keyboard_arrow_right
interjeras
Namai

Kokias vidaus duris rinktis?

durys Alytuje

durys AlytujeNaujakuriai neretai susiduria su dilema kokias grindis, sienas, tapetus rinktis. Statant būstą ar jį remontuojant visuomet iškyla problema dėl pasirinkimo, nes rinkoje įvairiausių medžiagų bei gamintojų, tad rinktis tikrai yra iš ko. Tačiau iš kur žinoti, kad gaminys ilgaamžis ir tikrai bus kokybiškas, juk statybos tai ne tas pats, kas įsigyti naują rūbą. Tai daug atsakingesnis darbas. Jeigu manote, kad naujakuriai dažnai svarsto, kokius langus, ar apšildymo sistemą rinktis, tai tokia pat situacija yra ir su menkiausiomis durimis. Kadangi rinkoje vyrauja trys pagrindinės vidinių durų rūšys: laminuotos, faneruotos arba masyvo, tai žmonėms sunku rinktis duris dėl jų skirtingų savybių. Tad ir norime pakalbėti būtent apie duris ir kokias geriausia rinktis. Žinoma, neužtektų tiek laiko norint apibūdinti visas rūšis, todėl pasirinkome kalbėti būtent apie faneruotas duris, kurios yra aukso viduriukas, norint turėti geras, kokybiškas ir gražias duris.

Faneruotos durys Alytuje gali būti įvairiausių rūšių, tekstūrų. Klientai patys gali rinktis spalvas, medžiagas ir jas derinti prie namų interjero, tad čia vaizduotė yra laisva. Medžiagos pluoštas, danga bei jo kokybė priklauso nuo gamintojo bei medžiagos kilmės, o paprastai faneruotos durys būna dviejų rūšių: natūralios arba dirbtinės.

Natūralaus tipo durys paprastai būna iš tauriojo medžio medienos, o nuo gamybos principo gali būti ir obliuotos, rotacinės iš pušies, alksnio, ąžuolo ar beržo, taip pat spygliuočių. Paprastai tariant vidaus durys Alytuje nesvarbu kokiu metodu apdirbtos, tačiau turi savo privalumų. Natūralios durys nors ir yra brangesnės už dirbtines, tačiau puikiai atlaiko temperatūros pokyčius, o medis yra puikus garso izoliatorius, kuris sulaiko triukšmą. Taip pat durys būna suteptos laku, kuris atsparus drėgmei, jeigu durys yra skirtos būtent vonios kambariui.

Galiausiai yra dirbtinės faneros durys, kurios tiesiog imituoja medį, jo tekstūrą. Čia galimos įvairių spalvų bei atspalvių durys Alytuje, Klaipėdoje, Vilniuje bei kitam mieste, kur pardavinėjamos tokio tipo durys. Tokias duris pažeidus, galima prižiūrėti ir net su cheminėmis medžiagomis. Taip pat dirbtinė fanera nekinta, net kai ją nuolat veikia tiesioginiai saulės spinduliai.

 

 

 

Namai

Skandinaviški baldai – daugiau nei tik minimalizmas

skandinaviški baldai

skandinaviški baldaiPastaraisiais metais visame pasaulyje, o tame tarpe ir Lietuvoje populiariausi skandinaviški baldai. Masinės gamybos jau atsikandę žmonės savo namams renkasi modernų, ramų ir itin subtilų stilių. Skandinavai nepaliauja stebinti savo kuriamais baldais, o viso pasaulio gyventojai ir naujakuriai mėgaujasi jų darbais savo namuose. Labai dažnai skandinaviškas stilius painiojamas su paprastu minimalistiniu interjeru, kuriam būdingos atviros erdvės ir neryškūs baldai. Tačiau skandinaviškas stilius kiek kitoks. Štai pagrindinės išskirtinės skandinaviško interjero savybės.

  • Natūralios medžiagos. Skandinaviškame interjere pirmiausiai, ką pastebėsite – tai natūralumą ir paprastumą. Norint atskleisti šią simboliką ir neapkrauti erdvės, skandinaviškų baldų kūrėjai siūlo rinktis tik natūralias medžiagas, kurios pripildo namus jaukumo ir leidžia lengviau atsipalaiduoti. Skandinaviškų baldų gamyboje labai plačiai naudojama mediena, natūralios medžiagos, tokios kaip linas, oda, medvilnė. Tai – išskirtinis skandinaviško stiliaus bruožas, kuris tuojau pat atkreipia dėmesį.
  • Karaliauja patogumas. Įžengus į skandinaviško stiliaus patalpą gali pasirodyti, jog tai itin moderniai ir šiuolaikiškai sukurtas interjeras su išskirtinių formų baldais. Galbūt pamanysite, jog tai modernaus ir minimalistinio stiliaus mišinys. Šioje mintyje yra tiesos, tačiau skandinaviški baldai išsiskiria ne šiaip moderniomis linijomis ir komplektacija, tačiau sprendimais, kurie sukurti žmogaus patogumui. Skandinaviškame interjere būtinai pamatysite didžiules ir minkštas sofas, kiaušinio ar gulbės formos krėslus ir kėdes, kuriose ne tik patogu sėdėti, bet ir lengva atsipalaiduoti. Nesvarbu, kokio dydžio erdvė, kuriant skandinavišką interjerą būtinai bus pasirūpinta judėjimo laisve, kad nereikėtų laviruoti tarp baldų. Tai – itin svarbus reikalavimas, kuriant skandinavišką stilių. O ir interjero specialistai visuomet sveikina sprendimą patalpoje sukurti kuo daugiau erdvės pojūčio. Ypač kuriant interjerą mieste, kai už lango ir taip gausu judėjimo ir skubos.
  • Raminančios spalvos. Dar vienas išskirtinis skandinaviško interjero bruožas – raminančios ir natūralios spalvos. Skandinaviški baldai dažniausiai žemės atspalvių, kurie leidžia namuose jaustis jaukiai ir patogiai. Todėl skandinaviško interjero kambaryje dažniausiai vyrauja pilka, žemės ruda, riešutinė, smėlio spalvos. Jų apsuptyje žmogus lengviau atsipalaiduoja, nusiramina, jį sunkiau psichologiškai paveikti. Argi gali kas nors erzinti, kai aplink tiek daug erdvės ir vietos fantazijoms ir mintims, o minkšti ir patogūs baldai taip ir kviečia pasimėgauti ramybe.

 

Internetas, Namai

Šiuolaikiškas pasirinkimas namams – granulinės krosnelės

granulinės krosnelės

granulinės krosnelėsŠąlant orams daugelis gyventojų prisimena apie šildymo sezoną, kuris dažnai iš kišenių išpurto nemažai pinigų. Tačiau šiuolaikinės technologijos ir sprendimai jau leidžia rinktis naujus namų šildymo būdus, padedančius sutaupyti ne tik pinigų, bet ir laiko bei kuro. Vienas tokių – granulinės krosnelės. Tai šiuolaikiškas sprendimas tiems, kuriems namuose norisi patiems reguliuoti šilumą.

Pagrindinis tokių krosnelių išskirtinumas – kuras granulėmis. Granulės yra ne kas kita kaip medžio pjuvenos, kurios yra supresuotos į stačiakampio formos granules. Toks kuras yra labai ekologiškas, itin degus ir išskiria labai daug šilumos. Todėl dažnai granulėmis kūrenamos krosnelės taip vertinamos žmonių, kurie rūpinasi ne tik savo namų šiluma, bet ir gamtos priežiūra.

Skeptikai dažnai teigia, jog granulinės krosnelės yra ne kas kita, kaip medinių krosnelių kopija, tad šiandien tai visiškai nieko naujo neatnešanti atradimas. Tačiau iš tiesų jos turi pagrindinius išskirtinumus, kurie priartina krosneles prie aukštesnio šildymo lygio. Tai yra termostatas ir nuotolinis valdymas. Dėl pastarosios priežasties krosnelės taip mėgstamos ne tik būtų, bet ir individualių namų gyventojų. Ar ir Jums yra tekę grįžti į šaltus namus po dienos darbų ir skubėti kūrenti krosnį, kad kambariuose būtų bent kiek jaukiau? Tuo tarpu šios krosnelės siūlo viskuo pasirūpinti iš anksto. Galite pradėti šildyti namus dar būdami darbe arba važiuodami namo. Tai reiškia, kad gręžę jau rasite namuose šilumą ir jaukumą. Kas gali būti geriau šaltą žiemos vakarą.

Dar vienas svarbus granulinės krosnelės privalumas – paprastas naudojimas ir priežiūra. Tai daiktas namuose, kuris reikalaus itin mažai dėmesio. Granulinė krosnelė uždegama vieno mygtuko paspaudimu. Jums tereikia sudėti granules į degimo vietą, paspausti mygtuką ir nustatyti norimą šilumą. Granulės įkaitinamos ir užsidega, o krosnelė degina tik tiek kuro, kiek reikia Jūsų norimai temperatūrai pasiekti. Tai dar vienas būdas užtikrinti, kad mažamečiai vaikai namuose jaustųsi ne tik saugiai, bet ir galėtų būti šiltuose namuose.

Be to, šiuolaikiškos granulinės krosnelės – tai sprendimas ne tik tiems, kurie mėgsta natūralią šilumą, bet ir tiems, kuriems patinka netradiciniai sprendimai. Rinkoje jau pasirodė krosnelės su kaitlentėmis, kurių pagrindinis privalumas – karštas maistas, taupant ne tik dujų, bet ir elektros sąnaudas. Paruoškite šeimai vakarienę šiuolaikišku būdu.