Firminės vandenlentės: išsirinkite tinkamiausias

vandenlentesVandenlenčių sportas – tai puikus pramogos ir sporto derinys. Lietuvoje veikia apie 32 vandenlenčių parkų. Nedidelėje šalyje toks skaičius užtikrintai parodo, jog mūsų šalyje šis gana  ekstremalus laisvalaikio leidimo būdas tampa itin populiarus. Jeigu lauko sąlygomis tvenkiniuose matote šauniai vandens paviršiumi slystantį vandenlentininką, tai uždaruose parkuose galite sutikti ne vieną naujoką. Šalia gana ilgų ir sudėtingų trasų rasite įrengtas ir trumpesnes, visai nesudėtingas trasas naujokams.

Žengę pirmuosius žingsnius šioje sporto šakoje ( angliškai wakeboarding) ir įgiję patirties, be abejonės, imsite domėtis šioje veikloje naudojamomis priemonėmis, jų pirkimo ar nuomos galimybėmis ir geros kokybės vandenlenčių paieškomis. Be tinkamos aprangos, įvairių jos aksesuarų, pirmiausia turėtumėte pasidomėti pačiomis vandenlentėmis, jos privalumais ir, be abejonės, trūkumais. Taigi, norite žinoti kuo pasižymi išties geros firminės vandenlentės ir ką reikia žinoti rengiantis jas pirkti ar nuomoti?

Jeigu nusprendėte išbandyti vandenlenčių sportą, turite atminti, jog be puikaus estetinio vaizdo ir garsaus gamintojo vardo yra daugiau svarbių faktorių kurie lems vandenlentės pasirinkimą.

Tinkamas  vandenlentės svoris. Jos svoris priklauso nuo to, iš kokių medžiagų pagamintas gaminys. Viena populiariausių medžiagų – penopoliuretanas. Jis iš viršaus padengiamas grafitu bei stiklo pluoštu. Tačiau tai ne vienintelė medžiaga, iš kurios gaminama vandenlentės. Sparčiai tobulėjant technologijoms, jų svoris tampa vis mažesnis. Išlieka nekintantis tik vienas santykis – kuo vandenlentė lengvesnė, tuo ji brangesnė.

Vandenlentės matmenų atitikimas vandenlentininko ūgį ir svorį. Aukštesni ir stambesni žmonės paprastai jaučia diskomfortą čiuoždami mažesne vandenlente. Parkuose dirbantys profesionalai Jums visuomet parinks tinkamą inventorių pagal ūgį ir svorį. Visgi, jeigu nepasitikite pateiktais duomenimis, rinkitės didesnę vandenlentę. Be to, trumpesnė vandenlentė bus mažiau stabili išnyrant iš vandens ar darant posūkius. Didelį vaidmenį turi ir išlenkimas. Kuo jis didesnis, tuo minkštesnis bus nusileidimas ant vandens. Tačiau komfortiškesnį įsibėgėjimą ir čiuožimą vandens paviršiumi užtikrins mažesnis vandenlentės išlinkimas.

Vandenlentės pelekai. Jie dar vadinami kyliais, kyliukais arba finais. Kam reikalingi vandenlentei pelekai? Jie suteikia stabilumo tiek čiuožiant vandens paviršiumi, tiek nusileidimo metu ir neleidžia vandenlentei nekontroliuojamai sukiotis į visas puses. Didesni pelekai yra itin optimalus sprendimas pradedantiesiems ar čiuožiantiems banguotu vandens paviršiumi. Tuo tarpu, mokantys daryti posūkius ir idealiai manevruoti vandenlente, gali rinktis šį sporto inventorių su mažesniais pelekais. Pelekai gali būti pritvirtinti ir nuimami. Manoma, jog geresnės vandenlentės yra tos, kurios turi nenuimamus pelekus.

Taigi, kokią vandenlentę pirkti ar nuomoti,  nuspręsite Jūs patys. Tereikia įvertinti savo lūkesčius, patirtį vandenlenčių sporte ir finansines galimybes. Tiek įprastose parduotuvėse, tiek internetinėse prekybos vietose dirbantys profesionalai padės išsirinkti Jums tinkamiausią prekę, kuri leis mėgautis vis labiau populiarėjančiu vandenlenčių sportu.

 

 



Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *