Drąsiausių keliautojų pasirinkimas – kelionės į Mianmarą

kelionės į MianmarąTiems, kuriuos ypatinga žavi ir jaudina egzotinės kelionės, turbūt labai norisi aplankyti paslaptingą ir neišdildomus įspūdžius paliekantį Mianmarą. Kitaip dar vadinama Birma – ši šalis yra viena paslaptingiausių vietų pasaulyje. Būtent dėl to kelionės į Mianmarą yra ne tik retas, bet kartais ir kitų nesuprastas pasirinkimas lietuvių tarpe.

Ko tikėtis?

Tačiau visgi nuvykti į šią šalį yra nepakartojama patirtis, kuri nepasimiršta visą gyvenimą. Būtent taip kelionė šioje šalyje apibūdina ten lankęsi turistai. Pirmiausią, ką tenka pastebėti atvykus į šią šalį – išskirtinę kultūrą. Daugelis baiminasi to, kad šią šalį valdo karinė chunta ir čia savi įstatymai, kurie retai kada paiso žmogiškumo. Žmogaus teisių pažeidinėjamu kaltinama Birma yra užmiršta tarptautinių organizacijų, todėl kelionė į šią šalį jau savaime yra išbandymas.

Tačiau visos baimės gali praeiti vos išlipus iš lėktuvo, įkvėpus gryno Birmos oro ir pamačius pirmą vietinį gyventoją. Čia žmonės labai draugiški ir atviri. Dažniausiai turistus jie stebina savo keista išvaizda ir elgesiu, kurio nereguliuoja nusistatymai ir standartai. Čia žmonės nešulius nešioja ant galvos, dažosi veidus milteliais ir nesijaudina dėl išvaizdos. Dažniausiai birmiečiai labai draugiški ir šilti žmonės. Todėl turistai čia pasijunta laukiami ir tinkamai sutinkami.

Ką aplankyti?

Kelionės į Mianmarą metu galite tikėtis pamatyti tokių vaizdų, kokius net sunku įsivaizduoti. Mianmare ne tik įspūdinga kultūra, kraštovaizdis, bet ir architektūra. Čia viskas kitaip.

Vienas įspūdingiausių Mianmaro miestų – Bankokas. Čia turistai gali atrasti kitokį gyvenimą, nei yra pripratę. Čia daugeliui turistų norisi aplankyti 46 metrų Budos šventyklą su didžiausiu pasaulyje smaragdo monolitu. Taip pat galima išvyksti tajų civilizacijos palikimą Karalių rūmus.

Dar viena įspūdinga vieta Mianmare – žaliasis Jangokas. Tai didžiulis Birmos miestas, išsiskiriantis savo žaluma ir gyvybingumu. Mieste teka trys upės, visur žaliuoja sodai. Išskirtinis šio miesto bruožas – jame neįmanoma pasiklysti. Visame mieste matyti pagrindinis jo kelrodis – prabangi aukso, deimantų ir brangakmenių gausa praturtinta 118 metrų aukščio Švedagono paminklas.

Ieškantiems naujų išbandymų ir atradimų – būtinai kelionės į Mianmarą metu apsilankyti Popa kalne. Iki jo vos 775 laipteliai. Čia ryžtasi ir išlieka tik stipriausi. Popa kalnas – užgesęs ugnikalnis, kuriame, tikima, gyvena kalno dievai. Kelionė į šią viršūnę ne tik fizinis išbandymas, bet ir puiki pažintinė kelionė. Nuo čia atsivers dar kitoks Mianmaro vaizdas.

Birma – paslaptinga šalis ir jai aplankyti reikia daugiau nei 7 dienų, per kurias dažnai lietuviai stengiasi atostogų metu ir pailsėti ir susipažinti su vietine kultūra. Dažniausiia į Birmą žmonė skeliauja ilgesniam laikui, nes čia dar tiek šventyklų senųjų civilizacijų pėdsakų, išskirtinės architektūros, vienuolynų su medžio raižiniais, kelionių laivu, plaukiojančių miestų ir daržų.

 Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *