Bokštelio nuoma – ne tik kalėdinėms girliandoms kabinti

Kai reikia aukščiau palipti smulkiems remonto darbams, kyla dilema – kur gauti tokias ilgas kopėčias. Trijų dalių kopėčios kartais gali būti labai pavojingo darbo pradžia, nes stabilumu ir saugumu jos nepasižymi. Ką tada daryti? Tokiais atvejais naudojami mobilūs bokšteliai.

Statybinis bokštelis dar žinomas kaip stelažas yra speciali platforma, kurią galima kelti pakankamai aukštai. Jo viršuje yra nedidelė aukštelė, kur galima gana saugiau stovėti ir pasidėti smulkiems statybos darbams reikalingus įrankius ir statybines medžiagas. Tokiais bokšteliais neprekiaujama statybos prekių parduotuvėse, kadangi tai modulinis įrenginys – jį sudaro sukabinamos sijos ir platformos bei kopėčios. Bokštelis surenkamas tokio aukščio, kokio iš tiesų reikia. Dėl šios priežasties bokštelio nuoma yra geriausias būdas pasinaudoti šiomis saugiomis „kopėčiomis“.

Kam reikalingas statybinis bokštelis? Kada jo gali prireikti?

Statybinio bokštelio panaudojimo būdai yra keli.

  • Fasado apdailos darbai. Kai reikia apšiltinti, armuoti ir tinkuoti namo fasadą, bokšteliai naudojami nuolatos. Paprastai keli bokšteliai sukabinami vienas su kitu palei visą namo sieną, kad būtų paprasčiau vaikščioti ir kiekvieną kartą nereiktų stumdyti iš vienos vietos į kitą.
  • Fasado valymas. Namo sienos su laiku gali pasidengti pelėsiu ir kerpėmis, kuriuos geriausia nuvalyti aukšto slėgio plaunamuoju siurbliu. Norint tai padaryti didesniame aukštyje, bokštelis labai praverčia.
  • Lietvamzdžių remontas. Sugedo lietvamzdis? Reikalingas bokštelis, kad paliptumėte aukštai ir pasiektumėte namo stogo kraštą. Kopėčiomis ne visada tai pavyksta padaryti.
  • Stogo ir stogo apdailų remontas. Kartais po stiprios audros gali būti pažeistas stogas ar stogo atbrailos. Joms remontuoti reikia ne vieno o dviejų žmonių, todėl vienintelis saugus sprendimas yra mobilusis bokštelis.
  • Kalėdinių dekoracijų kabinimas. Prieš Kalėdas namų savininkai turi daug idėjų, kaip pasipuošti namus. Vienas iš populiariausių būdų – pakabinti po stogu girliandas. Tam reikalingas bokštelis, ypač, kai stogo atbraila yra toliau nuo sienos.
  • Apšvietimo įrengimas. Namo lauko šviestuvai kabinami pakankamai aukštai, todėl statybinis bokštelis pravers atliekant įvairius elektros instaliacijos darbus.
  • Saulės elektrinės modulių valymas. Kai saulės elektrinės fotovoltiniai moduliai, esantys ant stogo, apsineša dulkėmis, krenta jų efektyvumas. Dėl to kartais gali tekti palypėti juos nuvalyti. Taip pat tai aktualu ir žiemą, kai viskas padengta sniegu. Bet prieš tai reiktų pasikonsultuoti su specialistais, kaip tai padaryti geriau ir nepakenkti elektrinės fotoelementams.

Kaip matote, statybinio bokštelio nuoma yra reikalinga namo savininkams bent 1-2 kartus per metus. Dėl to neapsimoka jų pirkti, pakanka išsinuomoti. Bokštelio nuoma kainuoja 10-30 eurų priklausomai nuo to, kelių sekcijų bokštelio (kokio aukščio) reikia. Nuomojantis bokštelį yra suteikiama instrukcija, kaip jį susirinkti ir kaip pritvirtinti, kad šis stovėtų stabiliai. Tai susiję ir su darbo sauga, todėl pasirašomi ir atitinkami dokumentai.Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *