Juvelyro darbas

Graminės svarstyklėsJuvelyriniai dirbinai žavi kiekvieną moterį, net ir nelabai mėgstančią nešioti papuošalus. Žiedai su inkrustuotais mažučiais deimantais, įmantriausių formų sagės – juvelyrų kasdienybė. Iš pažiūros švarus ir prabanga kvepiantis darbas, tačiau realybėje reikalaujantis pajuodusių ir supjaustytų pirštų. Tačiau tai kaip ir kiekvienas kūrybiškas darbas atsiperka ir kelia norą tobulėti.

Juvelyro rankose paprasta metalo plokštelė ir beformiai akmenėliai virsta žiedais ar kitais papuošalais. Tai ilgas ir sudėtingas procesas, kai mažame plote turi sutalpinti klientų pageidavimus, bet kartu ir padaryti papuošalą patogų dėvėti. Žinoma jie turi būti ir praktiški, todėl šiame darbe svarbus metalų bei brangakmenių savybių bei su jais vykstančių cheminių ir fizikinių procesų išmanymas. Tačiau juvelyro profesija tuo ir žavi, kad yra įvairiapusiška, ji apjungia fizines galimybes, žinias ir kūrybą, taip išgaudama savitą meno formą.

Be svarstyklių neapsieina nė vienas juvelyrikos specialistas. Čia kaip ir mokslo srityse, laboratorijose, atliekami skaičiavimai, kuriems svarbus išskirtinis tikslumas. Graminės svarstyklės leidžia sužinoti kiekvieną gramą, kuris toks svarbus perkant ir parduodant metalus, o paklaida gali brangiai kainuoti pačiam juvelyrui. Todėl dirbant šį darbą taip svarbu ne tik paties žmogaus asmeninis kruopštumas, bet ir tvarkinga technika, kuria jis naudojasi. Net Lietuvos Respublikos įstatymai apibrėžia, kad asmenys norintys prekiauti juvelyriniais dirbiniais privalo naudoti tik sertifikuotas gramines svarstykles, kad būtų užtikrinti sąžiningi prekybiniai mainai.

Jau minėtas kruopštumas persipina ir su žmogaus ramybe bei nuolatiniu tobulėjimu. Juk pamestas mažutėlis brangakmenis gali sukelti paniką, bet tikras juvelyrikos specialistas turi reaguoti ramiai. Be to privalo įvaldyti naudojamus įrankius ir darbą su metalais, kuriuos galima taip lengvai pažeisti – per daug sulenkti ar išlydyti. Žinoma, mokomasi iš klaidų, tačiau šioje srityje klaidos kainuoja labai brangiai.

Dažnam šio darbo žinovui koją pamaišo baimė rizikuoti, todėl jie tiesiog panyra į monotonišką eilinių vestuvinių žiedų gamybą ir papuošalų kainos vertinimą (graminės svarstyklės padeda nustatyti metalų kiekį ir nustatyti kainą). Tačiau praktikuojantis ir nuolat tobulėjant galima įžengti į tikrai prabangių, kūrybos ir išradingumo reikalaujančių dirbinių gaminimą, kuris pavers gyvenimą tikru nuotykiu.

 Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *