Informacija, kurią turite žinoti steigiant VŠĮ

VŠĮ Lietuvoje galima įsteigti kelių rūšių įmonės ir tai labai džiugina tautiečius. Kiekvienas asmuo pagal savo poreikius gali pasirinkti tokią platformą, kuri jam yra labiausiai prieinama ir patenkintų jo poreikius. Steigiant VŠĮ reikia žinoti konkrečias detales, kurios skiriasi nuo to, kai yra steigiama UAB. Kiekviena skirtinga įmonė reikalauja ir skirtingų žinių bei galimybių. Kuo daugiau žinosite – tuo Jūsų steigimas bus paprastesnis ir tuo pačiu sėkmingesnis.

  • Didelis pliusas yra tai, turint VŠĮ yra rizikuojama tik tuo turtu, kuris yra įneštas kaip įstaigos turtas. Palyginimui. Turint individualią įmonę žmogus rizikuoja savo turtu ir jeigu ji bankrutuos – gali būti prarandami asmeniniai pinigai. Įvertinkite riziką ir nuspręskite, kokio tipo įmonė Jums labiausiai tinka.
  • Nereikia jokio pradinio kapitalo, kuris turi būti sumokamas steigiant įmonę. Palyginimui. UAB minimalus kapitalas šiuo metu yra net 2 500 eurų. Ne visi gali sau leisti skirti tokio dydžio pradinę įmoką.
  • Valstybė teikia labai daug įvairių mokestinių lengvatų būtent tiems, kurie steigia VŠĮ. Pavyzdžiui, tam tikra dalis pajamų yra visiškai neapmokestinamos. Jeigu veiklos komercinės pajamos neviršija 300 000 eurų, tai beveik 8 000 eurų yra neapmokestinami. Būtina dirbti su geru specialistu, kuris paaiškintų tokias smulkmenas ir kad pavyktų sutaupyti.
  • VŠĮ gali vykdyti komercinę veiklą, tad nemaišykite jos su ne pelno siekiančia organizacija.
  • Tačiau šio tipo įmonė taip pat gali prašyti žmonių paaukoti jai 2 % GPM.
  • Veiklos vykdymo eigoje galima įtraukti naujus dalininkus, kurie taip pat prisidės prie įmonės veiklos vystymo bei sėkmingo funkcionavimo.

VŠĮ yra viena geriausių verslo formų. Deja, ne visi verslininkai žino, kad galima gauti lengvatų, tad būtina pasitarti su profesionalais,. kurie ne tik padės įsteigti įmonę, tačiau vėliau ją ir prižiūrėti, tvarkyti apskaitą.

Steigiant VŠĮ reikia žinoti labai daug detalių, juolab, egzistuoja daug būdų, kaip sutaupyti. Tačiau nepamirškite, kad viešoji įstaiga kiek skiriasi nuo UAB arba AB, tad susidėliokite pliusus ir minusus, įvertinkite, kokio tipo įmonė Jums labiausiai tinka.



Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *