Žoliapjovės: kaip teisingai pasirinkti?

žoliapjovėsIš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad vejos pjovimas nereikalauja, jokių ypatingų žinių, tačiau tai ne visai tiesa. Netinkamai pasirinkta žoliapjovė gali apsunkinti vejos pjovimo darbus, švaistyti jūsų laiką ir nesuteikti norimo rezultato. Tad, prieš pirkdami naują žoliapjovę, visada atsakykite sau į tris pagrindinius klausimus:

  • Koks jūsų vejos dydis?
  • Kokia vejos rūšis?
  • Koks vejos reljefas?

Tai neabejotinai turėtų palengvinti naujos žoliapjovės įsigijimą.

Žoliapjovės labiausiai tinka nedideliems vejos plotams, o sunkiai pasiekiamoms vietoms pjauti: vejos pakraščiams, patvoriams, aplink medžius ir gėlynus ir pan. – trimeris optimaliausias pasirinkimas. Populiariausios yra benzininės ir elektrinės žoliapjovės. Pastarosios pagrindinis trūkumas yra ribotas judėjimo plotas, nes jus varžys laidas, o ir galingumas, lyginant su benzininėmis žoliapjovėmis, yra šiek tiek mažesnis, tačiau tai tikrai ne problema, jei neturite didelio vejos ploto. Elektrinės žoliapjovės puikus pasirinkimas iki 750 kvadratinių metrų ploto vejai. Be to, elektrinės žoliapjovės variklis dirba tyliau, nekenkia aplinkai ir priežiūra tokios žoliapjovės yra nesudėtinga, jums nereikės sukti galvos dėl nei dėl benzino, nei dėl tepalų.

Kita vertus, jei jums reikia susidoroti su dideliu žolės plotu, aukšta ar šlapia žole, benzininės žoliapjovės yra puikus pasirinkimas. Benzininės žoliapjovės varikliai būna dviejų tipų: keturtakčiai ir dvitakčiai. Pastaruosiuose varikliuose benzinas yra maišomas su tepalais, o keturtakčiuose – ne. Benzininės žoliapjovės gali būti skirstomas į galingumo grupes. Tad atminkite, kad kuo didesnis vejos plotas, tuo galingesnės žoliapjovės jums reikės.

Jei jūsų vejos reljefas yra nelygus, dažnai tenka žolę pjauti nuolaidžiuose šlaituose, puikiai tiks ant nugaros specialiais diržais tvirtinamos žoliapjovės. Jos nesunkios, patogios, todėl neapsunkins darbo ir sunkiai prieinamose vietose.

Be to, renkantis žoliapjovę reiktų pagalvoti, ką planuojate daryti su nupjauta žole. Dauguma žoliapjovių turi nuimamus konteinerius, jei norite nupjautą žolę tiesiog palikti ant vejos, šiek tiek modernesnės žoliapjovės nupjautą žolę mulčiuoja ir paskleidžia ant vejos, kad ši pasitręštų ir neišdžiūtų.

Visgi, jei nesate tikri, kokios žoliapjovės jus reikės, visada pasikonsultuokite su specialistais, kurie jums parinks optimaliausią variantą ir padės apsispręsti.Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *