Knygos pdf formatu – konkurentės popierinėms knygoms

knygos pdfTechnologijos tobulėja tiesiog žaibišku greičiu. Vos įstengime suspėti sekti naujovių išradimus. Daugelis iš mūsų nori būti modernūs ir naudotis išmaniosiomis technologijomis. Naujausios technologijos neaplenkė ir knygų srities. Knygos pdf formatu vis populiarėja ir turi savo skaitytojų ratą.

Šiame straipsnyje trumpai apžvelgsime kokie būtų elektroninės knygos ir popierinės knygos  privalumai.

Patogumas. Elektroninės knygos pdf formatu sparčiai populiarėja dėl patogumo. Jas galite skaityti kompiuteryje, mobiliajame telefone ir t.t.

Pigesni leidybos kaštai. Popierinę knygą paruošti spaudai, išspausdinti užtrunka gana ilgai. Visų pirma reikalingas ne vieno žmogaus indėlis. Tai ilgas ir kruopštumo reikalaujantis procesas. Tuo tarpu elektroninę knygą gali išleisti pats autorius. Tereikia knygą parašyti ir išsaugoti tinkamu formatu. Ir knygą gali skaityti daugybė žmonių.

Galimybė greitai įsigyti. Vos keletu mygtuku paspaudimu galite įsigyti elektroninę knygą ir ją skaityti. Tuo tarpu popierinę knygą turite užsisakyti internetu ir laukti kol atveš iki namų. Arba vykti į artimiausią knygyną ir ją nusipirkti.

Ekologija. Pastaruoju metu žmonės pastebėjo, kad mūsų planetos ištekliai yra riboti ir juos reikia saugoti ir puoselėti. Išleisti popierinei prireikia ne mažai popieriaus. O jis juk gaunamas iš medžių. Taigi elektroninę knygą skaitai- medžius saugai.

Vietos taupymas. Vienas iš pačių nuostabiausių dalykų, kad galite į savo kompiuterį ar kitą mobilų įrenginį įsidėti 100 knygų ir jas vežtis su savimi. Pabandykite įsivaizduoti kaip atrodytų, jei keliaujate su 100 knygų.

Kaip pastebėjote išvardinome labai daug elektroninių knygų privalumų. Dabar trumpai aptarsime popierinių knygų privalumus.

Vis labiau diskutuojama apie tai, kad elektroninės knygos išstums popierines. Tačiau popierinės knygos vis dar smarkiai leidžiamos. Todėl nereikia nuogąstauti, kad elektroninės knygos išstums popierines. Taip pat daugelis autorių renkasi leisti popierinės knygos versiją, nes taip galima apsisaugoti nuo piratavimo. Popierinės knygos turi savo gerbėjų ratą. Juk daug maloniau įsitaisius šiltoje lovoje paimti spaustuve kvepiančia naują knygą ir vartyti šiugždančius lapus. Dažnai popierinė knyga būna neatsiejamas atostogų atributas.

Popierinėje knygoje daug patogiau pieštuku pabraukti patikusias vietas, pažymėti. Taip pat galite greitai atsiversti paskaityti pažymėtą vietą.

Taigi galime padaryti išvadą, kad ir popierinės ir elektroninės knygos yra reikalingos ir naudingos.Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *