Lietuviškai apie anglų kalbą

www.kolibriometodas.ltAnglų kalba priklauso germanų kalbų grupei. Ši kalba vartojama Jungtinėje Karalystėje, Jungtinėse Amerikos Valstijose, Naujojoje Zelandijoje ir daugelyje pasaulio šalių. Net kai kuriuose atokiausiuose pasaulio kampeliuose susišnekėtumėte angliškai. Anglų kalba – viena iš oficialių Jungtinių Tautų kalbų. Anglų kalbos daugelis pradeda mokytis jau mokyklos suole. Tai – pirmoji užsienio kalba. Ji nesunkiai išstūmė anksčiau mokyklose lyderiavusias vokiečių ir rusų kalbas.

Anglų kalba, tiksliau gal jos formavimasis, skirstoma į tris etapus: senoji kalba, vidurinioji ir naujoji anglų kalba. Senoji anglų kalba (dar vadinama anglosaksų kalba) pradėjo formuotis į Britaniją atsikėlus germanų gentims. Taip senoji anglų kalba buvo papildyta lotyniškais žodžiais, buvo atsisakyta runų. Vėliau formavosi vidurinioji anglų kalba. Tai įvyko po Hastingso mūšio. Anglų kalba buvo keista iš esmės ir labai paveikta prancūzų kalbos. Tuo tarpu naujoji anglų kalba paplito XVI amžiuje.

Besimokantiems anglų kalbos vienu sudėtingiausių dalykų yra tarimas. Jis gerokai skiriasi nuo parašyto žodžio. Tad tarimo subtilybių būtina išmokti, kad kalbėdamas būtumėte ir suprastas. Anglų kalbos tarimas labai sudėtingas tiems, kurių gimtoji kalba gerokai nutolusi nuo anglų kalbos. Jų tarime jausis labai didelis akcentas. Kaip pavyzdys yra rusakalbiai. Jie kalbėdami angliškai daro nemažai klaidų ir juntamas labai ryškus akcentas. Todėl jei pasiryžtate mokytis anglų kalbos savarankiškai, su tarimu gali būti problemų. Jūs savarankiškai galite išmokti daug naujų žodžių, puikiai įvaldyti sakinių struktūrą, net gramatiką. Pvz anglų kalba www.kolibriometodas.lt siūlomu būdų, išmokstama labai greitai. Tačiau norėdami išmokti taisyklingo tarimo, turite daug laiko skirti garsinėms ar video pamokoms, kad girdėtumėte, kaip tariami žodžiai.

Anglų kalba sudėtinga dar ir tuo, kad vienas žodis dažniausiai turi ne vieną reikšmę. Tai užsieniečiui sunkoka perprasti ir suvokti, kada kokią reikšmę vartoti. Pavyzdžiui, angliškas žodis „set“ turi net daugiau kaip keturis šimtus apibrėžimų. Įspūdinga, tiesa? Taigi, tai vienas iš aspektų, kuo anglų kalba yra išskirtinė, tačiau drauge ir nelengva mokytis. Galbūt tai lemia faktą, kad anglų kalba yra turtingiausia savo žodynu.

Anglų kalbą šiais laikais jau moka net mažamečiai. Tam įtakos turi jos paplitimas virtualioje erdvėje. Pavyzdžiui, daugiausiai interneto svetainių yra būtent anglų kalba. Dainuojama daugiausiai anglų kalba. Žaidimai, lavinamieji užsiėmimai internete mažamečiams yra anglų kalba. Knygelės kai kurios mažiesiems yra anglų kalba. Įvairūs moksliniai straipsniai, ypač techniniai, yra anglų kalba (suaugusiems). Daugiausia informacijos yra pateikiama anglų kalba. Visa tai sąlygoja, kad tiek mažas, tiek didelis dažnai susiduria su anglų kalba.

Lietuvoje kai kuriuose darželiuose jau yra papildomi užsiėmimai darželinukams – anglų kalbos pamokėlės.Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *