Mediniai namai: mitai ir tikrovė

mediniai namaiJeigu anksčiau mūriniai ir plytiniai namai buvo pristatomi kaip pati geriausia alternatyva norint gyventi kokybiškuose bei ilgaamžiuose namuose, tai šiais laikais vis labiau atsigręžiama į medinius namus. Kodėl? Šiuolaikinės technologijos bei kokybiškos priemonės leidžia pasiūlyti aukštos kokybės bei puikius namus, kurie jus džiugins ilgą laiką. Mediniai namai, žinoma, tokiu atveju turi būti statomi profesionalų, kurie puikiai išmano šio darbo specifiką ir žino, kad jų pastangos virs realybe.

Dar prieš samdantis specialistus siūlome susipažinti su dažniausiai išskiriamais ir labiausiai akcentuojamais mitais, kurie yra apipynę medinius namukus. Visi jie – išgalvoti ir tai gali patvirtinti, kurie gyvena mediniuose namuose.

Bene pats imliausias ir dažniausiai kartojamas mitas yra tai, kad mediniai namai netinka nuolatiniam gyvenimui. Tai puikus pasirinkimas laikinam vasarnamiui ar panašiai, tačiau sklando mitas, kad nuolatos jame gyventi nėra geras pasirinkimas. Kodėl? Kalbama, kad mediniuose namuose dažnai būna labai šalta ir tuo pačiu veisiasi pelėsis. Tai tikrai mitas, kadangi šiuolaikinės medinukų apšildymo priemonės leidžia itin kokybiškai apšildyti namus, leisti juose gyventi asmenims jausis komfortabiliai ir pamiršti nemalonią lauko drėgmę.

Dar vienas labai imlus mitas yra tai, kad mediniai namai neatsparūs ugniai ir kad kilęs gaisras gali visiškai sunaikinti visą gyvenimą kurtą turtą. Pirmiausia verta paminėti tai, kad mūriniai namai taip pat neapsisaugo nuo ugnies, tad jeigu tai pati didžiausia Jūsų baimė, deja, nėra tokios medžiagos iš kurių būtų statomi namai ir kurio galėtų visiškai apsaugoti namuose esantį turtą. Paprasčiausiai net ir plytiniuose arba mūriniuose namuose esantys faktai gaisro atveju virs pelenais.

Visgi, šiuolaikinės priemonės stengiasi ne tik suteikti žmogui kuo komfortabilesnį gyvenimą, tačiau tuo pačiu ir padidintą saugumą. Medinių namų paviršius yra padengiamas specialia medžiaga, kuri leidžia apsaugoti paviršių nuo ugnies arba bent jau laikinai sumažinti ugnies plėtimąsi. Ša medžiaga dengiamas medinis paviršius, taigi tam tikra prasme medis tampa atsparus ugniai. Argi ne nuostabu?

Mediniai namai yra kur kas ekologiškesnis pasirinkimas nei kad mūriniai arba plytiniai, tad jeigu Jums rūpi gamta kurioje gyvenate – siūlome rinktis medinukus. Juose nereikia įmontuoti ventiliacijos sistemos, kadangi medis sėkmingai kvėpuoja ir tuo pačiu sukuria tokį mikroklimatą, kuris geriausiai tinka žmogui. Tai reiškia, kad žiemos metu namuose yra labai maloniai šilta, kai tuo tarpu labai kitomis dienomis namuose juntamas maloni vėsa. Tobulas mikroklimatas leidžia kur kas labiau pagerinti žmogaus gyvenimo lygį, tad pasirinkdami medinius namus saugome ne tik gamtą, tačiau tuo pačiu ir savo organizmą.

Kvailas mitas, kuris tikrai neturėtų trukdyti tinkamai pasirinkti – medinis namas yra varguolių pasirinkimas. Šiais laikais mediniai namai pasirenkami nepriklausomai nuo to, kokią investiciją gali skirti žmogus. Paprasčiausiai medinukai yra labai funkcionalūs ir būtent todėl jie taip mėgstami ir taip dažnai pasirenkami.

Gajus mitas, kad mediniai namai reikalauja papildomos priežiūros vis dažniau paneigiamas. Ir geriausiai jį pabaigti gali tie, kurie gyvena mediniuose namuose.. Žinoma, kad kelerius metus perdažyti ir padengti specialiu sluoksniu nuo drėgmės reikia, tačiau tai palyginus smulkmena.

 

 

 

 

 

 Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *