Skandinaviški baldai – daugiau nei tik minimalizmas

skandinaviški baldaiPastaraisiais metais visame pasaulyje, o tame tarpe ir Lietuvoje populiariausi skandinaviški baldai. Masinės gamybos jau atsikandę žmonės savo namams renkasi modernų, ramų ir itin subtilų stilių. Skandinavai nepaliauja stebinti savo kuriamais baldais, o viso pasaulio gyventojai ir naujakuriai mėgaujasi jų darbais savo namuose. Labai dažnai skandinaviškas stilius painiojamas su paprastu minimalistiniu interjeru, kuriam būdingos atviros erdvės ir neryškūs baldai. Tačiau skandinaviškas stilius kiek kitoks. Štai pagrindinės išskirtinės skandinaviško interjero savybės.

  • Natūralios medžiagos. Skandinaviškame interjere pirmiausiai, ką pastebėsite – tai natūralumą ir paprastumą. Norint atskleisti šią simboliką ir neapkrauti erdvės, skandinaviškų baldų kūrėjai siūlo rinktis tik natūralias medžiagas, kurios pripildo namus jaukumo ir leidžia lengviau atsipalaiduoti. Skandinaviškų baldų gamyboje labai plačiai naudojama mediena, natūralios medžiagos, tokios kaip linas, oda, medvilnė. Tai – išskirtinis skandinaviško stiliaus bruožas, kuris tuojau pat atkreipia dėmesį.
  • Karaliauja patogumas. Įžengus į skandinaviško stiliaus patalpą gali pasirodyti, jog tai itin moderniai ir šiuolaikiškai sukurtas interjeras su išskirtinių formų baldais. Galbūt pamanysite, jog tai modernaus ir minimalistinio stiliaus mišinys. Šioje mintyje yra tiesos, tačiau skandinaviški baldai išsiskiria ne šiaip moderniomis linijomis ir komplektacija, tačiau sprendimais, kurie sukurti žmogaus patogumui. Skandinaviškame interjere būtinai pamatysite didžiules ir minkštas sofas, kiaušinio ar gulbės formos krėslus ir kėdes, kuriose ne tik patogu sėdėti, bet ir lengva atsipalaiduoti. Nesvarbu, kokio dydžio erdvė, kuriant skandinavišką interjerą būtinai bus pasirūpinta judėjimo laisve, kad nereikėtų laviruoti tarp baldų. Tai – itin svarbus reikalavimas, kuriant skandinavišką stilių. O ir interjero specialistai visuomet sveikina sprendimą patalpoje sukurti kuo daugiau erdvės pojūčio. Ypač kuriant interjerą mieste, kai už lango ir taip gausu judėjimo ir skubos.
  • Raminančios spalvos. Dar vienas išskirtinis skandinaviško interjero bruožas – raminančios ir natūralios spalvos. Skandinaviški baldai dažniausiai žemės atspalvių, kurie leidžia namuose jaustis jaukiai ir patogiai. Todėl skandinaviško interjero kambaryje dažniausiai vyrauja pilka, žemės ruda, riešutinė, smėlio spalvos. Jų apsuptyje žmogus lengviau atsipalaiduoja, nusiramina, jį sunkiau psichologiškai paveikti. Argi gali kas nors erzinti, kai aplink tiek daug erdvės ir vietos fantazijoms ir mintims, o minkšti ir patogūs baldai taip ir kviečia pasimėgauti ramybe.

 Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *