CNC frezavimas – paskirtis ir privalumai

Kompiuterizuotas staklių valdymas arba CNC frezavimas (angl. computer numerical control) yra apdirbimo procesas, kurio metu naudojamos kompiuterizuotos staklės įvairioms detalėms ir formoms išgauti. Pirmosios CNC staklės buvo pagamintos dar XX-ajame amžiuje ir tapo komerciškai prieinamomis 1952-aisias. Per tiek metų ši technologija buvo ištobulinta taip, kad šiuo metu gamybos procesas gali veikti be pastovaus operatoriaus įsikišimo.


Pasitelkus CNC frezavimo metodą, gali būti įgyvendinami įvairaus dydžio ir sudėtingumo bei tikslumo reikalaujantys projektai. Pavyzdžiui, įvairios 2D bei 3D detalės, reljefai, raštai bei kitos interjero bei baldų detalės, reikalaujančios išskirtinio kruopštumo įvairiems tikslams, tokiems kaip: reklaminiai stovai, baldų fasado reljefų formavimas, užrašai, apdailos elementai ir dar daugiau. Vienos populiariausių CNC metodu frezuojamų medžiagų yra: mediena, baldinės medžiagos, plokštės, putplastis bei plastikas.

CNC frezavimas turi itin daug privalumų. Jis pasižymi galimybe išgauti itin tikslų ir detalų formų tikslumą bei išvengti klaidų, kurių atlikimo tikimybė yra kelis kartus didesnė atliekant rankiniu būdu.


Šis metodas leidžia paspartinti gamybą ir jos efektyvumą. Kadangi staklėms valdyti yra naudojami kompiuteriai, procesas yra automatizuojamas, o tai reiškia didesnį gamybos greitį, tikslumą ir kokybę. Efektyvumas atsispindi tuo, kad staklės ir kiti gamyboje naudojami įrenginiai yra mašinos, kurioms nereikia daryti pertraukų, kaip reikėtų atliekant darbus rankiniu būdu.

Svarbu paminėti ir saugumo aspektą. CNC metodu valdomos staklės yra saugesnės už stakles, valdomas rankiniu būdu, kadangi įrenginiai būna apsaugoti tam tikromis, dažniausiai permatomomis apsauginėmis sienelėmis. Todėl operatoriai gali būti ramūs, kad į juos neatskris liekanų gabalėliai.

CNC metodas taip pat pasižymi ekonomiškumu. Gali kilti klausimų kodėl, nes kompiuterizuotos staklės kainuoja daugiau, nei rankiniu būdu valdomos. Tačiau ekonomiškumas pasižymi tuo, kad CNC frezavimui nereikia nuolatinės priežiūros, o tai reiškia, kad vienu metu operatoriai gali prižiūrėti po daugiau nei vieną įrenginį, todėl nereikia samdyti kiekvienoms staklėms atskiro operatoriaus. Taip pat mažesnis klaidų skaičius reiškia mažesnes gamybos išlaidas.


Pateikiant projektų užklausas, dažniausiai reikalaujama, kad objektai brėžiniuose būtų pateikiami tam tikru formatu. Tačiau jei neturite galimybės pasidaryti brėžinio patys – įmonės, atliekančios CNC frezavimo paslaugas paprastai atlieka šiuos darbus ir net pataria kaip būtų galima pasigaminti pigiau.



Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *