Dažniausiai, žmonės kreipiasi dėl plastinės nosies operacijos tokiu atveju, jeigu turi nosies kuprelę arba kreivą nosies pertvarą. Pirmuoju atveju, žmonėms tiesiog nėra graži tokia nosis ir jie nori smulkios, neišraiškingos, bet tiesios nosies. Antruoju atveju – dėl su sveikata susijusių problemų, kadangi kreiva nosies pertvara neretai verčia kvėpuoti pro burną, o dėl tokios nosies pertvaros naktį tenka garsiai knarkti ir neduoti ramybės ne tik sau, bet ir kitiems. Taigi, ką verta žinoti apie plastines nosies operacijas?
Pagrindinės priežastys ir gijimo proceso eiga
Kiekvienas plastinės chirurgijos specialistas pasakys, jog kalbant apie nosį, derinama jos funkcija kartu su estetiniu grožiu. Pradedant nuo funkcijos, bandoma užtikrinti, kad pacientas po operacijos gebės kvėpuoti tolygiai per abi savo nosies šnerves. Kalbant apie estetiką, tai jau labiau subjektyvus dalykas, tačiau plastikos chirurgai gali patobulinti jūsų nosytę susiaurinimu, nosies galiuko arba nosies kuprelės pašalinimu. Taip pat, kreiva nosis gali būti nesunkiai ištiesinta.
Visgi, visiems pacientams reikia žinoti, ką galima ir ko negalima daryti po operacijos. Gijimo greitis ir pilnas operacijos rezultatas priklauso dar ir nuo to, kokiu būdu operacija buvo atlikta. Gali būti atvira arba uždara operacija, tad pristatysime jų skirtumus:
- Atviros operacijos metu yra įpjaunama nosies galiuke esanti odelė, kuri turėtų užgyti per maždaug dešimt dienų. Po vienos savaitės yra išimami visi siūlai galutinai, tačiau nosies įtvaras po tokios plastinės operacijos turi būti nešiojamas bent dvi savaites.
- Uždaroji plastinė operacija skiriasi tuo, jog šnervių viduje atlikti įpjovimai nesimato išorėje. Be jokios abejonės, įtvaras taip pat turi būti nešiojamas bent jau dvi savaites, tačiau nereikės išimti siūlų, kadangi jie patys ištirpsta.
Labai svarbu žinoti, ko per pirmą mėnesį žmogus negali daryti. Visų pirma, jam negalima dažnai čiaudėti, visiškai negalima pūsti nosies. Negalima dirbti pasilenkus, taip pat reikės atsisakyti didelio fizinio krūvio ir sunkaus svorio kilnojimo. Šalia to, nemaloni naujiena žmonėms, kurie nešioja akinius – pirmąjį mėnesį rekomenduojama akinių nenešioti, kadangi su akiniais susispaudžia audiniai, kurie tuo metu yra labai pažeidžiami, kadangi vyksta gijimo procesas.
Ar tokios operacijos yra rizikingos?
Gydytojai sako, kad plastinė nosies operacija yra visiškai nepavojinga, kadangi nosies pertvaros neįmanoma neatstatomai pažeisti. Didžiausia rizika yra pačio gijimo proceso metu – tuomet daug kas priklauso ne tik nuo gydytojo nurodymų, bet ir nuo pačio žmogaus – ar jis juos kruopščiai vykdys.
Dažniausiai užsisakomos operacijos yra nosies mažinimas bei siaurinimas (moterims) bei nosies tiesinimas (vyrams). Daugelis klientų nori žinoti ir tai, kaip estetinės plastinės operacijos skiriasi nuo tų operacijų, kurios skirtos pašalinti kvėpavimo problemoms. Pasirodo, didelio skirtumo nėra – grožis bei nosies sveikata visuomet eina iš vieno. Kreiva nosis niekuomet nebus su tiesia pertvara, todėl gali būti problemų kvėpuojant, knarkimo. Specialistai pasirūpina, kad nosis būtų patogi kvėpuoti ir atrodytų gražiai bet kuriuo atveju – ar jūs eisite operuotis dėl sveikatos sumetimų, ar dėl to, kad norėtumėte gražesnės nosytės.
Parašykite komentarą