Kokios virtuvinės įrangos reikia sveikuoliams?

 žalia virtuvėPradėjus sveikai gyventi, atsigręžiama į natūralius produktus bei maistingų patiekalų gaminimą. Sveikos mitybos specialistai patikina, kad pasirinkimas maitintis natūralesniais produktais, laikantis tam tikrų taisyklių, gali užtikrinti geresnės savijautos, pakilesnės nuotaikos buvimą, tuo pačiu toks pasirinkimas stiprina žmogaus organizmą, jo organai veikia sklandžiau, o vidiniai audiniai prisotinami reikalinga maistingųjų medžiagų norma. Kai kurių žmonių tiesiog žalia virtuve vadinamas sveikas gyvenimo būdas ir mityba iš tiesų nėra itin daug pastangų reikalaujantis sprendimas. Praleidžiant ir nekalbant apie maisto racioną, kiekviena žalia virtuvė turėtų turėti tam tikrus elektrinius įrenginius, užtikrinančius paprastesnį maisto produktų apdorojimą. Kokie yra tokie įrenginiai?

Trintuvas – būtinybė, numeris 1

Bet kuris, sveikiau ar natūraliau pradėjęs maitintis asmuo, gali patvirtinti: į kasdienį jų maisto racioną labai dažnai patenka įvairios košės, maistingi kokteiliai, trintos sriubos. Visų tokių patiekalų neina pasidaryti kokiais nors paprastais būdais. Na bent jau maisto įprastais metodais neina sutrinti iki idealios vientisos masės. Tačiau šiam poreikiui išpildyti yra pritaikyti trintuvai. Žmonių tarpe paprastai trintuvai pavadinama tiesiog blenderiais, užtikrina greitą, kokybišką maisto produktų trynimą. Be blenderio neįsivaizduojamos trintos sriubos: moliūgų, pievagrybių ir pan., o auginančioms mažus vaikus jaunoms šeimoms trintuvai paprastai tampa tikru išsigelbėjimu, kadangi su jais itin lengvai paruošiamos vaikams labai patinkančios tyrelės ar košytės.

Sulčiaspaudės ir žalia virtuvė

Per kelias minutes šviežias sultis išspaudžiantis įrenginys – sulčiaspaudė – itin pamėgtas ir dažnai naudojamas virtuvės įrenginys. Dabar prekyboje esančios sulčiaspaudės gali būti tinkamos įįvairių poreikių turintiems asmenims. Priklausomai nuo sulčių spaudimo dažnumo, vaisių, daržovių ar uogų tipo ir pan. turi būti pasirenkama ir sulčiaspaudė. Retai kada sultis geriantiems asmenims, galbūt reikėtų rinktis kiek paprastesnių funkcijų sulčiaspaudę, kuri ir kainuos šiek tiek mažiau, negu didelė ir galinga sulčių spaudimo mašina.

Reiklesniems sveikuoliams pritaikyti džiovintuvai

Nors parduotuvių lentynose ir galima visai nesunkiai rasti džiovintų vaisių, daržovių ar uogų, ilgą laiką sveikai besimaitinantys asmenys galbūt neatmeta minties savo pačių namuose pasigaminti ypač vertingų maisto produktų. Džiovintos uogos, vaisiai ar daržovės gali būti išdžiovinamos specialiose džiovyklėse, tokiu būdu maiste paliekant reikalingiausius elementus, išgarinant vandenį. Dabar pasiruošti džiovinto maisto atsargas yra visai paprasta, tam tereikia įsigyti džiovintuvą.

 Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *