Vynas internetu: kaip išsirinkti?

vynas internetuVynas yra vienas subtiliausių alkoholinių gėrimų, šlovinamų nuo antikos laikų. Nuolatos auganti ir tobulėjanti vyno pramonė siūlo itin plačią gėrimų pasiūlą – ispaniškus, itališkus, prancūziškus, portugališkus, Čilės ir kitų šalių raudonuosius, baltuosius ir rožinius vynus, besiskiriančius vynuogių rūšimis ir brandos metais. Jei nemėgstate ilgų pasivaikščiojimų prekybos centrų aikštelėmis, siūlome išbandyti elektroninės vyninės privalumus – vynas internetu palengvina paiešką ir siūlo konkretaus kliento lūkesčius atitinkančius gėrimus. Žinoma, jei norite mėgautis išties geru vynu, pasitikėti vartotojų atsiliepimais nepakaks – turite žinoti kokybiško gėrimo skirties ženklus.

Kilmės vieta

Kokybiškas vynas turi aiškiai įvardytą kilmės vietą. Jei etiketėje nėra nurodytas konkretus regionas, turėtumėte suabejoti vyno kokybe. Nepamirškite, kad net ir tos pačios srities atskiri regionai remiasi skirtingomis vyndarystės tradicijomis. Kalbėti apie vienos šalies privalumus ar trūkumus nėra tikslinga, kadangi vyno aromato ir skonio subtilybės paremtos subjektyvia nuomone. Kol atrasite visus jūsų lūkesčius atitinkantį vyną, privalėsite išbandyti atskirų šalių ir regionų produkciją. Paprastai vynas internetu grupuojamas į atskiras kilmės vietos kategorijas, todėl nesunkiai atrasite pageidaujamos šalies gėrimą.

Vynuogių rūšys

Gero vyno etiketėje yra nurodoma konkreti vynuogių rūšis. Jei ji nepaminėta arba etiketėje kalbama apie „geriausias pietinio rajono vynuogių rūšis“, rekomenduojame šio vyno atsisakyti. Tiesa, yra ir išimtis – ši taisyklė negali būti taikoma prancūzams, kadangi šalies įstatymai draudžia nurodyti uogų rūšį. Vynuogių veislė, kaip ir gėrimo kilmės vieta, gali būti pasirenkama internetinės prekybos vietose – šiuo metu vynas internetu siūlo daugiau nei 50 vynuogių rūšių, atitinkančių išrankiausio pirkėjo skonį. Nepamirškite, kad etiketėje turi būti nurodyti ir derliaus metai. Jei minėtojo užrašo nėra, vynas pagamintas naudojant chemines medžiagas, pvz., specialų koncentratą.

Išlaikymo terminas

Vyno išlaikymo terminas yra vienas svarbiausių kokybės vertinimo kriterijų. Jei vynas yra prastos kokybės, jo neapsimoka ilgai laikyti, t. y. gamintojas siekia vyną parduoti kiek įmanoma greičiau. Paprastai tokie vynai yra supilstomi į milžiniškus konteinerius iš plastiko ir gabenamas į pardavimo vietas, ten apdorojamas ir siunčiamas į prekybos tinklų lentynas. Pirkdami vyną atkreipkite dėmesį į jo išpilstymo vietą. Jei ji nesutampa su gamybos vieta, turėtumėte suabejoti vyno kokybe.

Kaina ir kokybė

Įprasta manyti, kad vyno kaina lemia gėrimo kokybę, tačiau specialistai šį faktą neigia. Nuolatos aršėjančios konkurencijos sąlygos ir besikeičiančios gamybos technologijos leidžia pasiūlyti itin gerų vynų už prieinamą kainą. Mažėjantys vynų įkainiai suteikia galimybę mėgautis kokybiškais produktais ir palengvina visus mūsų lūkesčius atitinkančio vyno paiešką.Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *