Kaip valdyti atsargas bei likučius ?

atsargų valdymasKiekvienas net ir menkiausias daiktelis paslėptas įmonės sandėlyje yra jos turtas, kurį siekiamas parduoti ir paversti į pinigus. Tačiau dažnas žino, kaip sunku būna išjudinti jau užsistovėjusias prekes ir išvalyti sandėlius. Todėl tik teisingas atsargų valdymas gali padėti atlaisvinti ,,užšalusius’’ pinigus, kurie gali būti investuoti įmonės bei darbuotojų tobulinimui.

Visų pirma, labai svarbu stebėti ir analizuoti turimus duomenis. Prekės, kurios nuolatos juda, neša pelną, tačiau priklausomai nuo kiekvienos prekės, jos judėjimo greitis gali būti skirtingas, o tai padeda nustatyti, kokį kiekį prekių reikia įsigyti ar pasigaminti. Užsigulėjusių prekių lentynose ar sandėliuose vertė nuolatos mažėja, tai reiškia, kad tikriausiai po kiek laiko jas teks parduoti mažesne kaina nei norėtasi ir numatytas pelnas mažės. Pelnas taip pat mažėja, esant prekių stygiui, nes kartu tai reiškia ir prarastus pardavimus.

Dažnos įmonės, kuriose atsargų valdymas susilaukia didelio dėmesio, analizuoja turimus duomenis, bet užsakinėdami prekes tampa subjektyvūs ir remiasi nuojauta, o ne statistika. Todėl paliekama paklaida, dėl kurios, gali atsirasti prekių perteklius ar net stygius. Norinčios to išvengti įmonės diegiasi atsargų valdymo sistemas, kurios centralizuoja visus turimus duomenis. Programa taip pat pateikia siūlymus užsakymams, parodo, kokios prekės paklausios, o kokios ne, bei daugelį kitų įmonei svarbių duomenų.

Jei jau turite ilgą laiką užsibuvusių likučių, patartina apskaičiuoti kiekvieno iš jų apyvartumą. Gautas rodiklis leis įvertinti, kurias prekes būtina skubiai parduoti nustatant specialią kainą, apgalvotais kanalais, o kurias galite išpardavinėti lėčiau. Taip pat, įvertinus prekių apyvartumą galite suprasti, kad dalis likučių savaime bus išparduoti įprastu tempu. Nors, žinoma, itin ilgai užsigulėjusias prekes gali tekti tiesiog nurašyti.

Taigi, kad atsargų valdymas būtų optimizuotas įmonėms patartina įsidiegti tam skirtą valdymo sistemą. Tai ne tik pagerins išteklių valdymą, bet ir palengvins įmonės darbą. Patartina rinktis lietuviškas programas, kurios ne retai būna pigesnės, nes tada gausite ne tik valdymo sistemą, bet ir pilną jos priežiūrą. Be to, ji bus pilnai pritaikyta Lietuvos rinkai, o įsigijus užsienio tiekėjų darbą gali kilti sunkumų su jos palaikymu. Taip pat, su šia sistema galite derinti ir apskaitos ar verslo valdymo sistemą, taip dar geriau optimizuodami savo veiklą.

 

 Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *