3 būdai apsaugoti gyvūną nuo parazitų

advantixKiekvieną pavasarį ir vasarą erkės taikosi į keturkojį augintinį. Norint apsaugoti gyvūną nuo erkių, blusų ir kitų parazitų būtina ne tik reguliariai prižiūrėti šuns kailį, bet ir taikyti prevencines priemones.

Maudykite ir šukuokite

Pagrindinė ir, greičiausiai, veiksmingiausia prevencinė priemonė prieš parazitus yra reguliarus augintinio prausimas ir šukavimas. Specialiai augintinio kailiui pritaikytos šukos padeda laiku pastebėti parazitus ir imtis atsakomųjų veiksmų. Viena veterinarė spaudai yra prisipažinusi, kad praktiškai per kiekvieną keturkojų apžiūrą tenka traukti erkę, bet kartą vienas šuo vos nenumirė nuo rekordinio, beveik dviejų šimtų, įsisiurbusių erkių ir jų sukeltų ligų. Taigi, stebėkite.

Maudymas yra dar viena puiki prevencinė priemonė parazitų naikinimui. Šampūnai su specialiomis priemonėmis, tokiomis kaip advantix, ne tik naikina parazitus, bet ir juos atbaido.

Naudokite specialias priemones

Efektyviausia priemonė kovoje su parazitais yra lašai ir antkaklis. Veterinarai rekomenduoja advantix priemones, taip pat siūlomi lasai nuo erkiu sunims virbac, bars lasai nuo erkiu ir vectra. Parduotuvėse vectra 3d kaina ir advantix kaina yra labai konkurencingos. Dažniausiai galima rasti advantix kika, kiekvieną sezoną čis būna organizuojamos advantix akcija.

Pasak veterinarų, didelis privalumas ir tas, kad advantix atsiliepimai yra geri, o advantix naudojimas – nesudėtingas.

Lašai advantix pasižymi dvejopu poveikiu, t.y. atbaido parazitus ir padeda juos išnaikinti. Būtina lašus rinkti pagal šuns veislę, amžių ir svorį. Tik tokiu būdu bus galima užtikrinti priemonių veiksmingumą.

Valykite augintinio guolį

Tačiau advantix ar bet kuri kita puiki priemonė nepadės, jeigu augintinio aplinkoje bus nuolatinis erkių ir blusų karas. Nors parkuose augintinį apsaugoti sudėtingiau, o parko pramogos iš šuns negalime atimti, namuose švarą užtikrinti – privalome. Svarbiausias mūsų ginklas – reguliarus narvo, krepšio, guolio ar kitų namuose esančių vietų, kuriose būna mūsų augintinis, valymas.

Jas išvalius galima naudoti antiparazitines purškiamas priemones. Žinoma, verta nepamiršti, kad jų nevalia purkšti tiesiai ant gyvūnų, tačiau tai efektyvios priemonės gyvūno guoliui išpurkšti.

Prižiūrėkime ir saugokime savo augintinius. Jie užtai mums tikrai atsidėkos.Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *