Kokį garažą rinktis?

garažaiPopuliariausia garažo paskirtis – automobilio laikymas, tačiau tokiame pastate iš tiesų galima atlikti kur kas daugiau darbų. Meistrauti mėgstantys vyrai garažus naudoja tiek automobilių taisymui, tiek įvairių dalių ir detalių sandėliavimui. Įvairaus tipo garažai apsaugo transporto priemones, techniką bei kitus daiktus nuo pašalinių žvilgsnių, vagyslių, lietaus, sniego ir pan. Be to, turėti garažą yra labai patogu asmenims, gyvenantiems daugiabučiuose. Prie nuosavų gyvenamųjų namų dažniausiai yra privatus kiemas, tad problema, kur laikyti automobilį kaip ir išsisprendžia. Priešingai nei miestuose, daugiabučiuose gyvenantiems asmenims. Nedideli jų kiemai paprastai būna sausakimši, tad štai garažai tampa puikia išeitimi, garantuojančia mašinos ar kitų daiktų saugų laikymą. Nusprendus pirkti arba išsinuomoti garažą, susiduriama su klausimu: kokį garažą rinktis? Šiuo metu nekilnojamo turto rinkoje galima rasti įvairių tipų garažus, pritaikytus skirtingų poreikių bei finansinių galimybių asmenims.

Bet kuriuo atveju, jūsų pasirinktas garažas turės vienokių ar kitokių privalumų. Tarkime, jei nusprendėte statyti garažą savo nuosavam namui, rekomenduojama jį sujungti su pačiu namu ar kitu ūkiniu pastatu. Tokiu būdu sutaupysite vieną sieną, garaže šaltuoju metų laiku jausis didesnė šiluma. Be to, tai labai patogu, nes garažas yra šalia, neužima papildomos vietos vietos. Jungiant garažą su namo siena paprastai gaunamas nemažas pastatas, kuriame kai kuriais atvejais gali tilpti net kelios mašinos ar tokia technika, kaip žoliapjovės, elektriniai pjūklai ir begalės kitų daiktų. Tačiau jungiant garažą su namu, ar jau perkant tokį būsto variantą, reikia atkreipti dėmesį į ventiliacijos sistemą. Ji turi būti įrengta nepriekaištingai, kadangi garaže užkūrus automobilio variklį, patalpoje renkasi išmetamosios dujos, kurios yra pavojingos sveikatai. Tinkamai suprojektavus ventiliaciją, neigiamo poveikio sveikatai galima ir išvengti, o aštrus dūmų kvapas nepateks į namus pro bendrą sieną. Dar saugesniam variantui, patariama įrengti pereinamą patalpą. Visgi, šio garažo tipo įrengimas yra gana brangus.

Žymiai pigesnis yra vadinamasis „geležinis garažas“. Itin paprasti, iš metalinių skardų pagaminti garažai tinkami vienam vidutinio dydžio automobiliui arba ne itin dideliam kiekiui daiktų saugojimui. Tokios „geležinės būdelės“ yra vieni pigiausių rinkoje esančių garažų. Deja, dėl nedidelio ploto ir visiškai paprastos konstrukcijos tokie garažai neturi „duobės“, tad susiremontuoti automobilio šiame garaže – nepavyks.

Mūriniai garažai yra vieni paklausiausių garažų tipų. Jie vertinami dėl tvirtumo, užtikrintos apsaugos nuo įvairių išorės veiksnių (vagių, drėgmės ir pan.). Tokie mūriniai garažai dažniausiai būna sujungti vienas su kitu, tad tokia konstrukcija irgi yra laikoma kaip itin patikima. Vienas iš didžiausių mūrinių garažų privalumų – „duobė“ arba po garažo grindimis įrengtas rūsys. Nors tokie garažai kainuoja brangiau (nesvarbu, ar juos norima nusipirkti, ar išsinuomoti), juose bus galima saugiai laikyti transporto priemonę, ją remontuoti, pasistatyti šaldiklį, per žiemą saugoti daržoves ir vaisius, tarkime, bulves, morkas, obuolius. Taigi, mūriniai garažai yra ypač rekomenduojami asmenims, kuriems reikalinga erdvi vieta darbui, automobilio remontui ar kitiems poreikiams.

 

 Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *