Paskola būstui dirbantiems užsienyje – kada verta investuoti?

paskola būstui dirbantiems užsienyjeNuosavo būsto pirkimas – rimtas ir atsakingas sprendimas, kuriam turime ruoštis ne vienerius metus. Jei svajonių namus ketinate pirkti su paskola, turite racionaliai įvertinti kredito teikėjų pasiūlymus, savo skolinimosi galimybes ir nekilnojamojo turto situaciją. Ypatingai daug klausimų kelia paskola būstui dirbantiems užsienyje. Finansininkai teigia, kad dažnu atveju pirkėjai nėra apsisprendę, ar jiems iš tiesų reikalinga paskola, ar būsto pirkimo planus turėtų atidėti vėlesniam laikui. Primename, kad prieš pasirašant sutartį su kredito teikėju būtina gerai apgalvoti visus šio sprendimo aspektus.

Kodėl jums reikalingas nekilnojamasis turtas Lietuvoje?

Žinoma, nuosavas būstas visuomet siejamas su stabilumu, patikima ir ilgaamže investicija. Vis dėlto, reikia žinoti, kad ne visose situacijoje nekilnojamojo turto pirkimas yra geras sprendimas. Jei dirbate užsienyje ir pradėjote galvoti apie būstą Lietuvoje, pirmiausia turite sau atsakyti, kokiu tikslu šiuos namus perkate – ar planuojate grįžti į gimtinę ir čia gyventi? Būstą perkate nuomai? O gal tiksliai nežinote, ką darysite ateityje ir investuoti į nekilnojamąjį turtą norite vien dėl to, kad girdėjote, jog tai geras sprendimas? Neženkite šio žingsnio, jei neturite tikslaus plano, juolab, jei būsto pirkimui jums reikalinga paskola. Neapgalvotas elgesys gali tapti sunkiai sprendžiamų finansinių problemų priežastimi, o investicijos, skirtos būstui, gali neatsipirkti. Visais atvejais, nepriklausomai nuo to, ar norite būstą nuomoti, ar pirkti nuolatiniam gyvenimui, rekomenduojama pasitarti su NT brokeriais. Be to, nuo konkretaus sprendimo gali skirtis ir būstui keliami kriterijai, pvz., jei galvojate apie gyvenimą Lietuvoje, rinkitės jums patogų mikrorajoną, pagalvokite apie būsto dydį ir išplanavimą, o jei galvojate būstą nuomoti, tuomet jums reikėtų kuo optimalesnio sprendimo – nedidelio buto struktūriškai patogioje miesto vietoje.

Kelkite teisingus klausimus ir išlikite objektyvūs

Jei nusprendėte investuoti į nekilnojamąjį turtą, galime jus pradžiuginti, kad paskola būstui emigrantams suteikiama gan palankiomis sąlygomis. Kad priimtumėte racionaliausią sprendimą, skirkite laiko pokalbiui su keliais kredito teikėjais, unijomis ar komerciniais bankais, kadangi skirtingos bendrovės numato skirtingas paskolos suteikimo sąlygas. Nepamirškite objektyviai įvertinti savo finansinės situacijos – ar esate tikri savo stabilumu darbovietėje? Ar galite pasigirti nuolatiniu, gerai apmokamu darbu, kurio artimiausiu metu neketinate keisti? Ar mokate taupyti ir reguliarus pinigų grąžinimas nekeis jūsų įprastos buities? Vertindami paskolos galimybes, nepamirškite atsižvelgti ir į savo šeimos narių gerovę bei poreikius.Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *