasirinkimo gausa

sauskelnės

sauskelnėsKūdikis nepasakys „šitos sauskelnės man patogios, o anų nepirk“. Tad tėvams tenka nemažas uždavinys. Kuris produktas tikrai geras? Ką rekomenduotų gydytojai? Ar verta rinktis tik garsiausio gamintojo sauskelnes? Paieškų metu apsvarstomi veikiausiai visi šie dalykai.

Kokybė – raktinis žodis

Kaip jau turbūt supratote, renkantis sauskelnes kokybė yra raktinis žodis. Kaip manote, ką rinktųsi tėvai – kokybiškesnį ar pigesnį produktą? Atsakyti į šį klausimą gana lengva – renkamasi aukštesnę kokybę.

Tėvai stengiasi aprūpinti mažylį viskuo, ko tik reikia. Vien gražių žodžių nepakanka, reikia supirkti daug visokių daiktų. Pampersai – vienas iš tų būtinų daiktų. Kadangi jie tiesiogiai liečiasi prie mažylio odos, renkamasi labai atsakingai.

Kūdikis nepakomentuos, kad „geriausios yra šitos sauskelnės“. Mamoms ir tėčiams galvosūkių nestinga. Jei užsukote į parduotuvę, tikriausiai neskubėsite ir nepulsite pirkti pirmų pasitaikiusių pampersų. O jei pardavėjas(-a) išmano savo darbą, galbūt ir pasikonsultuosite tikslingai.

Ieškoma internete

Kadangi informacijos apie sauskelnes dažnai ieškoma internete, remiantis paieškų tendencijomis daugmaž galima pasakyti, kokios frazės vyrauja. Jau minėta kokybė atlieka bene pagrindinį vaidmenį, mat žodžių junginys „kokybiškos sauskelnės“ populiariajam „Google‘ui“ yra puikiai pažįstamos.

Frazių gausu ir kitokių, pavyzdžiui, plačiojo interneto klausiama, kur pampersai siūlomi pigiau. Kai kada pridedamas žodelis „akcija“ arba „nuolaida“.

Bet ar virtualioje erdvėje yra su kuo pasikonsultuoti? Viena elektroninė parduotuvė nelygi kitai, tačiau atsakingai veiklą vykdančios internetinės parduotuvės nesibodi pirkėjų klausimų. Jeigu nusiunčiate užklausą ir gaunate raštišką atsakymą, tai gana patogu.

Sutaupyti padeda nuolaidos

Pastebėta, kad žmonės žvalgosi akcijų. Ir tai vyksta ne vien Lietuvoje. Kas dedasi įvairiose šalyse vadinamųjų juodųjų penktadienių metu! Pirkėjai skuba pasinaudoti įspūdingomis nuolaidomis.

Radus akciją kartais nusprendžiama apsirūpinti didesniu prekių kiekiu. Kai kada perkama neapgalvotai, įsigyjama itin daug kokių nors daiktų. Kitais atvejais atsižvelgiama į asmeninio biudžeto viražus ir konstruktyviai priimamas sprendimas, kiek ko pirkti.

Turbūt neprieštarausite, kad sauskelnes internetu dažnai verta pirkti būtent dėl nuolaidų. Internete paprasčiau sekti kainų skirtumus. Taip pampersai į namus atkeliauja pigiau ir patogiau bei taupant laiką.

Pasirinkimo gausa

Sauskelnės internetu perkamos ir dėl kitos priežasties. Dėl pasirinkimo gausos. Kaip ir informacija apie akcijas, taip ir asortimentas čia lengviau „sugaudomas“. Pateikiama ne tik skirtingų gamintojų produkcija, bet ir viskas suskirstyta į tam tikras rūšis. Pavyzdžiui, sauskelnės naujagimiams, kūdikiams, vaikams.

Kad ir koks platus būtų asortimentas, tėvai ieško kokybiškų prekių. Kaip sakėme pradžioje, kokybės vaidmuo nemažas.

Į ką atsižvelgiama

Vartotojai dėmesį kreipia į pampersų kokybę. Atsižvelgiama į paskirtį (sauskelnės naujagimiams, kūdikiams, vaikams). Džiaugiamasi radus nuolaidą. Šypsotis skatina ir nemokamas pristatymas.

Beje, kaip manote, ar pakuotė turi įtakos? Bet kuris dizaineris patvirtintų šią mintį. Rinkodaros specialistai irgi sutiktų, kad pakuotė lemia nemažai. Pavadinimas taip pat. Pakuotė, ir pavadinimas yra svarbios dalys, bet kokybiškumas – dar svarbesnė. Na, o pirkėjai laikui bėgant atranda savo favoritus.

 

 

 

 

Sveikata ir grožis

Masažai: eiti į saloną ar atlikti pačiam?

masazuoklis

masazuoklisNorite puikiai jaustis, tačiau nesate tikras, kar didelis vaistų kiekis Jums nebus kenksmingas? Vis daugiau žmonių nusprendžia, kad alternatyvios gydymo priemonės padeda labiau nei kad vaistai. Juolab, patys medikai tikina, kad štai masazuoklis gali padėti išspręsti gana daug labai įvairių sveikatos problemų. Svarbiausia, kad pasirinktas masazuoklis atitiktų poreikius ir būtų naudingas. Žinoma, visada galima keliauti į masažo salonus, tačiau daugelis skubančių žmonių paprasčiausiai nebeturi tam laiko.

Masazuoklis kunui – greita atgaiva

Masažuokliai su infraraudonaisiais spindulais padeda ne tik nuraminti skausmus, tačiau taip pat ir pagražinti savo kūno odą. Dažniausiai jau po kelių kartų pamatomi akivaizdūs rezultatai. Visgi, norint, kad masazuoklis ant kedes „atneštų“ ilgalaikę naudą – būtinas ir nuolatinis jo naudojimas.

Dėl skubančio gyvenimo tempo daugelis žmonių paprasčiausiai neturi laiko keliauti pas profesionalus. Juk masažas atliekamas valandą, tačiau nemažai laiko reikia, kol atvykstate iki salono. Taip pat ten gali tekti laukti eilėje ir panašiai. Būtent dėl laiko taupymo masazuolis ir tampa tai puikia bei labai rekomenduotina alternatyva. Masazuokliai kojoms gali būti atliekami Jums patogiu metu, tada, kai jaučiate diskomfortą.

Rankiniai masazuokliai ir nedidelė jų kaina

Tiek pedu masazuoklis, tiek kaklo masazuoklis Jums kainuos kur kas pigiau nei kad reguliarūs apsilankymai pas specialistą. Daugelis sutinka, kad šiuo metu masažo paslaugų kainos tikrai labai didelės, tad retas sau gali leisti dažnai lankytis. O kai kurios problemos naikinimui ir yra reikalingas reguliarus masažavimas. Kitu atveju problema vėl grįš.

Rankinis masazuoklis reikalauja vos vienos investicijos, o paskui ilgą laiką galėsite džiaugtis jo nauda. Kojų pedu masazuokliai šiuo metu yra bene pats populiariausias ir dažniausiai pasirenkamas masažuoklis. Paprasčiausiai nuo kojų daugelis juntame viso kūno skausmus. Taigi, tinkamas kojų masažas, kuomet aktyvinami tam tikri taškai – padeda kur kas geriau jaustis.

Pamirškite nemalonius skausmus ir vaistus, kurie labai dažnai net ir nepadeda. Masažuokliai jau tapo vaistu nuo daugelio rimtų sveikatos problemų. Kuo daugiau skirsite laiko sau – tuo kūnas bus laimingesnis ir už tai padėkos.

 

 

Sveikata ir grožis

Mitybą pagal kraujo grupę: ar tikrai veikia?

mitybą pagal žmogaus kraujo grupę

mitybą pagal žmogaus kraujo grupęŠiais laikais egzistuoja begalė įvairiausių dietų, tačiau yra nustatytą, kad pasirenkant mitybą pagal žmogaus kraujo grupę, organizmui lengviau atsikratyti svorio, jį subalansuoti arba tiesiog pradėti geriau jaustis, kadangi kiekvieno organizmas yra skirtingas, kiekvienas toleruoja arba netoleruoja skirtingus maisto produktus. Pagal esama kraujo grupę rekomenduojama rinktis skirtingus maisto produktus ir ar ši mityba iš tiesų veikia, turėtų išbandyti kiekvienas žmogus, siekiantis užsibrėžtų tikslų arba norintis tiesiog jaustis daug geriau nei su įprasta nesubalansuota mityba. Dabar ir gydytojai pataria atsižvelgti į kraujo grupę ir taip susidaryti sau į mitybą tinkamų produktų sąrašą. Ne kartą tikriausiai esate girdėję, kad vieni žmonės gali valgyti pieno produktus, o kiti ne, nes juos vartodami jaučiasi kur kas prasčiau, o taip yra būtent dėl žmogaus kraujo grupės ir joje užkoduotų atitinkamų medžiagų, kurias žmogus gali vartoti o kokių rekomenduojama atsisakyti. Vis dėl to kokius maisto produktus reikėtų vartoti pagal skirtingą kraujo grupę?

Turintiems 1 kraujo grupę rekomenduojama rinktis baltyminį maistą, tokį kaip žuvis, mėsa, vaisiai, daržovės, jūros gėrybės, o riboti reikėtų tokias kruopas kaip kvietinės bei avižinės. Taip pat reikėtų vengti gaminių iš  kviečių kukurūzų bei pomidorų padažo – kečupo.  Atsisakę šių produktų ir pradėję valgyti šiai kraujo grupei tinkamus produktus turėtumėte jaustis daug geriau, taip pat jeigu ankščiau kankindavo įvairūs bėrimai, ir šie turėtų išnykti, kadangi organizmas nebegaus maisto medžiagų, kurių netoleruodavo jūsų kraujas.

Turintys 2 kraujo grupę turėtų priprasti prie vegetariškų patiekalų, kadangi mėsa šiai kraujo grupei netinka. Jei labai norisi, galima šiek tiek vištienos arba kalakutienos. Daugiausiai patariama į mitybą įtraukti gaminius iš sojos, įvairias daržoves, tokius vaisius, kaip ananasus bei alyvuogių, rapsų ir sėmenų aliejus.

3 kraujo grupės savininkams lengviau, nes jiems tinka valgyti beveik viską, tik reikėtų atkreipti dėmesį į tai, kad juoda arbata, kava, vynas, alus, pomidorų sultys bei kiti sodos gėrimai yra tie, kuriuos reikėtų išbraukti iš savo kasdienės mitybos, jeigu norima, kad pagal kraujo grupę maksimaliai būtų atkreipta dėmesį į tuos produktus, kuriu kraujas netoleruoja.

Na ir žinoma 4 kraujo grupė. Kadangi šios kraujo grupės atstovų yra labai mažai, o jų imuninė sistema dažniausiai yra silpna, rekomenduojama mišri, tačiau labai kruopščiai subalansuota mityba. Šiai kraujo grupei vertėtų atsisakyti tokių maisto produktų, kaip kumpis, šoninė, raudona mėsa, grikiai, kviečiai ir kukurūzai.

Nėra užfiksuota nei vieno atvejo, kuomet žmogus susiderinęs mitybą pagal kraujo grupę jaustųsi blogai, todėl išvada – tokia dieta išties gali padėti jaustis kur kas geriau, o neretai ir padėti atsikratyti nereikalingo svorio.

Sveikata ir grožis

Kaip balinti dantis namuose: liaudiškai ar profesionaliai?

oralgen nupearl dantų balinimo rinkinys klipshop.lt

oralgen nupearl dantų balinimo rinkinys klipshop.ltNoras džiaugtis sveikais ir baltais dantimis, kartais priveda prie įvairių eksperimentų ir ne itin gerų sprendimų. Vis daugiau žmonių susigundo galimybe išbandyti dantų balinimo procedūras namuose. Tačiau apie dantų balinimą visuomenėje tvyro tiek daug mitų, kad toli gražu ne kiekvienas smalsuolis žino, nuo ko pradėti ir kokie balinimo būdai namuose iš tiesų veikia. Tad kaip balinti dantis namuose, kad rezultatas iš tiesų būtų matomas?

Liaudiškos priemonės veikia

Neteisinga manyti, jog visi liaudiški receptai yra neefektyvūs ir tiesiog laužti iš piršto. Yra priemonių, kurių rasime kiekvienuose namuose ir jos tikrai gali padėti išbalinti dantis. Tiesiog reikia į tai žiūrėti realiai ir naudoti tinkamai. Štai keli populiariausių būdai balinti dantis namuose liaudiškai.

 • Vienas populiariausių būdų balinti namuose, yra dantų balinimas soda. Tai labai gajus mitas, apie kurį žino daugelis žmonių. Iš tiesų soda tikrai gali padėti padaryti dantis baltesniais, tačiau kartu tai labai pavojingas būdas balinti dantis, nes soda gražiau danties emalį. Tad net ir labai norint baltesnių dantų, sodą galima naudoti tik kartą per savaitę.
 • Dar vienas populiarus mitas, esą namuose dantis galima išbalinti tiesiog su anglimi. Taip, galima, jei ta anglis yra tikra. Aktyvinta anglis vargu ar bus puiki priemonė dantų balinimui namuose. Nebent balinimo procedūrą atliksite reguliariai. Pavyzdžiui, ant paprastos ar dantų balinimo pastos sutrintos anglies dėsite mažiausiai 2 ar net 3 kartus per savaitę.
 • Jei galvojate, kaip balinti dantis namuose, ir manote, jog paprastų būtų nėra, galite išbandyti efektyvų dantų balinimą su citrina. Joje tikrai yra veikliųjų medžiagų, kurios pašalina apnašas nuo dantų ir suteikia dantims daugiau baltumo. Tokiam balinimui puikiai tinka citrinų sultys arba tiesiog citrinos griežinėlis.

Profesionalios priemonės neapvilia

Visgi, jei tikrai norite, sužinoti, kaip balinti dantis namuose, kad rezultatas būtų greitas ir efektyvus, vien liaudiškų receptų jums nepakaks. Nes jie dažniausiai duoda nežymų rezultatą ir tik po mėnesio ar dviejų. Tuo tarpu renkantis profesionalias dantų balinimo priemones, rezultatus galima pasiekti daug greičiau net ir balinant dantis namuose. Yra kelios populiariausios dantų balinimo priemonės.

 • Dantų balinimas kapomis yra paprastas ir efektyvus Kaip balinti dantis namuose kapomis? Pakanka įsigyti kapas ir balinamąjį gelį. Kai turite laiko, nešiokite kapas ir jau po kelių savaičių pamatysite pagerėjusius rezultatus.
 • Pieštukas. Dantų balinimas pieštuku yra labai paprastas ir daug laiko neatimantis būdas. Dantis pieštuku pakanka tepti du kartus per dieną, o dantys pastebimai baltesni bus jau po poros savaičių.
 • Juostelės. Dar vienas paprastas ir greitas būdas balinti dantis namuose yra dantų balinimas juostelėmis. Tai pigiau nei baltinti dantis kapomis, o rezultatas pasiekiamas panašiu greičiu.
 • Nemažai žmonių namuose naudoja dantų balinimo pastas. Tačiau reikia suprasti, jog jų veikimo principas kiek kitoks. Dantų balinimo pastos padeda palaikyti dantų baltumą, tačiau taip nepaveikia dantų atspalvio, kaip tai padaro dantų balinimo priemonės su dantų balinimo geliais.

 

Sveikata ir grožis

Kaip suderinti kardio ir jėgos treniruotes?

sporto klubas Kaune

sporto klubas KauneAtėjus šiltajam metų laikui, kiekvienas imame kritiškesniu žvilgsniu žiūrėti į atspindį veidrodyje. Daugelis pradeda treniruotis dar prieš pavasarį, kad šiltąjį metų sezoną pasitiktų stangriu ir sveiku kūnu. Būtent atšilus orams ir pasirodžius pirmiesiems saulės spinduliams bet kuris sporto klubas Kaune ar kitame mieste sulaukia gerokai daugiau lankytojų. Vieni nori auginti raumenis, kiti numesti svorį, treti sustiprinti ištvermę. Pastaruoju metu itin populiaru derinti skirtingas treniruotes, norint pasiekti geriausių rezultatų.

Kuo skiriasi šios treniruotės?

Paprastai tariant, tai skirtingų krypčių treniravimosi būdas. Kardio ir jėgos treniruotės atitinkamai dar gali būti vadinamos aerobinėmis ir anaerobinėmis. Vien pavadinimai rodo, kad jos skirtos skirtingoms kūno dalims ir skirtingiems raumenų tipams.

 • Kardio treniruotės. Šios aerobinio tipo treniruotės dažniausiai aktualios tiems žmonėms, kurie nori padailinti savo kūno linijas arba kitaip sakant, numesti šiek tiek svorio. Tokių treniruočių metų eikvojama daug energijos ir pagrindinis jų tikslas yra sudeginti kuo daugiau kalorijų. Nesvarbu, kuris sporto klubas Kaune yra Jūsų mėgstamiausias, kiekviename vyksta bendros kardio treniruotės su gera muzika ir smagia kompanija.
 • Jėgos treniruotės. Dažniausiai šias treniruotes renkasi tie žmonės, kurie sportuodami siekia išryškinti raumenis ir juos sustiprinti. Jiems reikia kuo daugiau dirbti su jėgos pratimais ir tam tikromis raumenų grupėmis, todėl aerobiniai užsiėmimai turėtų būti ne pagrindiniai sporto salėje.

Kodėl verta derinti kardio ir jėgos terniruotes?

Nors ankščiau šios dvi treniravimosi kryptys būdavo analizuojamo atskirai ir taikomos siekiant skirtingų tikslų, dabar asmeniniai treneriai dažnai savo klientams siūlo derinti šias dvi treniruočių kryptis, kad pasiektumėte geriausių ir greičiausių rezultatų. Tačiau iš tiesų, derinant kardio ir jėgos treniruotes pagal Jums sudarytą programą, rezultatai bus pasiekti greičiau ir lengviau. Labai svarbu žinoti, kaip jas derinti.

 • Standartas pagal tikslą. Derinant treniruotes, svarbiausia paisyti savo tikslo. Taisyklė labai paprasta, jei Jūsų tikslas numesti svorio, jūsų tvarkaraštyje kardio treniruotės turi užimti didžiausią dalį, o jėgos treniruotės jį tik papildyti.
 • Pagal kūno tipą. Jeigu sporto klubas Kaune Jums nėra tik pramoga, greičiausiai į sportą žiūrite rimtai ir žinote, koks Jūsų kūno tipas. Pagal jį taip pat galite pasirinkti, kaip derinti treniruotes. Mat skirtingų kūnų tipų savininkai skirtingai pasiekia sporto rezultatus.

 

Sveikata ir grožis

5 būdai padėsiantys namų sąlygomis išsigydyti veido rožinę

Veido rožinės gydymas

Veido rožinės gydymasVeido rožinė – nemaloni liga, su kuria susiduria tūkstančiai moterų ir vyrų visame pasaulyje. Dažniausiai ši liga kamuoja vyresnio amžiaus žmones, tačiau nereiškia, kad nepaliečia ir jaunų. Atsiradusią veido rožinę tikrai įmanoma išgydyti, svarbu laiku imtis reikiamų priemonių, o pati pirmoji – konsultavimasis su dermatologu.

Veido rožinės gydymas namų sąlygomis

Veido rožinės gydymas yra svarbus procesas, norintiems vėl džiaugtis natūralia odos spalva. Šią ligą tikrai įmanoma išgydyti, svarbiausia laiku imtis priemonių. Tačiau, pirmiausia, prieš gydant veido rožinę namuose, būtina pasitarti su gydytoju, kuris patvirtintų ar tinkamai gydote šią ligą.

 1. Gerkite arbatas, kurios mažina veido raudonį. Veido rožinės gydymas arbatomis yra įmanomas ir veiksmingas procesas. Tokias arbatas kaip ramunėlių, žaliąją ar pipirmėčių patariama ne tik gerti, bet ir naudoti išoriškai. Šiose arbatose esantys elementai turi jauninančių savybių, mažina odos paraudimą. Vis dėlto, šiose arbatos yra tam tikrų alergenų, kurie gali neigiamai paveikti žmogaus sveikatą, todėl prieš jas naudodami, pasitarkite su gydytoju.
 2. Smulkintų avižų kaukė – tikras išsigelbėjimas žmonėms, sergantiems veido rožine. Tai itin populiarius vaistas, kuris padeda nusikratyti veido raudonio, niežėjimo. Avižos turi savybių, kurios drėkina odą, sugeria riebalus ir kovoja su žmogų užpuolusia akne. Smulkintų avižų kaukė yra natūralus ir itin veiksmingas vaistas, tad verta išbandyti.
 3. Agurkų kaukė. Tikriausiai daugelis yra matęs filmuose moteris, kurios užsideda agurkus ant akių ar viso veido – šis vaizdas yra parodomas ne be reikalo. Vis dėlto, ar agurkai tikrai padeda žmonės atsikratyti veido rožinės, nėra aišku, aišku yra tai, kad oda nuo šios kaukės tikrai tampa gaivesnė. Todėl, kodėl gi nepabandžius?
 4. Dieta, kuri mažina veido paraudimą yra tikrai efektyvi. Šios dietos svarbiausi elementai yra riebios mėsos atsisakymas, būtina stengtis nevalgyti aštraus ir karšto maisto. Taipogi reikia vengti maisto, kuris turi daug alergenų: riešutai, pieno produktai, kiaušiniai, grūdai, jūros gėrybės, cukrus, saldikliai.
 5. Manuka medus. Būtent šis medus, gaminamas Naujojo Zelandijoje, turi daug gerų savybių. Viena svarbiausių – naikina veido raudonį. Tai priešuždegiminis preparatas, naikinantis bakterijas ir aknę.
Sveikata ir grožis

Kaip stiprinti imunitetą tinkamai?

Kaip stiprinti imuniteta

Kaip stiprinti imunitetaPo sveikatos apsaugos ministro šuolio į ledinį jūros vandenį kilo aršios diskusijos apie tinkamą ir neteisingą imuniteto stiprinimą. Daugelis iš mūsų darome kelias stereotipines klaidas.

Grūdinimasis vandeniu

Kuomet klausiama kaip stiprinti imuniteta medikai pirmą ir vieną svarbiausių taisyklių nurodo vandens teikiamą naudą. Palaipsniui persilieti šiltu ir šaltu vandeniu arba kasryt pasimėgauti kontrastiniu dušu yra rekomenduotina. Nes vandens procedūros teigiamai veikia poodinius sluoksnius, o fizinis aktyvumas vėsiame vandenyje padeda panaudoti net kelis kartus daugiau energijos nei sausumoje. Tai bene populiariausias imuniteto stiprinimas liaudies medicina būdas.

Vis dėlto, svarbu nešokti į ledines bangas iškart. Pradėti grūdintis reikia palaipsniui. Geriausia pradėti keisti vandens temperatūrą maudantis vonioje. Kita vertus, klausimas kaip stiprinti imuniteta yra kompleksinis. Todėl reikalauja kompleksinių sprendimų.

Fizinis aktyvumas

Nemažiau svarbi sveikos gyvensenos taisyklės – sportas arba fizinis aktyvumas. Tai imuniteto stiprinimas naturaliomis priemonemis. Vieni sako, kad sportuoti būtina bent du – tris kartus per savaitę, kiti nurodo kasdienį 30 – ies minučių fizinį aktyvumą.

Vis dėlto, čia irgi yra paslėptų kabliukų, t.y. kaip stiprinti imuniteta jeigu sportuojama uždaroje patalpoje. Ar dulkės ir prakaito kvapas patalpoje itin vilioja? Sporto klubai smaginasi reklamuodami įvairias kondicionavimo sistemas. Deja, jos tik sausina gleivinę…

Grynas oras

Grynas oras – imuniteto stiprinimas liaudiskai arba formulė nuo peršalimo. Stenkitės nepraleisti progos išeiti su šeima pasivaikščioti į mišką, prie jūros ar kitą gamtos kampelį. Jeigu Jūsų vaikas daug laiko praleidžia gryname ore Jums nereikia klausti kaip stiprinti imuniteta vaikui.

Maisto papildai

Kad ir kiek pastangų į sveiką gyvenimo būdą įdėtumėme, mums būtina visavertė mityba, pakankamas skysčių kiekis. Reikia vengti modifikuotų produktų. Mūsų aplinkoje ir vandens, ir oro užterštumo lygis yra didelis. Todėl praktiškai neįmanoma su maistu gauti tų medžiagų, kurias gaudavo mūsų senoliai prieš šimtą metų ar daugiau. Maisto papildai padeda tai užtikrinti. Tai puikus sprendimas ne tik sprendžiant dilemą kaip stiprinti imuniteta, tačiau ir ieškant galimybių kaip atstatyti imunine sistema po įvairių susirgimų, taip pat kaip stiprinti imuniteta po antibiotiku vartojimo, imuniteto stiprinimas po chemoterapijos.

 

Sveikata ir grožis

Kontaktiniai lęšiai ir alerginis konjunktyvitas

kontaktiniai lęšiai

kontaktiniai lęšiaiAlerginis konjunktyvitas, dar vadinamas akių alergija, – imuninės sistemos somatinių sutrikimų pasekmė, kelianti sunkumų įvairaus amžiaus žmonėms. Paprasčiau tariant, tai paciento reakcija į įvairius namų ir lauko alergenus, pvz., namų dulkių erkutes, pelėsį, žiedadulkes ir t. t., kurie sukelia uždegimą. Alerginis konjunktyvitas reikalauja paciento dėmesio ir kontrolės. Kontaktiniai lęšiai gali būti nešiojami, laikantis griežtos higienos ir gydytojo nurodymų. Pacientas privalo reguliariai tikrintis akių būklę ir atlikti būtinus tyrimus. Siekiant geriausių rezultatų, alergiškiems žmonėms rekomenduojama įsigyti vienadienius kontaktinius lęšius.

Kas sukelia alergiją ir kaip jos išvengti?

Medikai teigia, kad alergijos tampa vis rimtesne problema dėl didėjančios atmosferos taršos, aktyviau auginamų naminių augalų ir naminių gyvūnų skaičiaus. Verta atkreipti dėmesį, kad žmonės, kurie nėra alergiški, gali jausti akių sudirginimą dėl įvairių išorinių dirgiklių, pvz., dūmų, purvo, chloro ir t. t. Alergiją gali sukelti ir tam tikri vaistai ar kosmetinės priemonės – akys yra jautrus ir lengvai pažeidžiamas organas.

Pagrindiniai akių alergijos požymiai yra paraudimas, niežėjimas, deginimas, akių patinimas ir ašarojimas. Minėtieji simptomai gali būti lydimi nosies perštėjimo, kosulio, čiaudulio ir galvos skausmo. Geriausia kovos su alerginiu konjunktyvitu priemonė – vengti kontakto su dirgikliais ir alergijos sukėlėjais. Rekomenduojama kruopščiai plauti akis, dažnu atveju – naudoti specialias dirbtines ašaras. Jei minėtosios priemonės nepadeda siekti pageidaujamų rezultatų, reikėtų pagalvoti apie medicininių preparatų naudojimą. Primename, kad konkrečiu atveju gali būti skiriamas individualus gydymas, todėl reikėtų pasitarti su specialistais.

Kontaktiniai lęšių nešiojimas

Sergant alerginiu konjunktyvitu galima nešioti tiek įprastus akinius, tiek kontaktinius lęšius. Tiesa, lęšiai gali sukelti papildomų problemų. Padidėjęs akių jautrumas, dirginimas, ašarojimas ir lęšių sukeliamas diskomfortas jaučiamas alergenų piko metu, pvz., pavasarį, kuomet daugėja žiedadulkių. Iš kitos pusės, dalis pacientų teigia, kad kontaktinių lęšių nešiojimas neturi jokios įtakos jų savijautai. Optikos salono darbuotojai teigia, kad jaučiant diskomfortą, optimaliausias sprendimas – mėnesinius kontaktinius lęšius keisti vienadieniais gaminiais. Vienos dienos lęšiai yra laidesni orui, be to, jie nėra pakartotinai dedami į akį, todėl mažėja dirgiklių skaičius.

Nešiojantiems kontaktinius lęšius medikai rekomenduoja trumpinti kasdienį lęšių naudojimo laiką, naudoti gydytojo nurodytus akių lašus, laikytis kasdienės higienos. Jei jaučiate sezoninį diskomfortą, pasidarykite lęšių nešiojimo grafiką, pvz., lęšius nešiokite tik sportuodami. Visais atvejais pasitarkite su akių specialistu, kuris padės išsirinkti konkrečiai jums tinkančias regėjimo gerinimo priemones.

Sveikata ir grožis

Mitai apie gerklės skausmą

gerklės skausmas

gerklės skausmasGerklės skausmas daug kam atrodo smulkmena ir kuomet pradedama justi nemalonius pojūčius – jie paprasčiausiai ignoruojami. Kadangi šiuo metu yra labai daug įvairių vaistų, kurie gali padėti kovoti su gerklės skausmu – rekomenduojama jais pasinaudoti norint pasijausti gerai ir sveikai. Tantum verde purškalas – efektyviausias būdas vėl pasijausti gerai. Tie, kurie ilgus metus naudojasi šiuo vaistu, vis dar stebisi žmonėmis, kurie nesigydo gerklės skausmo.

Labai dažnai uždegimo ignoravimas prasideda nuo to, kad žmonės paprasčiausiai nežino, koks rimtas dalykas gerklės skausmas yra. Įvairiausi mitai sklando apie jį, o siekiant suvokti rimtumą – mitus reikia panaikinti.

 • Gerklės skausmas nėra smulkmena. Jis gali būti gripo ir kitų rimtesnių ligų priežastimi, tad jeigu pašalinsite jį – tuo pačiu panaikinsite ir virusus, kurie gali iššaukti didesnes ligas. Kadangi net ir gerklės skausmas yra virusinės kilmės – jo ignoravimas gali atsiliepti labai neigiamai Jūsų sveikatai.
 • Gerklės skausmas tikrai nepraeis pats, jeigu jo negydysite. Tai vienas iš populiariausių mitų, kuris trukdo suvokti šios ligos rimtumą. Kai kurie tiki, kad gerklės skausmas, kaip ir koks rankos skausmas, kyla dėl pervargimo ar panašių priežasčių. Tikima, kad net ir nieko nedarant jis paprasčiausiai dings. Deja, rezultatas būna priešingas.
 • Liaudiškos priemonės yra labai puikus būdas palengvinti skausmą, tačiau jos negali visiškai panaikinti uždegimo. Greta patvirtintų priemonių nuo skausmo rekomenduojame įsigytu ir specialius vaistus, kurių paskirtis sunaikinti virusus ir bakterijas, kuris ir paskatino uždegimą.

Jeigu šiuo metu Jus kankina gerklės skausmas – rekomenduojame jo nekentėti, o bandyti kuo skubiau gydyti. Kadangi šiuo metu rinkoje galima atrasti labai daug vaistų – natūraliai kyla klausimas, kurie yra patys geriausi. Į šį klausimą atsakyti yra gana sunku, kadangi vieni ir kiti pasižymi tam tikromis smulkmenomis nulemiančiomis, kad perkami būtent jie. Vaistininkai dažniausiai rekomenduoja Tantum verde purškalą. Jis sudrėkina gleivinę ir tuo pačiu intensyviai kovoja su uždegimu, kuris sukelia nemalonius skausmus. Pamirškite uždegimą, kai is gali būti panaikinamas greitai ir paprastai. Daugiau mitų apie gerklės skausmą.