Įmonių steigimas ir su tuo susijusių klausimų sprendimas

įmonių steigimasGali atrodyti, jog visos veiklos sritys yra perpildytos prekių pardavėjų bei paslaugų teikėjų: štai tame pačiame pastate įsikūrę du grožio salonai, o kitapus gatvės šviečiasi dar kelios iškabos! Tačiau tikrai nereikia nusivilti ir pradėti skųstis, jog visos nišos, norintiems pradėti nuosavą verslą, jau užimtos ir vienintelė reali išeitis, galinti atnešti pelną – samdomas darbas. Naujų įmonių steigimas šiandien  įmanomas ir netgi skatintinas įvairiomis iniciatyvomis bei tam tikrų fondų finansine parama. Aišku, dėl jau minėtos verslininkų gausos iškilti yra gerokai sunkiau. Tačiau verslo pasaulis – dinamiškas ir konkurencingas: pasiūlęs klientams patrauklesnę prekę ar paslaugą, išstumsi „užsimiegojusį” senbuvį. Tai – palanki galimybė naujokams ir raginimas kiekvienam nuolat tobulėti.

Įmonių steigimas – atsakingas uždavinys, didele dalimi nulemiantis tolimesnę veiklos sėkmę. Užsidegimas ir geniali idėja – puiki pradžia, tačiau susidūrimas su teisiniais įmonių steigimą reglametuojančiais reikalavimais neretai iniciatyvas gerokai nuslopina. Dažniausios problemos:

  • Nėra pinigų!

Logiška, jog kiekvienos verslo idėjos įgyvendinimui yra būtinos piniginės lėšos. Priklausomai nuo įmonės juridinio tipo, įstatymiškai reikalaujama turėti nustatyto dydžio įstatinį kapitalą (šis reikalavimas negalioja MB ir IĮ atveju). Variantų, kaip prasimanyti reikiamų pinigų (legaliais būdais!), tikrai yra ne vienas: pasiskolinti iš artimųjų, ieškoti rėmėjų ar verslo partnerių, pasiimti tikslinę paskolą verslo kūrimui ir panašiai. Rekomenduojama žengti nedideliais žingsniais – pradedant nuo jau  minėtos MB ar IĮ. Tai – puikus išbandymas, ar žmogus yra sukurtas verslo pasauliui, ar tai tebuvo momentinis užsidegimas. Vėliau, sukaupus reikiamas lėšas ir nusprendus plėsti veiklą, galima įforminti kitą įmonės veiklos tipą.

  • Baugina biurokratiniai įmonių steigimo reikalavimai.

Tiesa sakant, ši baimė jau gerokai pasenusi. Šiandien įmonių steigimas nereikalauja lakstymo nuo vienų durų prie kitų, visus reikalus galima sutvarkyti elektroniniu būdu. Negana to, galima kreiptis į specialistus, dirbančius įmonių steigimo srityje. Pastarieji visus formalumus sutvarko operatyviai ir pagal visus galiojančius reikalavimus. Buhalterinė apskaita Kaune (ar kitame mieste) – dar viena paslauga, kurią teikia dažna minėtos krypties įmonė. Buhalterinė apskaita yra būtina bet kuriuo atveju, o minėtos paslaugos aktualios vadovams, nusprendusiems turėti ne atskirą buhalterio etatą, bet samdyti specialistus konkrečių operacijų atlikimui. Užsisakius įmonių steigimo bei buhalterinės apskaitos paslaugų paketą, nereta įmonė klientams taiko nuolaidas.Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *