Skalbimo mašinos interjere: kaip jas pritaikyti?

Skalbimo mašinos – tai mūsų dešinioji ranka, kuomet turime sutvarkyti kalną nešvarių skalbinių ar pasirūpinti gaivia bei švaria patalyne, rankšluosčiais. Jei dar prisimintume laikus, kuomet mūsų močiutės sekmadieniais paaukodavo kone visą dieną tam, kad rankomis išskalbtų, išgręžtų ir išdžiovintų drabužius, skalbimo mašinos greičiausiai atsidurtų naudingiausių buities prietaisų sąrašo viršuje. Dabar pakanka įsigyti kokybišką, patikimų gamintojų prietaisą su lengvu valdymo ir gausybe naudingų funkcijų, ir visų problemų, susijusių su nešvariais skalbiniais – kaip nebūta. Visgi vien tik pasirinkti funkcionaliai veikiančią skalbyklę nepakanka. Nelengva užduotimi gali tapti ir skalbimo mašinos montavimas bei priderinimas prie interjero dizaino. Vienas pagrindinių neraminančių klausimų – ar skalbyklę vertėtų paslėpti, ar akcentuoti?

Jeigu gyvenate nuosavame name arba didesnės kvadratūros bute, rekomenduojama nepagailėti vietos ir skalbyklai įrengti atskirą patalpą. Čia galėsite drabužius ne tik skalbti, bet ir džiovinti, lyginti ir sukrauti visas naudojamas skalbimo priemones bei kitus reikmenis taip, kad jie neužimtų papildomos vietos vonios kambaryje. Labai svarbu kruopščiai suplanuoti visą patalpos išdėstymą, kad ji būtų patogi bei funkcionali. Turintiems didesnę šeimą rekomenduojamos talpesnės, nuo 5 kg talpos skalbimo mašinos, spinta ar pakabos išlygintiems darbužiams, o esant galimybei būtinai įrenkite ir kriauklę. Ji tikrai pravers tvarkant skalbinius.

Jei įsivaizduojate, kad kambarys-skalbykla turi būti baltas, sterilus ir nuobodus – labai klystate. Jei turite laiko ir fantazijos, galite jį paversti itin jaukiu kampeliu, kuriame skalbimas ir lyginimas bus kur kas linksmesnis. Sienas galite dekoruoti įvairių raštų tapetais, skalbimo dėžes pasirinkti su dailiu dekoru, o ir pačios skalbimo mašinos ar lyginimo lentos dizainą padaryti kiek įdomesnį, ryškesnį.

Interjero dizaineriai pataria skalbyklas įrengti taip, kad į patalpą patektų natūrali šviesa, o jei skalbimo mašiną statote virtuvėje arba vonios kambaryje – pasirūpinti geru dirbtiniu apšvietimu.

Jeigu vietos skalbyklai neturite, tačiau labai norite, kad namuose esančios skalbimo mašinos būtų atskirtos, galite pabandyti suprojektuoti atskirą kampelį arba įrengti nišą. Itin praktiška skalbyklę paslėpti už durų. Tam pasitarnaus senesniuose butuose esantys „tamsūs kambariukai“ ar kitos atokesnės patalpos.



Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *