Hario Poterio serija – uždrausta… JAV

Harris Poteris yra vienas iš mėgiamiausių vaikų personažų pastaruosius dešimt metų. Jau visos knygos parašytos, filmai sukurti ir peržiūrėti po kelis kartus, tačiau iki šiol ši knyga išlieka viena labiausiai draudžiamų knygų Amerikoje.

Ką JAV reiškia uždrausta knyga?

Jei knyga buvo išimama iš mokymo įstaigos bibliotekos ar apribojamas jos paėmimas iš bibliotekos, išduodant ją tik mokslininkams, tokia knyga laikoma draudžiama. Ar tai reiškia, kad tokia knyga yra nelegali? Tikrai ne – ją galima pirkti, parduoti, skaityti, tačiau kai kurios institucijos kritiškai atsiliepia apie šios knygos poveikį jaunimo pasaulėžiūrai.

Keista, bet Hario Poterio knygų serija vaikus patraukė nuo kompiuterinių žaidimų ir privertė skaityti. Kai kas išmoko skaityti vien dėl šios knygos. Tai teigiamas dalykas. Tiesa, burtininkai ir pabaisos labai sumenkino krikščionybės tiesas ir pasaulėžiūrą, todėl jos laikomos tiesiogine grėsme religijai ir visuomenei. JAV žmonės yra labai religingi, dėl to nenuostabu, kad atsirado daugybė įstaigų ir institucijų, draudusių vaikams skaityti šias berniuko burtininko istorijas.Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *