Kaip suderinti kardio ir jėgos treniruotes?

sporto klubas KauneAtėjus šiltajam metų laikui, kiekvienas imame kritiškesniu žvilgsniu žiūrėti į atspindį veidrodyje. Daugelis pradeda treniruotis dar prieš pavasarį, kad šiltąjį metų sezoną pasitiktų stangriu ir sveiku kūnu. Būtent atšilus orams ir pasirodžius pirmiesiems saulės spinduliams bet kuris sporto klubas Kaune ar kitame mieste sulaukia gerokai daugiau lankytojų. Vieni nori auginti raumenis, kiti numesti svorį, treti sustiprinti ištvermę. Pastaruoju metu itin populiaru derinti skirtingas treniruotes, norint pasiekti geriausių rezultatų.

Kuo skiriasi šios treniruotės?

Paprastai tariant, tai skirtingų krypčių treniravimosi būdas. Kardio ir jėgos treniruotės atitinkamai dar gali būti vadinamos aerobinėmis ir anaerobinėmis. Vien pavadinimai rodo, kad jos skirtos skirtingoms kūno dalims ir skirtingiems raumenų tipams.

  • Kardio treniruotės. Šios aerobinio tipo treniruotės dažniausiai aktualios tiems žmonėms, kurie nori padailinti savo kūno linijas arba kitaip sakant, numesti šiek tiek svorio. Tokių treniruočių metų eikvojama daug energijos ir pagrindinis jų tikslas yra sudeginti kuo daugiau kalorijų. Nesvarbu, kuris sporto klubas Kaune yra Jūsų mėgstamiausias, kiekviename vyksta bendros kardio treniruotės su gera muzika ir smagia kompanija.
  • Jėgos treniruotės. Dažniausiai šias treniruotes renkasi tie žmonės, kurie sportuodami siekia išryškinti raumenis ir juos sustiprinti. Jiems reikia kuo daugiau dirbti su jėgos pratimais ir tam tikromis raumenų grupėmis, todėl aerobiniai užsiėmimai turėtų būti ne pagrindiniai sporto salėje.

Kodėl verta derinti kardio ir jėgos terniruotes?

Nors ankščiau šios dvi treniravimosi kryptys būdavo analizuojamo atskirai ir taikomos siekiant skirtingų tikslų, dabar asmeniniai treneriai dažnai savo klientams siūlo derinti šias dvi treniruočių kryptis, kad pasiektumėte geriausių ir greičiausių rezultatų. Tačiau iš tiesų, derinant kardio ir jėgos treniruotes pagal Jums sudarytą programą, rezultatai bus pasiekti greičiau ir lengviau. Labai svarbu žinoti, kaip jas derinti.

  • Standartas pagal tikslą. Derinant treniruotes, svarbiausia paisyti savo tikslo. Taisyklė labai paprasta, jei Jūsų tikslas numesti svorio, jūsų tvarkaraštyje kardio treniruotės turi užimti didžiausią dalį, o jėgos treniruotės jį tik papildyti.
  • Pagal kūno tipą. Jeigu sporto klubas Kaune Jums nėra tik pramoga, greičiausiai į sportą žiūrite rimtai ir žinote, koks Jūsų kūno tipas. Pagal jį taip pat galite pasirinkti, kaip derinti treniruotes. Mat skirtingų kūnų tipų savininkai skirtingai pasiekia sporto rezultatus.

 Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *