keyboard_arrow_right
vidaus durys
Namai

Kokias vidaus duris rinktis?

durys Alytuje

durys AlytujeNaujakuriai neretai susiduria su dilema kokias grindis, sienas, tapetus rinktis. Statant būstą ar jį remontuojant visuomet iškyla problema dėl pasirinkimo, nes rinkoje įvairiausių medžiagų bei gamintojų, tad rinktis tikrai yra iš ko. Tačiau iš kur žinoti, kad gaminys ilgaamžis ir tikrai bus kokybiškas, juk statybos tai ne tas pats, kas įsigyti naują rūbą. Tai daug atsakingesnis darbas. Jeigu manote, kad naujakuriai dažnai svarsto, kokius langus, ar apšildymo sistemą rinktis, tai tokia pat situacija yra ir su menkiausiomis durimis. Kadangi rinkoje vyrauja trys pagrindinės vidinių durų rūšys: laminuotos, faneruotos arba masyvo, tai žmonėms sunku rinktis duris dėl jų skirtingų savybių. Tad ir norime pakalbėti būtent apie duris ir kokias geriausia rinktis. Žinoma, neužtektų tiek laiko norint apibūdinti visas rūšis, todėl pasirinkome kalbėti būtent apie faneruotas duris, kurios yra aukso viduriukas, norint turėti geras, kokybiškas ir gražias duris.

Faneruotos durys Alytuje gali būti įvairiausių rūšių, tekstūrų. Klientai patys gali rinktis spalvas, medžiagas ir jas derinti prie namų interjero, tad čia vaizduotė yra laisva. Medžiagos pluoštas, danga bei jo kokybė priklauso nuo gamintojo bei medžiagos kilmės, o paprastai faneruotos durys būna dviejų rūšių: natūralios arba dirbtinės.

Natūralaus tipo durys paprastai būna iš tauriojo medžio medienos, o nuo gamybos principo gali būti ir obliuotos, rotacinės iš pušies, alksnio, ąžuolo ar beržo, taip pat spygliuočių. Paprastai tariant vidaus durys Alytuje nesvarbu kokiu metodu apdirbtos, tačiau turi savo privalumų. Natūralios durys nors ir yra brangesnės už dirbtines, tačiau puikiai atlaiko temperatūros pokyčius, o medis yra puikus garso izoliatorius, kuris sulaiko triukšmą. Taip pat durys būna suteptos laku, kuris atsparus drėgmei, jeigu durys yra skirtos būtent vonios kambariui.

Galiausiai yra dirbtinės faneros durys, kurios tiesiog imituoja medį, jo tekstūrą. Čia galimos įvairių spalvų bei atspalvių durys Alytuje, Klaipėdoje, Vilniuje bei kitam mieste, kur pardavinėjamos tokio tipo durys. Tokias duris pažeidus, galima prižiūrėti ir net su cheminėmis medžiagomis. Taip pat dirbtinė fanera nekinta, net kai ją nuolat veikia tiesioginiai saulės spinduliai.

 

 

 

Namai

Medinės, faneruotos ir laminuotos durys Vilniuje: pliusai ir minusai

durys Vilniuje

durys VilniujeDurys Vilniuje stebina savo pasirinkimo galimybėmis. Ieškodami visus mūsų lūkesčius atitinkančio gaminio, vertiname gamybines medžiagas, durų dizainą ir spalvą. Ekspertai tvirtina, kad viena dažniausių klaidų, kurias daro pirkėjai – tai įsitikinimas, kad vienos durys gali atitikti visus išsikeltus kriterijus. Tiesa tokia, kad kiekvienos durys turi savų privalumų ir savų trūkumų. Siekdami padėti jums išsirinkti, pateikiame populiariausių durų – medinių, faneruotų ir laminuotų – charakteristiką.

Medinės durys

Vienas svarbiausių medinių durų privalumų – nepriekaištinga estetika. Medžio gaminiai žavi unikaliais raštais, o natūralaus medžio masyvo tekstūra dera prie įvairaus stiliaus interjero. Ekspertai tvirtina, kad medinės durys Vilniuje vertinamos kaip subtilus prestižo elementas, t. y. minėtosios durys šiandien suvokiamos kaip gero skonio rodiklis. Be to, medinės durys dažniausiai gaminamos pagal individualų užsakymą, todėl atitinka net ir išrankiausio kliento poreikius. Medžio gaminiai yra ilgaamžiai, tvirti ir patikimi. Šios durys puikiai sulaiko šilumą ir užtikrina patikimą garso izoliaciją. Ieškantiems aukščiausios kokybės durų, rekomenduojamos ąžuolo, buko, maumedžio konstrukcijos. Tiesa, nepamirškite, kad durų gamybos darbus turi atlikti profesionalai.

Vienas didžiausių minėtųjų durų trūkumų yra jų kaina. Natūralaus medžio konstrukcijos reikalauja gana didelių investicijų. Be to, bendradarbiaujant su prastos reputacijomis bendrovėmis, visuomet išlieka rizika gauti žemos kokybes duris. Prastai apdirbta mediena negali užtikrinti ilgalaikio rezultato. Kalbant apie trūkumus, negalima pamiršti ir gana sudėtingų priežiūros sąlygų – durys turi būti reguliariai atnaujinamos ir impregnuojamos.

Faneruotos durys

Faneruotos durys Vilniuje primena natūralaus medžio gaminius, tačiau tokios durys kainuoja kur kas pigiau. Šis sprendimas užtikrina ilgalaikį ir patikimą rezultatą, jei durų gamybai naudojamos kokybiškos medžiagos. Be to, pirkėjams suteikiama galimybė rinktis iš itin plačios raštų ir tekstūros pasiūlos.

Vienas esminių faneruotų durų trūkumų yra standartinės durų konstrukcijos, t. y. pirkėjas negali rinktis iš plačios modelių pasiūlos. Tokios durys yra gana sunkios, be to, kaip ir medžio masyvas, reikalauja daug priežiūros ir laiko.

Laminuotos durys

Kadangi laminatas yra sintetinė medžiaga, šių durų gamyba nereikalauja itin didelių išlaidų. Kitaip sakant, jų kaina yra kur kas patrauklesnė daugeliui pirkėjų. Tokios durys yra itin lengvos ir nereikalauja sudėtingos priežiūros.

Didžiausias šių durų trūkumas yra estetinė durų išvaizda. Tokios durys neatrodo prabangiai ir gali netikti prie pasirinkto interjero. Laminuotos durys gaminamos masiškai, todėl individuali durų gamyba nėra taikoma. Tokios durys yra itin trapios ir lengvai skyla.

Namai

Vidaus durys: kaip išsirinkti tinkamiausias?

vidaus durys

vidaus durysVargu ar į šį klausimą rasime vienareikšmį atsakymą. Durų gamintojai nuolatos tobulėja, kuria įmantrius durų dizainus ir tikrai turi kuom nustebinti pirkėją. Juk ne veltui sakoma, kad lauko durys yra skirtos saugumui, o vidaus – privatumui ir namų grožiui. Kita vertus, kokybiškos vidaus durys visada yra tvirtos, puikiai izoliuojančios garsą, atsparios nusidėvėjimui bei lengvai prižiūrimos. Tad vienas iš svarbiausių kriterijų, gaminant kokybiškas duris, yra tinkamai pasirinkta žaliava.

Medinės durys – vertinantiems ilgaamžiškumą

Net ir modernaus buto ar namo vidaus apdaila yra sunkiai įsivaizduojama be medžio. Medis išties unikali medžiaga: visada madinga, natūrali, sugebanti net ir šalčiausiems namams suteikti jaukumo. O svarbiausia, kad medinės vidaus durys yra ilgaamžės, lengvai atnaujinamos ir prižiūrimos. Tiesa, medinės vidaus durys kainos atžvilgiu nėra pigios, ypač tada, jei namuose norite ąžuolinių, alksninių ar uosinių durų. Šiek tiek pigesnis variantas – pušinės arba eglinės durys, tačiau prastai pagamintos jos gali sakuotis. Kita vertus, medinės durys puikus pasirinkimas, jei vertinate unikalumą. Vargu ar galima atrasti visiškai vienodus medžio raštus, todėl galite būti tikri, kas jūsų durys yra vienintelės ir nepakartojamos. Beje, svarbu atminti, kad medinės vidaus durys internetu dažniausiai nepardavinėjamos, o yra gaminamos pagal individualų užsakymą.

Faneruotos vidaus durys draugiškos piniginei

Šios vidaus durys Vilniuje, o tuo pačiu ir visoje Lietuvoje yra išties labai populiarios. Faneruotis vidaus durys kaina išties nesikandžioja, o ir kokybė jų neprasta: jos lengvai prižiūrimos, turi itin paltų dizaino asortimentą, todėl net ir išrankiausi klientai gali rasti tai, kas jiems patinka ir tinka prie namų interjero. Itin kokybiškos faneruotis vidaus durys kainuoja apie 200-250 eurų. Kita vertus, nepaisant jų paklausos, ties šiomis durimis salonuose arba internetinėse parduotuvėse galima dažnai išvysti užrašus „vidaus durys: akcija!“ ar „vidaus durys: išpardavimas!“, todėl gerai paieškoję galite sutaupyti dar labiau.

Plastikinės durys ne tik moderniam interjerui

Plastikinės vidaus durys buvo itin paklausios prieš keletą metų, vėliau žmonės vėl grįžo prie natūralesnių medžiagų, tačiau mada visada sukasi ratu ir plastikinės vidaus durys vėl tampa populiarios. Platus dizaino pasirinkimas, puiki garso ir šilumos izoliacija – tai savybės, kuriomis pasižymi plastikinės vidaus durys. Atsiliepimai priežiūros atžvilgiu taip pat neprasti, kadangi galite visus nešvarumus pašalinti tiesiog indų plovikliu, nesibaiminat, kad jis pakenks durims.

Taigi, pasirinkimas išties platus, belieka pagalvoti, kokias savybes labiausiai vertinate ir išsirinkti naujas vidaus duris. Tiesa, jei norite sutaupyti, visada galite pasižvalgyti po internetines parduotuves ir nieko nelaukti, jei išvydote užrašą – „vidaus durys: akcija“. Vilnius turi išties daug vidaus durų salonų, tačiau pasirinkimas visada didesnis internete. Sėkmės!