Kodėl verta apsilankyti Danijoje?

Lietuva danija

Kai norime trumpų atsotogų, dažnai svarstome kur gaėtume greitai nuvykti ir ką įdomaus ten galime pamatyti. Pabandykite nukeliauti į Daniją, ten tikrai yra kur akis paganyti, o tuo pačiu ir atsipalaiduoti. Keliaudami maršrutu Lietuva Danija pamiršite buities rūpesčius, turėsite galimybę pasinerti į H. C. Anderseno pasaulį.

Senamiestyje malonu vaikštinėti net tada, kai turistiniame sąraše nėra jokių privalomų pamatyti pastatų, bet jei atsidūrėte Kopenhagos centre ir perėjote prekybinikų džiaugsmu vadinamą Stroger gatvę (jos išvengti greičiausiai nepavyks), žingsniuokite iki galo Rotušės link ir pakliūsite į aikštę greta miesto rotušės ir Tivoli pramogų parko vartų. Kopenhagos rotušė išties įspūdingas pastatas, o šalia suręsti bokštai, bokšteliai, statulos šiek tiek primena Venecijos Šv. Morkaus aikštės puošmenas. Na, Tivoli – visų vaikų ar sieloje vis dar vaikais likusių rojus. Parkas, įkurtas prieš pusantro šimto metų ir skirtas pasakų karaliui Hansui Christianui Andersenui, kuris rymo ir žvelgia į šią nuotykių karalystę iš anapus gatvės. Papramogavę H. Ch. Anderseno pasakų motyvais sukurtame parke, turistai paprastai traukia arčiau vandens. O tai reiškia į Nyhavn, gatvelę šalia kanalo, kurios spalvoti namai ir uostelyje rymančios jachtos – dažniausias vaizdas kelioniniuose atvirlaiškiuose iš Kopenchagos. Taip čia gražu, taip čia daug turistų ir brangi kava, dar iš čia išplaukia apžvalginiai laiveliai, kuriuose sėdint galima apžvelgti miestą truputį iš kito kampo.

Jei jums kilo mintis kaip pasiekti Daniją, galime jums pasufleruoti, kad kai kurios įmonės veza i Danija. Su jomis nukeliausite greitai ir saugiai. Taigi jei jau išsprendėme nuvykimo klausimą aptarkime dar keletą vietų kurias verta aplankyti.

Krantinėje šalia Nyhavn smagu pasėdėti saulėtą popietę, o žvelgiant į kitapus kanalo stūkstančius modernius Operos rūmus ar buvusius uosto sandėlius, paverstus universiteto rūmais, skanu kramsnoti namuose gamintą sumuštinį, taip, beje, daro dažnas vietinis vengiantis turistų sausakimšų kavinių.

Krantinės ir kanalai unikali ir viliojant Danijos sostinės Kopenchagos dalis. Netoli Nyhavn krantinėje prisispaudusi prie parlamento stovi karališkoji miesto biblioteka. Išmoningai sujungta senoji ir naujoji biblioteka, kurios pastatas stiklinis kubas vadinamas Juoduoju Deimantu – dar visai nesenas, vilioja ne tik studentus ar akademikus, bet ir miestelėnus, turistus. Tai didžiausia biblioteka Šiaurės šalyse, besididžiuojanti senais archyvais ir bibliografiniais lobiais kaupiamasi nuo neatmenamų laikų. Jei atsidūrėte greta – būtinai užsukite vidun, jei ne pasidžiaugti akademine aura, tai bent geriant arbatą po didelius stiklinius langus tyliai pasigėrėti krantine, kanalu ir šiaurietiška ramybe.

Na, pasidžiaugę tuo, ką geriausia gali pasiūlyti miesto biblioteka, būtinai užsukite į netoli esantį „Ny Carlsberg Glyptotek“ meno muziejų, kuris XIX a. įkurtas Carlo Jacobseno. Čia galite pamatyti įspūdingų eksponatų, menančių senuosius Egipto, Graikijos ir Romos laikus. Ir žinoma, retas turistas aplenkia miesto simboliu tapusią undinėlę, bet reikia pripažinti, kad tai niekuo neįspūdingas reginys, todėl  jei nugavote iki undinėlės, nepatingėkite aplankyti ir karališkų rūmų Aalienborgo, o pamojavę karališkajai sargybai pavažiuokite tolėliau krantine link kruizinių laivų uosto, kur atsiveria ne tik gražūs vaizdai į jūrą, bet akis džiugina ir naujoji danų architektūra.

 

 Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *