Dažniausios šunų ligos: veterinarijos klinika ar gydymas namuose?

veterinarijos klinikaJei norite, kad jūsų šuo būtų sveikas ir laimingas, turite pasirūpinti jo sveikata, profilaktine apžiūra ir, reikalui esant, gydymu. Veterinarijos klinika primena, kad viena svarbiausių užduočių – tinkamai parinktos ligų prevencijos priemonės. Jokiu būdu neignoruokite ligos simptomų ir bendradarbiaukite su profesionalais – nors daugelį problemų galima išspręsti tinkamai parinktomis priemonėmis, nepamirškite, kad visokeriopą pagalbą suteiks profesionalus veterinaras.

Parazitai

Šunis puolantys parazitai gali būti vidiniai ir išoriniai. Tiek vieni, tiek kiti gali sukelti itin sunkių ir sunkiai gydomų ligų. Vieni dažniausių vidinių parazitų – tai kaspinuočiai ir apvaliosios kirmėlės. Kaspinuočiai – tai gyvo organizmo viduje gyvenantys kirminai, kurie atsiranda šuniui suvalgius blusą ar mėsą, ant kurios buvo minėtojo kirmino lerva. Prie apvaliųjų kirmėlių priskiriamos askaridės ir širdies kirminai. Pastaraisiais užsikrečiama dėl kitų nešiotojų, pvz., uodų, įtakos. Jei gyvūnas turi kirminų, jam bus reikalinga specialisto pagalba – veterinarijos klinika atlieka būtinus tyrimus ir paskiria efektyviausią gydymą bei prevencines priemones.

Išoriniai parazitai – tai įvairūs gyviai, gyvenantys ant šuns kailio ar augintinio odoje. Daugiausia problemų kelia blusos. Tiesa, jas pastebėti gana lengva. Geriausiai matoma vieta – uodegos pagrindas, vieta tarp ausų ir pilvas. Kovoti su blusomis reikia kiek įmanoma greičiau. Nepamirškite, kad pasirūpinti reikia ne tik pačiu augintiniu, bet ir jo aplinka. Daugelis šunų kenčia ir nuo utėlių antpuolio. Utėlės – tai itin maži šviesūs parazitai, plintantys nuo vieno šuns ant kito. Parazitus galima pamatyti ties kailio šaknimis. Utėlių turinčio šuns kailis yra sausas ir susivėlęs. Šuo daug kasosi ir bando kandžioti odą. Nors veterinarijos klinika įvertins augintinio būklę ir pasiūlys efektyviausias gydymo priemones, su parazitais galite kovoti ir savarankiškai.

Kosulys

Jei jūsų šuo daug kosti, gali būti, kad jį kankina infekcinis tracheobronchitas, kurį sukelia įvairūs virusai ir bakterijos. Tai itin lengvai užkrečiama liga, akimirksniu pasiekianti kvėpavimo takus ir išprovokuojanti sausą chronišką kosulį. Nors ši liga nėra pavojinga stipriems šunims (kosulys yra lengvai išgydomas), vis dėlto mažiems ir vyresnio amžiaus šunims minėtasis kosulys gali pereiti į plaučių uždegimą, todėl neišsiversite be specialisto pagalbos.

Ausų infekcijos

Ausų infekcija yra viena dažniausių šunų sveikatos problemų, ypatingai aktuali šunims su nukarusiomis ausimis. Infekciją sukelia įvairios bakterijos arba ausų mielės, atsiradusios dėl pakitusios ausies terpės struktūros. Svarbiausi minėtosios infekcijos ženklai yra ausų krapštymas, dažnas galvos kratymas, ausies kanalo paraudimas ir nemalonus iš ausų sklindantis kvapas. Efektyviausią gydymą paskirs veterinaras, tačiau nepamirškite profilaktinių priežiūros priemonių, t. y. reguliaraus ausų valymo.Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *