Nauji butai Vilniuje: ką reikia žinoti apie pastarųjų kainą?

nauji butai VilniujeJums nenusišypsojo laimė tapti tolimo giminaičio turto – jaukaus butuko Vilniaus senamiestyje – paveldėtoju? Iki gyvo kaulo įgriso gyventi po tėvų „sparneliu” ar nuolat būti kontroliuojamais itin įkyraus nuomotojo? Sveikiname: įstojote į ieškančiųjų nuosavo būsto gretas! Turbūt jau žinote: būsto pirkimas siejasi su didelėmis piniginėmis sąnaudomis. Tačiau primygtinai raginame mąstyti blaiviai ir nesiorientuoti vien į plikus skaičius: didesnė pinigų dabar gali padėti sutaupyti ateityje. Nauji butai Vilniuje neabejotinai yra geresnė investicija nei vos stovinčios lūšnos pirkimas. Savaime suprantama,  jau esate susitaikę su mintimi, jog naujos statybos būstas Jums kainuos nemažai, tačiau ir šiame nekilnojamojo turto sektoriuje kainos nėra vienalytės – mokėsite priklausomai nuo savo poreikių.

Naujos statybos būstų privalumai

Nauji butai Vilniuje brangesni už senos statybos būstą ne vien dėl geresnės fasado išvaizdos – gaunama tiek reali, tiek pridėtinė vertė. Mokėdami daugiau, Jūs:

  • investuojate į būsto kokybę, ilgaamžiškumą, menkesnes išlaikymo sąnaudas. Komerciniai bankai, svarstydami būsto paskolos suteikimo galimybę, ne veltui atsižvelgia į pasirinkto namo, kuriame ketinamas pirkti būstas, statybos metus. Jei pastarasis yra pusamžis ar dar „vyresnis“, didėja tikimybė, jog konstrukcija neatlaikys. Tokios problemos kaip prakiuręs stogas (tragedija gyvenantiems viršutiniame aukšte), vandentiekio ar šilumos trasų avarijos finansine prasme „smogia“ galingai…Negana to, naujų butų savininkai sulaukia kur kas „draugiškesnių“ šildymo sąskaitų.
  • Įsiliejate į pavydėtinų kaimynų kontingentą. Nuolat bumbantys pensininkai ir siaubą keliantys asocialūs asmenys – turbūt pati blogiausia kaimynystė, kokia tik gali būti. Nauji butai Vilniuje patrauklūs dar ir tuo, jog galima pabėgti nuo šio negatyvo!

 Moki už tai, ko nori

Būstų kainas lemia ne tik pastarųjų skirstymas į „senas“ ar „naujas“. Net jei ir nusprendėte rinktis pastarąjį variantą, Patys galite įtakoti sumą, kurią skirsite būsto pirkimui. Jei norėsite daugiau ir geriau – mokėsite solidžiau.

  • Namo vieta. Senamiestis, centras – prestižinės vietos, į kurias taikytis gali finansiškai stabilūs asmenys. Žvalgantis atokiau,  būsto kainos šiek tiek mažėja.
  • Būsto įrengimas. Vieni naujakuriai vertina patogumą ir, vos tik pasirašę būsto pirkimo sutartį, nori iškart apsigyventi. Tuo tarpu kitiems užtenka plikų sienų: tai – puiki galimybė įsikurti pagal savo skonį.
  • Vaizdas pro langus. Savaime suprantama, jog galimybė pro miegamojo lango matyti parke augančius medžius yra finnsiškai nuostolingesnė nei žiūrėjimas į gamyklų kaminus: nauji butai Vilniuje, identiški kitomis savybėmis, bet besiskiriantys vaizdu pro langą, kainuoja skirtingai.

Šie ir keletas kitų nepaminėtų kainos faktorių – subjektyvūs, tačiau darantys žymų poveikį buto kainos atžvilgiu. Visada atsiras pirkėjų, finansiškai pajėgių išpildyti visus savo įgūdžius, tačiau bus ir tų, kuriuos tenkins vien naujos statybos faktas.

 Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *