Kaip stiprinti imunitetą tinkamai?

Kaip stiprinti imunitetaPo sveikatos apsaugos ministro šuolio į ledinį jūros vandenį kilo aršios diskusijos apie tinkamą ir neteisingą imuniteto stiprinimą. Daugelis iš mūsų darome kelias stereotipines klaidas.

Grūdinimasis vandeniu

Kuomet klausiama kaip stiprinti imuniteta medikai pirmą ir vieną svarbiausių taisyklių nurodo vandens teikiamą naudą. Palaipsniui persilieti šiltu ir šaltu vandeniu arba kasryt pasimėgauti kontrastiniu dušu yra rekomenduotina. Nes vandens procedūros teigiamai veikia poodinius sluoksnius, o fizinis aktyvumas vėsiame vandenyje padeda panaudoti net kelis kartus daugiau energijos nei sausumoje. Tai bene populiariausias imuniteto stiprinimas liaudies medicina būdas.

Vis dėlto, svarbu nešokti į ledines bangas iškart. Pradėti grūdintis reikia palaipsniui. Geriausia pradėti keisti vandens temperatūrą maudantis vonioje. Kita vertus, klausimas kaip stiprinti imuniteta yra kompleksinis. Todėl reikalauja kompleksinių sprendimų.

Fizinis aktyvumas

Nemažiau svarbi sveikos gyvensenos taisyklės – sportas arba fizinis aktyvumas. Tai imuniteto stiprinimas naturaliomis priemonemis. Vieni sako, kad sportuoti būtina bent du – tris kartus per savaitę, kiti nurodo kasdienį 30 – ies minučių fizinį aktyvumą.

Vis dėlto, čia irgi yra paslėptų kabliukų, t.y. kaip stiprinti imuniteta jeigu sportuojama uždaroje patalpoje. Ar dulkės ir prakaito kvapas patalpoje itin vilioja? Sporto klubai smaginasi reklamuodami įvairias kondicionavimo sistemas. Deja, jos tik sausina gleivinę…

Grynas oras

Grynas oras – imuniteto stiprinimas liaudiskai arba formulė nuo peršalimo. Stenkitės nepraleisti progos išeiti su šeima pasivaikščioti į mišką, prie jūros ar kitą gamtos kampelį. Jeigu Jūsų vaikas daug laiko praleidžia gryname ore Jums nereikia klausti kaip stiprinti imuniteta vaikui.

Maisto papildai

Kad ir kiek pastangų į sveiką gyvenimo būdą įdėtumėme, mums būtina visavertė mityba, pakankamas skysčių kiekis. Reikia vengti modifikuotų produktų. Mūsų aplinkoje ir vandens, ir oro užterštumo lygis yra didelis. Todėl praktiškai neįmanoma su maistu gauti tų medžiagų, kurias gaudavo mūsų senoliai prieš šimtą metų ar daugiau. Maisto papildai padeda tai užtikrinti. Tai puikus sprendimas ne tik sprendžiant dilemą kaip stiprinti imuniteta, tačiau ir ieškant galimybių kaip atstatyti imunine sistema po įvairių susirgimų, taip pat kaip stiprinti imuniteta po antibiotiku vartojimo, imuniteto stiprinimas po chemoterapijos.

 Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *