Laminatas ar parketlentės?

laminatasKiekvieno naujakūrio galvos skausmas – išsirinkti tinkamą grindinį. Sąraše be praktiškumo ir ilgaamžiškumo tikriausiai kiekvienas prideda tokius punktus, kaip estetika, jaukumo įspudis ir prieinama kaina. Tačiau kaip visą tai suderinti? Tuomet iškyla dažnam iškyla klasikinis klausimas – laminatas ar parketlentės?

Laminatas su savimi yra atsinešęs tam tikrą neigiamų atsiliepimų bagažą – jis lengviau pažeidžiamas nei parketlentės, grindinys šaltesnis ir t.t. Tačiau ekologiškas laminatas – jau visai kitas reikalas, turintis daug daugiau pliusų nei klasikinės parketlentės. Pirmiausia – jis negirgžda. Ar kada bandėte įsivaizduoti jaukus namus, po kurius turite vaikščioti atsargiai, kad, pavyzdžiui, nepažadintumėte vaikų ar antros pusės viršuje? Tikriausiai ne. Namus mes visi įsivaizduojame kaip vienintelę vietą, kurioje galime elgtis visiškai taip, kaip norime, ir daryti tai, ką norime. Atsargumas vaikščiojant – tiesiog nesąmoningas kriterijus, dėl kurio tikrai nesinorėtų sukti galvos. Antra – ekologiškas laminatas tiesiogine ta žodžio prasme ir yra ekologiškas – kasmet ši įmonė atlieka medicininę patikrą dėl laminato saugumo. Kai kuriems ekologija yra nišinis ir laikinas mados reikalas, tačiau kai kuriems nuo to priklauso gerovė – ypatingai alergiškiems žmonėms antialerginis ir antistatinis šio laminato paviršius yra ypatingai svarbus kritrerijus. Šis laminatas taipogi yra atsparus UV spinduliams – taigi galite iškloti savo terasą be galvos skausmo, jos po kelių mėnesių spalva išbluks. Dar vienas svarbus aspektas – šis laminatas yra atsparus smūgiams, trinčiai, ir taipogi drėgmei (dėl užvertų porų laminate) – taigi su ekologišku laminatu galite ramia galva iškloti ir savo vonios kambarį.

Nors konservatyvesnių pažiūrų žmonės vis dar krato galvas ir linksniuoja jas link parketo sakydami jog laminatas visuomet tik ir bus medžio padirbinys, o ne natūralus ir tikras produktas, mano nuomone į šį produktą reikia pasižiūrėti iš kitos pusės. Ekologiškas laminatas – tai tiesiog kitokio pobūdžio produktas, ir nors tėra padirbinys, jo pasirinkimų – kur kas daugiau ir jie platesni. Žinoma, tai ne medis, tai visiškai kitoks kūrinys, kurį atsargiai išsirenkant ir taikant prie kambarių dizaino galima sukurti žavią, jaukią ir neeilinę erdvę, kurioje jausitės ne tik jaukiai, tačiau ir saugiai daryti ką tik norite.

 Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *