Krūmų kirtimas – nuo ko pradėti?

Aplinkos tvarkymas vienas iš darbų, kuriuos turime atlikti nuolat ir dažnai. Tvarkant savo sodybos ar kiemo aplinka svarbu deramą dėmesį skirti medžiams ir krūmams. Krūmų kirtimas turėtų būti atliekamas bent kelis kartus per metus, kad krūmai atrodytų gražūs ir tvarkingi. Dažnai norėdami sutaupyti pinigų medžių ar krūmų kirtimą planuojame atlikti patys. Užuot samdę šiuos darbus atliekančią įmonę, imame į rankas pjūklą, kirvį ir pradedame darbus. Dažnai iš anksto neįvertiname kiek laiko tai gali užtrukti. O pradėjus jau būtina užbaigti. Jei pirmą kartą planuojate kirsti krūmus ar genėti šakas, patartina prieš tai pasikonsultuoti su specialistais. Tai svarbu ne tik dėl to, kad aplinka atrodytų graži, išpuoselėta ir sutvarkyta. Labai svarbu, kad nepažeistumėte medžio, nes jis gali nudžiūti.

Kokios daromos pagrindinės klaidos kertant krūmus ar apgenėjant šakas?

  • Dažnai manoma, kad tokius darbus būtina atlikti pavasarį. Reikia pastebėti, kad aplinkos tvarkymo darbai puikiai gali būti atliekami ir rudenį. Tačiau visi kaip susitarę vos pavasaris pradeda jaustis gamtoje, jaučia nebylų kvietimą pulti tvarkytis. Pavyzdžiui krūmų pjovimas gali būti atliekamas kai sniego yra ne daugiau nei 10-15 cm. Pastaruoju metu žiemos metu sniego būna itin mažai. Todėl krūmus kirsti galite ir žiemą.
  • Taip pat prieš pradėdami darbus, turite atsiminti, kad šakų išvežimas bus jūsų rūpestis. Tad greičiausiai reiks samdyti bendrovę, kad išvežtų nukirstas šakas.
  • Kai kurie savininkai tvarkydami aplinką pamiršta apie leidimus. Jei jūsų turima valda yra miesto teritorijoje, turite turėti leidimą saugotinų medžių ar krūmų genėjimui. Jei gyvenate užmiestyje, atidžiai perskaitykite taisykles. Jei jus erzina teisės aktų skaitymas, tai užuot sukę galvą, kreipkitės į savo seniūniją. Į jūsų valdą atvykęs specialistas apžiūrės aplinką ir įvertins ar reikalingi leidimai ar galite savo nuožiūra tvarkytis.
  • Specialistai pastebi, kad privačių valdų savininkai neįvertina to dalyko, kad jų aplinką gali sutvarkyti nemokamai. Yra ne viena įmonė, kuri užsiima biokuro gamyba. Tad išpjauti krūmus ar išvalyti mišką tokia įmonė galėtu visiškai nemokamai. Greičiausiai kyla klausimas, kodėl nemokamai. Visų pirma todėl, kad gautų medienos atliekų kaštai gali būti  sumažinami vėliau pagaminat biokurą.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *