keyboard_arrow_right
Namai
Namai

Skalbimo mašinos interjere: kaip jas pritaikyti?

Skalbimo mašinos – tai mūsų dešinioji ranka, kuomet turime sutvarkyti kalną nešvarių skalbinių ar pasirūpinti gaivia bei švaria patalyne, rankšluosčiais. Jei dar prisimintume laikus, kuomet mūsų močiutės sekmadieniais paaukodavo kone visą dieną tam, kad rankomis išskalbtų, išgręžtų ir išdžiovintų drabužius, skalbimo mašinos greičiausiai atsidurtų naudingiausių buities prietaisų sąrašo viršuje. Dabar pakanka įsigyti kokybišką, patikimų gamintojų prietaisą su lengvu valdymo ir gausybe naudingų funkcijų, ir visų problemų, susijusių su nešvariais skalbiniais – kaip nebūta. Visgi vien tik pasirinkti funkcionaliai veikiančią skalbyklę nepakanka. Nelengva užduotimi gali tapti ir skalbimo mašinos montavimas bei priderinimas prie interjero dizaino. Vienas pagrindinių neraminančių klausimų – ar skalbyklę vertėtų paslėpti, ar akcentuoti?

Jeigu gyvenate nuosavame name arba didesnės kvadratūros bute, rekomenduojama nepagailėti vietos ir skalbyklai įrengti atskirą patalpą. Čia galėsite drabužius ne tik skalbti, bet ir džiovinti, lyginti ir sukrauti visas naudojamas skalbimo priemones bei kitus reikmenis taip, kad jie neužimtų papildomos vietos vonios kambaryje. Labai svarbu kruopščiai suplanuoti visą patalpos išdėstymą, kad ji būtų patogi bei funkcionali. Turintiems didesnę šeimą rekomenduojamos talpesnės, nuo 5 kg talpos skalbimo mašinos, spinta ar pakabos išlygintiems darbužiams, o esant galimybei būtinai įrenkite ir kriauklę. Ji tikrai pravers tvarkant skalbinius.

Jei įsivaizduojate, kad kambarys-skalbykla turi būti baltas, sterilus ir nuobodus – labai klystate. Jei turite laiko ir fantazijos, galite jį paversti itin jaukiu kampeliu, kuriame skalbimas ir lyginimas bus kur kas linksmesnis. Sienas galite dekoruoti įvairių raštų tapetais, skalbimo dėžes pasirinkti su dailiu dekoru, o ir pačios skalbimo mašinos ar lyginimo lentos dizainą padaryti kiek įdomesnį, ryškesnį.

Interjero dizaineriai pataria skalbyklas įrengti taip, kad į patalpą patektų natūrali šviesa, o jei skalbimo mašiną statote virtuvėje arba vonios kambaryje – pasirūpinti geru dirbtiniu apšvietimu.

Jeigu vietos skalbyklai neturite, tačiau labai norite, kad namuose esančios skalbimo mašinos būtų atskirtos, galite pabandyti suprojektuoti atskirą kampelį arba įrengti nišą. Itin praktiška skalbyklę paslėpti už durų. Tam pasitarnaus senesniuose butuose esantys „tamsūs kambariukai“ ar kitos atokesnės patalpos.

Laisvalaikis, Namai

Kokią funkciją šiandien namuose atlieka televizoriai

televizoriai

televizoriai 

Turbūt daugelis dar atsimena laikus, kai televizoriai namuose buvo geidžiamas pirkinys. Žinoma, tobulėjant technologijoms, keičiasi ir žmonių poreikiai, tad televizorius jau kuris laikas nėra pati pagrindinė namų interjero ar patogumo detalė. Priešingai, šiandien moderniuose namuose televizoriui suteikiamos naujos funkcijos, jiems atrandamos naujos netikėtos vietos. Tiems, kurie ieško idėjų, kaip namuose suteikti televizoriui naują gyvenimą, dalijamės keliais patarimais.

Televizorius – žaidimų pagalbininkas

Visame pasaulyje, tame tarpe ir Lietuvoje sparčiai populiarėja įvairūs galvosūkiai bei protiniai žaidimais. Daugelis žmonių o ypač šeimos ieško aktyvių pramogų, kai reikia pasukti galvą. Tačiau kažkur išvykti ne visuomet yra galimybė. Todėl tiems, kurie ieško, kaip praskaidrinti šeimos vakarą namuose, yra puikus sprendimas. Televizoriai namuose gali pasitarnauti kaip žaidimo pagalbininkas. Pavyzdžiui, televizoriaus ekranas gali būti pagalbininkas parodyti užduotims ar klausimams, kad tekstas visiems būtų pakankamo dydžio ir įskaitomas.

Be to, jeigu galvojate apie naują kompiuterinio žaidimo konsolės pirkinį, čia taip pat reikės televizoriaus. Geriausiai tokiai funkcijai rinktis patikimą modernų televizorių su aukšta raiška ir papildomomis funkcijomis. Pavyzdžiui, 3D efektu. Tuomet prasiplės ir žaidimų pasirinkimas, kuriuos galite žaisti per televizorių. Paieškojus tinkamo varianto, tikėtina, surasite ir specialiai žaidimams pritaikytų gaminių, kurių kainą galima sužinoti portale kainos.lt Čia netgi galėsite palyginti kainas pas skirtingu pardavėjus. Šiek tiek pasidomėję, surasite Jums labiausiai tinkantį ir pinigus taupantį variantą.

Televizorius – interjero detalė

Kaip ir daugelis technikos prietaisų, taip ir televizoriai per kelis dešimtmečius išgyveno įvairių istorijos etapų. Šiandien televizorius labai skiriasi nuo savo amžininko, kurį galėjome išvysti senelių namuose. Tačiau kuriant išskirtinį namų interjerą, nebūtina atsisakyti istorijos, kuri įkvepia. Todėl antikvarinių daiktų parduotuvėse bei sendaikčių turguose iki šiol galima rasti senovinių televizorių, kurie jau seniai neparduodami. Išsirinkus tinkamą bei pasirūpinus jo atnaujinimu galima susikurti išskirtinę interjero detalę. Toks daiktas puikiai tiks svetainėje, darbo kambaryje ar terasoje.

 

Žinoma, interjere naudojami ir modernūs televizoriai, kurie pasirenkami dėl jų išvaizdos ir stiliaus. Pavyzdžiui, jau kelis metus Lietuvoje labai populiarūs lenkti televizoriai, kurie ne tik praplečia savo atliekamų funkcijų spektrą, bet ir puikiai dera prie modernaus namų interjero, o tiksliau, tampa išskirtine namų detale.

 

Namai

Vonios plytelių pasirinkimas: patarimai Jums

plyteliu klijavimas

plyteliu klijavimas 

Vonioje dominuojančios plytelės labai dažnai pasirenkamos pagal estetiką. Ir tai gana normalu, kadangi su šio tipo medžiagomis nedirbantys asmenys paprasčiausiai nelabai žino, kokius dar kriterijus verta lyginti, kurie gali padėti užsitikrinti, kad galiausiai sienos bus dekoruotos ne tik gražiomis, tačiau tuo pačiu ir funkcionaliomis bei ilgai Jums tarnausiančiomis plytelėmis.

Šiuo metu plytelių pasirinkimas labai platus, tad paieškos gali kiek užtrukti. Dažnai plytelių klijavimas  vonioje reikalauja kur kas mažiau laiko nei kad jų pasirinkimas. Svarbiausia įvertinti kelis esminius kriterijus, kurie padės kur kas greičiau rasti tai, ko jums reikia. O kad tos paieškos būtų kuo paprastesnės – nurodome kriterijus, kurie patys svarbiausi. Juos įvertinę susirasite tai, kas galiausiai garantuos aukščiausią kokybę.

  • Ieškodami plytelių būtina ir rinkitės tas, kurios yra pritaikytos vonios kambariui. Pamatysite, kad išties egzistuoja itin paltus skirtingų plytelių pasirinkimas ir norėdami susirasti geriausias turėsite skirti nemažai laiko. Visgi, galiausiai rezultatas bus puikus, nes plytelės tarnaus ilgai. Taigi, vertindami plyteles galite pamatyti, kad vonios kambariui skirtos yra kiek brangesnės, tačiau tai gana natūralu įvertinus, kad jos turi kovoti su nuolatine drėgme. Taigi, verta mokėti kiek brangiau, kadangi galiausiai tai kelis jums džiaugtis ilgalaike investicija.
  • Dar karta paminėsime, kad kaina yra vienas iš tų dažniausiai aptariamų kriterijų, kuris gali padėti susirasti jums labiausiai tinkamus gaminius. Siūlome kainas peržiūrėti internete, kadangi tai gali padėti paprastai ir greitai palygini variantus ir pasirinkti tą, kuris Jums labiausiai tinka.
  • Siūlome įvertinti ir tai, kad estetika daugeliui žmonių yra vienas iš prioritetinių kriterijų ir norisi susirasti tokios plyteles, kurios derėtų ne tik prie interjero, tačiau ir prie žmogaus asmenybės. Juk tokiu  atveju plytelių klijavimas vonioje bus kur kas paprastesnis ir patogesnis.
  • Toliau judame link to, kad visada naudinga kiek plačiau susipažinti su gamintojais. Vėlgi, apie juos daugiau info galima rasti internete. Taip pat plačiau galima perskaityti ir kitų žmonių paliktus komentarus, kurie padės susidaryti nuomonę ar tam tikro gamintojo produkcija tenkina poreikius, ar ne.
  • Žinoma, kartu su plytelėmis nepamirškite įsigyti ir to paties gamintojo klijus. Dažniausiai jie tarpusavyje puikiai suderinti garantuoja, jog plytelės kur kas geriau lips ir tuo pačiu kur kas ilgiau laikysis.
  • Taip pat siūlome nepamiršti įvertinti ir pačių plytelių sudėties. Žinoma, neturint kompetencijos šioje sferoje gali būti sunku suvokti, kurio tipo plytelės yra geros, o kurios ne. Tačiau galiausiai svarbu nepamišti, kad sudėtis plačiau aprašoma internete ir būtent ten galima rasti detalias kiekvienos medžiagos charakteristikas, kurios Jums leis džiaugtis galimybėmis ir ilgalaikiu rezultatu. Gerų plytelių klijavimas vonioje bus ne darbas, o tikras malonumas, tačiau svarbiausia skirti laiko, kad paprasčiausiai pavyktų susirastas tas geras plyteles. O kurios jos?

Vonia yra viena svarbiausių patakų, tad visiškai suprantama, kad norint joje puikiai jaustis – reikia skirti laiko tinkamam interjerui kūrimui. Kadangi dažniausiai vonios kambaryje klijuojamos plytelės, tiksliau, reikia skirti laiko tinkamiausių plytelių pasirinkimui. O tuo pačiu ir tinkamam jų klijavimui, kadangi prastas darbas atneš ir prastus rezultatus.

Visada verta kartą investuoti daugiau ir ilgesnį laiką džiaugtis rezultatais nei bandyti sutaupyti, nes galiausiai tai atsisuka prieš jus. Rinkitės kokybiškas plyteles, kokybiškus klijus ir gal net kokybiškas rankas, kurios atliks plytelių klijavimo darbus.

 

Namai

Melamino kempinėlės dabar plačiai naudojamos daugelyje sričių

melamino kempinėlė

melamino kempinėlėIeškote valymo priemonių, kurioms nereikėtų leisti milžiniškų sumų nuolatos? Melamino kempinėles pasirinkę vartotojai džiaugiasi gana didelėmis sutaupytomis sumomis. Šis valymo produktas išsiskiria tuo, kad nereikia smarkiai išlaidauti perkant tam tikrus valymo skysčius. Mat, šios kempinėlės ir vandens kombinacija yra pakankama visiškam nešvarumų pašalinimui. Tokia priemonė plačiai naudojama praktiškai visur, kas susiję su buitimi. Tokia kempinėle naudotis galite sienų, plytelių, indų, grindų bei kitų vietų plovimui. Netgi ir valymo paslaugas teikiančios įmonės pereina prie šių priemonių naudojimo, nes jos leidžia ženkliai sumažinti visas išlaidas.

Paprasta melamino kempinėle galima valyti tiek indus, tiek kriauklę, tiek dužo ar vonios kabinas. Tokios priemonės naudingos tuo, kad valant jautrius paviršius dažnai atsiranda tikimybė, jog jis bus subraižytas. Melamino kempinėlė veikia kitaip. Jos nebraižo paviršiaus, o tiesiog nuvalo nešvarumus trynimo metu. Naudojimas yra ypač paprastas ir nereikalaujantis jokių specifinių žinių – sušlapinate kempinėlę ir viskas – kimbate į darbą.

Internetu melamino kempinėlė yra parduodamos mažesnėmis kainomis, tačiau aišku – ne visose prekybos vietose. Siūloma pasidomėti būtent tomis el. parduotuvėmis, kurios prekiauja tik valymo priemonėmis. Tikėtina, kad jose raiste didžiulį šių kempinėlių pasirinkimą. Klaba eina tiek apie dydžių pasirinkimą, tiek ir apie kiekį. Tokiose el. parduotuvėse galite įsigyti nemažus kiekius, o tai tiesiogiai prisidėtų prie mažesnių kainų. Trumpai tariant, didesni kiekiai visada leidžia pasinaudoti specialiomis nuolaidomis. Trumpai tariant, specializuotos el. parduotuvės siūlo mažesnes kainas tiems, kurie perka didesniu kiekius, ir tiems kurie šias valymo priemones perka dažnai.

Kalbant apie melamino kempinėlių panaudojimo galimybes, tiesiog turite suvokti, kad jos gali būti naudojamos visur. Tai reiškia, kad tokias kempinėles galima naudoti ne tik indų plovimui. Transporto priemonių valymo paslaugas teikiančios įmonės taipogi naudoja šias kempines tam, kad būtų saugiai pašalinami nešvarumai tiek nuo paties automobilio, tiek ir nuo salono.

Elektroninėje erdvėje melamino kempinėles patartina pirkti iš specializuotų el. parduotuvių, nes jose saugumas yra garantuojamas. Paieškokite atsiliepimų apie žinomas valymo priemonėmis prekiaujančias el. parduotuves ir tada tikrai būsite saugūs šių priemonių įsigijimo metu.

Namai

Kokiose erdvėse praktikoje pritaikysite modernias elektros jungtis?

jungtysNe paslaptis, kad anksčiau elektros lizdai visur būdavo kone vienodi, o jų būdavo nedaug. Dabar situacija pasikeitusi. Kokios būna išmaniųjų rozečių jungtys? Galima būtų išskirti tokias jungtis:

  • Antenoms pajungti skirtos jungtys;
  • USB jungtys rozetėje;
  • Multimedijų komponentų jungtys;
  • Įvairių elektros prietaisų jungtys.

O kaip jas pritaikyti praktikoje? Štai keletas pavyzdžių, kokiose erdvėse pravers tam tikros skirtingos jungtys.

Rozečių su USB pritaikymas

Rozetės su USB – jungyts, kurių niekam nebūtų prireikę prieš 20 metų, ir kurių dabar reikia visiems. Per USB jungtį galima pajungti daugybę prietaisų: telefonų, kompiuterių, foto aparatų ir kt. Esame įpratę šias jungtis rasti kompiuteryje ir prietaisus jungti būtent ten, tačiau puiku, kai USB jungtis su elektra galima iškart rasti ten, kur dirbame ar ilsimės, ir kur mums jų reikia.

Darbe. Jei su kompiuteriu dirbate biure, vadinasi, turite patogią ir nuolatinę darbo vietą. Ten ir turėtų būti sumontuotos visos jungtys, kurių gali prireikti norint Jums patogiai dirbti.

Viešbutyje. Kelionės metu nenorėsite imti kompiuterio ar kokių nors jungčių adapterių. Labai patogu, jeigu viešbutyje bus bent jau viena papildoma jungtis – USB. Nes ji veikiausiai yra reikalingiausia iškart po įprastos rozetės.

Oro uoste. Pasikrauti telefoną oro uoste – šiuolaikiniam jaunimui didesnis komfortas nei išgerti nemokamą kavos puodelį, laukiant lėktuvo… Labai patogu, kai oro uoste, atsižvelgiant į keleivių patogumą ilgomis laukimo valandomis, laukiamojo kėdėse yra įmontuojamos ir paprastos jungtys, ir jungtys su USB. Arba sukuriama speciali telefonų pasikrovimo stotelė, būtent kurioje ir yra kraunami telefonai.

Rozečių su antenų jungtimis pritaikymas 

Norėdami naudoti įvairaus tipo vaizdinius duomenis perduodančius laidus, prijungti antenas, galite naudotis specialiomis Jung siūlomomis jungtimis, skirtomis antenoms. Kur tai pravers?

Namuose. Kur dar, jeigu ne namuose, mėgstame nuodėmingai mėgautis kabelinės televizijos teikiamais malonumais? Patogumą sukurs specialios jungtys antenoms, tad galėsite pasijungti kabelinę.

Viešbutyje ar kitoje poilsio zonoje. Ypač tiems, kas keliauja be kompiuterio, turi laisvo laiko ir nepataiko esant geriems orams, daugiau laiko praleidžia nuobodžiaudami viešbutyje. Puiku, jeigu kabelinei ir televizoriui yra atskiros specialios jungtys. Mat tai reiškia, kad nereikės norint pasijungti televizorių, išjungti šildymo pečiuką ir įrenginiams neteks painiotis laidų vijokliuose bei dalintis tomis pačiomis jungtimis…

 

Išmanių rozečių su multimedijų jungtimis pritaikymas

 

Išmanios rozetės leidžia apjungti skirtingas jungtis įvairiems prietaisams. Tai patogu, nes nereikia naudoti įvairių adapterių, o populiarūs kištukai nebetampa „nestandartiniais“. Išmanios jungtys gali apimti įvairius į elektros prietaisą jungiamus kištukus: TAE, UAE, ISDN ir kitas jungtis, skirtas telefonui, eternetui, internetui. Čia gali būti pritaikyta ir USB su įkrovos funkcija jungtys, taip pat jungtys vaizdo, garso perdavimo įrenginiams, jungtys antenoms, žaidimų konsolėms. Galbūt senoje troboje viduryje miškų gyvenančiam senoliui tokių jungčių ir neprireiks, tačiau šiuolaikiniam žmogui tai tikrai ne kartą pravers. Kur verta įrengti tokias kompleksiškas jungtis?

 

Darbe. Čia prireikti gali visokių jungčių: ir norint projektorių pajungti, ir USB, ir anteną, ir kompiuterį, ir kitus prietaisus. Patogu, kai viskas yra lengvai pasiekiamoje vietoje, veikiausiai kažkur netoli darbo stalo, nes ir prietaisai turbūt stovės ant jo.

Namuose. Jeigu „išmanių“ gyventojų namuose daug, poreikis jungtims bus didelis: tėtis jungsis televizorių, vaikai konsolę, visi krausis telefonus ir pan. Kompleksinės jungtys rozetėse labai pravers.

Viešbutyje. Net jeigu ir viešbučio gyventojai nepasinaudos visomis jungtimis, gera bus žinoti, kad viešbutis pasirūpino visais įmanomais savo svečių poreikiais.

Bibliotekoje.  Bibliotekų skaityklose nuolat siekiama įrengti patogias darbui ir mokslui vietas, tad ten taip pat vertėtų pagalvoti ir tinkamą įvairių jungčių parinkimą.

 

Namai

Ventiliuojamo fasado įrengimas

fasadai

fasadai

Norite gyventi patogiuose, šiltuose ir tuo pačiu gražiuose namuose? Šiuo metu visi šie poreikiai ir daugiau gana nesunkiai įgyvendinami. Svarbiausia yra pasirinkti geras priemones ir puikius statybininkus, kurie padės norus realizuoti. Apie ką mes? Ventiliuojamo fasado įrengimas gali padėti net ir senus namus prikelti naujam gyvenimui. Svarbiausia pasirinkti geras priemones, kurios priartins jus link kur kas komfortabilesnio gyvenimo.

Ventiliuojamo fasado įrengimas turi labai daug privalumų, kurie ir paskatina rinktis šią papildomą namų apsaugos alternatyvą.

Namuose kur kas vėsiau. Jeigu nemėgstate vasarų kadangi labai karštomis dienomis jūsų namuose yra labai karšta – tokiu atveju ventiliuojamo fasado įrengimas yra puiki išeitis. Jis apsaugo nuo saulės spindulių patekimo į namus, tad karštomis dienomis nejusite labai didelio karščio.

Ilgaamžiškumas. Naudojant kokybiška medžiagas galima užsitikrinti, kad nepriklausomai nuo lauke esančio oro galima bus džiaugtis ilgalaike investicija. Pavyzdžiui, jeigu viskas bus apšildoma vata – ji puikiai tarnauja ir žiemą, ir vasarą.

Akustika. Papildomai apsaugoję savo namus galite išvengti garsų, kurie trukdo mėgautis namų ramybe. Tai labai aktualu miestuose stovintiems daugiabučiams, kurių gyventojai dažniausiai neturi ramybės  dėl transporto skleidžiamų garsų.

Išvenkite gaisro. Namo apšiltinimui naudojama vata yra atspari ugniai. Saugokite savo namus suteikdami papildomą apsaugą. Tai itin puikus pasirinkimas tokiu atveju, jeigu gyvenate mediniame namuose.

Greitas montavimas. Didelis privalumas – greitas montavimas, kuris garantuoja, jog nereikės teršti aplinkos ir statybininkai po savęs nepaliks labai daug liekanų, kurių sutvarkymas gali papildomai kainuoti. Greitis – statybų draugas.

Kaina. Ventiliuojamo fasado įrengimas nėra brangus. Lygiai taip pat kaip nėra brangi ir vata, kuri padeda pasiekti efektyvų rezultatą. Svarbiausia pasisamdyti geriausius savo srities specialistus, kurių paslaugos jums visapusiškai tiks ir patiks.

Net ir investuodami mažai galite gauti aukščiausio lygio paslaugas. Labai dažnai genialumas slypi paprastume. Leiskite sau tai atrasti ir gyventi pigiau bei kokybiškiau. Prikelkite savo statybos namus naujam gyvenimui. Šiuo metu tai yra gana paprasta, patogu ir lengvai įgyvendinama. Pasinaudokite galimybėmis ir gyvenkite kur kas paprasčiau bei patogiau.

Namai

Miegas knygose, filmuose ir realybėje

pagalvės

pagalvėsGeras miegas nėra priedas. Geras miegas – tai būtinybė. Nesvarbu, ar šiuo metu mėgaujatės atostogomis, ar kaip tik intensyviai dirbate, privalu tinkamai pailsėti. Todėl viena iš temų, kuriuos aptarsime, yra pagalvės.

Kai kada atrodo, kad reikia dirbti be pertraukų, kuo daugiau padaryti per tam tikrą laiką. Tačiau net ir knygose ar filmuose, kur herojai išsiruošia į nuotykių kupiną kelionę, būna pertraukų. Tik akivaizdu, kad „Žiedų valdovo“ veikėjai hobitai kelionėje į Mordorą neturėjo galimybės taip išsimiegoti, kaip galėsite jūs, jei pasirinksite kokybišką pagalvę. Nes geros pagalvės yra nuostabus pasirinkimas.

Galima teigti štai ką: įsigyti aukštos kokybės pagalvę yra būtinas dalykas (kaip ir pats miegas). Juk nemiga – ne pats maloniausias „procesas“. Kad ir kaip vaizdingai knygose nemiga aprašoma, iš tiesų nei vienam iš mūsų nepatinka vartytis nuo šono ant šono.

Pagalvės pasirinkimas turi įtakos nakties poilsiui. Kokybiška pagalvė – kokybiškas poilsis; tai logiška mintis. O kaip kitos patalynės dalys? Pasakysime paprastai: bloga patalynė neužtikrins malonaus miego. Ką reiškia bloga? Kai kada tai netikslingas pasirinkimas (pavyzdžiui, jei žiemą šalta, tai galbūt antklodė neskirta šaltajam metų laikui). Kitais atvejais paprasčiausiai priežiūros stoka (pavyzdžiui, jei įsismelkęs nemalonus kvapas, vadinasi, patalynę jau seniausiai derėjo išskalbti).

Turbūt sutiksite, kad kartais net ir nepatogūs dalykai įvertinami abejingai. Štai kasnakt niekaip neužmiegate, nerandate patogios pozicijos, nes pagalvė lyg ne jums skirta. Vienaip padedate, pagalvė per aukštai. Padedate kitaip, tada galvai jau per žemai. O kur dar pagalvės kietumas / minkštumas…

Beje, miegas knygose ar filmuose irgi ne visada patogus. Užtat visuomet vaizduojama, kaip įveikus kokį nors žygį veikėjai maloniai išsimiega, komfortiškai pailsi, mat rezultatas pasiektas, tikslai įgyvendinti. Ir… metas naujiems tikslams!

Iš to darytina prielaida. Lengviausia užmigti, jei reikalai einasi sklandžiai. Yra toks posakis „viskas tvarkoje“. Taigi, kai viskas tvarkoj, ir miegas saldesnis, ir sapnai malonesni. O jei dar nepagailėta laiko pagalvės pasirinkimui, tai miegamasis apskritai tampa jaukiausia vieta namie ir visame pasaulyje.

 

 

Namai

Statybinę medieną visada reikia rinktis atsakingai

www.lentos.net

www.lentos.netAukščiausios kokybės statybinė mediena kainuoja nemažai ir nesvarbu kur ją ketinate pirkti – internetu ar atvykę į prekybos centrą. Tai įsidėmėti turi kiekvienas. Statybose daugelį metų dirbantys ekspertai pabrėžia, kad neretai žmonės stengiasi sutaupyti kuo daugiau pinigų, tačiau tas taupymas baigiasi dar ir papildomomis išlaidomis. Mat, paskui tenka ieškoti naujų medžiagų, nes prieš tai įsigytos yra nelabai tinkamos naudojimui. Tai ypač liečia statybinės medienos įsigijimą. Norintiems geros kokybės ir aukščiausių standartų, patariama viską pirkti iš tokių el. parduotuvių kaip http://www.lentos.net, o čia pasirinkimas tikrai yra gana nemenkas. Kaip bebūtų, statybinės medienos įsigijimas nėra lengva užduotis.

Norint įsigyti reikiamą medienos kiekį, pirmiausia tenka atlikti įvairius matavimus. Žinoma, daug kas priklauso nuo to, kam ta mediena bus naudojama. Kiekvienam statiniui gali prireikti skirtingos rūšies medienos. Pavyzdžiui, jeigu kalba eina apie stogo konstrukcijas, tai logiška, kad tam paprastos lentos netiks. Teks įsigyti specialią medieną, kuri būtų itin tiksli. Aišku, jeigu kalba eina apie kažkokius kitus statinius, pavyzdžiui – terasas, pavėsines ir t.t. tuomet medienos kaina bus mažesnė. Verta žinoti, kad ne visose el. parduotuvėse siūloma mediena yra pigi. Tuo labiau – ne visur yra siūlomas didelis pasirinkimas. Kiekvienas pardavėjas nustato ne tik skirtingas kainas, bet ir pristatymo sąlygas.

Ieškantiems pigiausios medienos, būtina žinoti, kad ją naudoti namų statybų metu vargu ar galėsite. Pati pigiausia mediena yra ta, kuriai nėra taikomi kažkokie standartai. Tokia mediena tinkama ūkinių pastatų, pavėsinių ir kitų panašių statinių statyboms. Tačiau jeigu kalba eina apie preciziškumo reikalaujančius statinius, tuomet pasiruoškite mokėti didesnę kainą. Dažniausiai medinės statybų konstrukcijos visur kainuoja vienodai. Mažesnes kainas galima rasti nebent internete.

Norintiems už statybinę medieną mokėti bent kiek mažiau, tiesiog reikėtų atsižvelgti į internete prekiaujančių pardavėjų pasiūlymus. Jie tikrai yra gana neprasti. Neretai netgi siūlomas nemokamas pristatymas, o tai tikrai jums išeitų į naudą. Žinoma, nemokamo pristatymo galimybė yra ribota daugelyje vietų, o kokios tiksliai bus taikomos įsigijimo sąlygos – jums atsakys tik pardavėjas.

Namai

Mediniai namai: mitai ir tikrovė

mediniai namai

mediniai namaiJeigu anksčiau mūriniai ir plytiniai namai buvo pristatomi kaip pati geriausia alternatyva norint gyventi kokybiškuose bei ilgaamžiuose namuose, tai šiais laikais vis labiau atsigręžiama į medinius namus. Kodėl? Šiuolaikinės technologijos bei kokybiškos priemonės leidžia pasiūlyti aukštos kokybės bei puikius namus, kurie jus džiugins ilgą laiką. Mediniai namai, žinoma, tokiu atveju turi būti statomi profesionalų, kurie puikiai išmano šio darbo specifiką ir žino, kad jų pastangos virs realybe.

Dar prieš samdantis specialistus siūlome susipažinti su dažniausiai išskiriamais ir labiausiai akcentuojamais mitais, kurie yra apipynę medinius namukus. Visi jie – išgalvoti ir tai gali patvirtinti, kurie gyvena mediniuose namuose.

Bene pats imliausias ir dažniausiai kartojamas mitas yra tai, kad mediniai namai netinka nuolatiniam gyvenimui. Tai puikus pasirinkimas laikinam vasarnamiui ar panašiai, tačiau sklando mitas, kad nuolatos jame gyventi nėra geras pasirinkimas. Kodėl? Kalbama, kad mediniuose namuose dažnai būna labai šalta ir tuo pačiu veisiasi pelėsis. Tai tikrai mitas, kadangi šiuolaikinės medinukų apšildymo priemonės leidžia itin kokybiškai apšildyti namus, leisti juose gyventi asmenims jausis komfortabiliai ir pamiršti nemalonią lauko drėgmę.

Dar vienas labai imlus mitas yra tai, kad mediniai namai neatsparūs ugniai ir kad kilęs gaisras gali visiškai sunaikinti visą gyvenimą kurtą turtą. Pirmiausia verta paminėti tai, kad mūriniai namai taip pat neapsisaugo nuo ugnies, tad jeigu tai pati didžiausia Jūsų baimė, deja, nėra tokios medžiagos iš kurių būtų statomi namai ir kurio galėtų visiškai apsaugoti namuose esantį turtą. Paprasčiausiai net ir plytiniuose arba mūriniuose namuose esantys faktai gaisro atveju virs pelenais.

Visgi, šiuolaikinės priemonės stengiasi ne tik suteikti žmogui kuo komfortabilesnį gyvenimą, tačiau tuo pačiu ir padidintą saugumą. Medinių namų paviršius yra padengiamas specialia medžiaga, kuri leidžia apsaugoti paviršių nuo ugnies arba bent jau laikinai sumažinti ugnies plėtimąsi. Ša medžiaga dengiamas medinis paviršius, taigi tam tikra prasme medis tampa atsparus ugniai. Argi ne nuostabu?

Mediniai namai yra kur kas ekologiškesnis pasirinkimas nei kad mūriniai arba plytiniai, tad jeigu Jums rūpi gamta kurioje gyvenate – siūlome rinktis medinukus. Juose nereikia įmontuoti ventiliacijos sistemos, kadangi medis sėkmingai kvėpuoja ir tuo pačiu sukuria tokį mikroklimatą, kuris geriausiai tinka žmogui. Tai reiškia, kad žiemos metu namuose yra labai maloniai šilta, kai tuo tarpu labai kitomis dienomis namuose juntamas maloni vėsa. Tobulas mikroklimatas leidžia kur kas labiau pagerinti žmogaus gyvenimo lygį, tad pasirinkdami medinius namus saugome ne tik gamtą, tačiau tuo pačiu ir savo organizmą.

Kvailas mitas, kuris tikrai neturėtų trukdyti tinkamai pasirinkti – medinis namas yra varguolių pasirinkimas. Šiais laikais mediniai namai pasirenkami nepriklausomai nuo to, kokią investiciją gali skirti žmogus. Paprasčiausiai medinukai yra labai funkcionalūs ir būtent todėl jie taip mėgstami ir taip dažnai pasirenkami.

Gajus mitas, kad mediniai namai reikalauja papildomos priežiūros vis dažniau paneigiamas. Ir geriausiai jį pabaigti gali tie, kurie gyvena mediniuose namuose.. Žinoma, kad kelerius metus perdažyti ir padengti specialiu sluoksniu nuo drėgmės reikia, tačiau tai palyginus smulkmena.

 

 

 

 

 

 

Namai

Valymas druska

valymo priemonės

valymo priemonėsŠiuolaikinės cheminės  valymo priemonės    sugeba išvalyti  beveik  viską,  tačiau kartais jos būna nesaugios žmogui  bei aplinkai,  todėl reikėtų pagalvoti ir apie kitas valymo priemonių alternatyvas.

Druska gali  būti tinkama  ne tik maisto gamybai,  bet ir valymui. Pavyzdžiui naudojant druską, galima valyti metalą. Tik prieš tai reikia viską paruošti. Tam reikėtų  į dubenį įpilti aliejaus ir jį pakaitinti. Tada į aliejų reikėtų įberti keletą šaukštelių druskos.  Tuomet bus  gaunama masė  gali puikiai tikti įvairiausių metalinių paviršių valymui bei šveitimui.    O druskos ir acto mišinys gali labai tikti  orkaičių ir įvairių kepimo indų, pavyzdžiui tokių kaip keptuvės valymui. Orkaitę taip pat galima valyti naudojant cinamono ir druskos mišinį.  Prie puodų ar keptuvės prisvilusius degėsius galima pašalinti tiesiog užbėrus iškart po maisto ruošimo ant jų druskos. Jeigu keptuvė yra stipriai pridegusi, tai jos išvalymui reikėtų ne tik užbert ant degėsių druskos, bet ir įtrinti ją su popieriniu rankšluosčiu. O kavos virimo aparatą galima išvalyti į ji įpylus vandens ir įbėrus kelis šaukštelius druskos,  o visa tai atlikus reikėtų vandenį užvirinti ir viskas galiausiai išsivalys. Jeigu norite išvalyti puodelyje esančias įsisenėjusias kavos dėmes, tai reikėtų įtrinti kempinę į druskos ir acto mišinį ir su ta kempine reikėtų įtrinti tas vietas, kur yra likusios minėtos kavos dėmės.

Druskos naudojimas yra geras pasirinkimas kai reikia nublizginti metalą.  Tam reikėtų sumaišyti druską kartu su miltais su actu,  o gautas mišinys gali puikiai tikti metalų blizginimui. Stiklą yra patartina valyti mišiniu,  kurį sudaro 66 procentai druskos, o 33 procentai acto. Norint nuvalyti spalvotąjį metalą varį reikėtų pirmiausia sumaišyti citrinos sultis kartu su druska,  o tada naudojant šį pagamintą mišinį galite nuvalyti metalus. Jeigu norite panaikinti metalų rūdis, tai reikėtų sumaišyti druską kartu su vandeniu ir grietinėle.

Kaip matome nemažai valymo priemonių galime pasigaminti tiesiog namų sąlygomis naudodami druską, todėl kiekvienas žmogus, kuris rūpinasi namų švara ir naudoja chemines valymo priemones, turėtų gerai pagalvoti ir apie kitas alternatyvias valymo priemones.