Vertimai raštu: kaip išsirinkti vertimų biurą?

vertimai raštuVertimo biuro paslaugų anksčiau ar vėliau gali prireikti visiems – pradedant studentais ir baigiant verslininkais. Tad nieko nuostabaus, kad vertimo paslaugas siūlo išties nemažai įmonių ar individualia veikla besiverčiančių asmenų, o kai tokia didelė pasiūla, išsirinkti profesionalų vertėją tampa išties sudėtinga.

Štai keletas naudingų patarimų, kurie padės apsispręsti ar jūsų pasirinktas vertėjas ar vertimų biuras pateisins lūkesčius.

Svarbiausia patirtis. Dalis universiteto absolventų, baigę užsienio kalbos filologijos studijas, griebiasi internete skelbtis, kad teikia profesionalias vertėjo paslaugas. Visgi, vertimai raštu – tai ne tik kalbos mokėjimas. Profesionalus vertėjas paprastai būna ir kitos srities ekspertas, pavyzdžiui, teisinius dokumentus verčia vertėjai, turintys teisinių žinių ar teisinį išsilavinimą. Be to, vertėjas turi išmanyti ir tos šalies, kurios kalbą moka, kultūrinius skirtumus bei bendravimo ypatybes, nes tik tada bus galima išvengti nesusikalbėjimo ir perduodamos informacijos iškraipymo, o toks solidarus žinių bagažas yra sukaupiamas tik per ilgus darbo metus.

Nesigundykite žema kaina. Vertimai raštu – atsakingas ir kruopštus darbas, todėl savaime supranta, kad jis negali būti pigus. Pigias vertimo paslaugas teikiantys asmenys ne visada gali garantuoti atlikto darbo kokybę ar užtikrinti kliento konfidencialumą, todėl geriau nerizikuoti savo asmeninių duomenų saugumu, nes ne veltui lietuvių liaudies išmintis byloja, kad skūpas moka du kartus.

Pasidomėkite darbo kokybe. Savo reputacija ir klientais besirūpinantys vertimų biurai, pavyzdžiui, Ad Gloriam, stengiasi maksimaliai užtikrinti teikiamų paslaugų kokybę, todėl darbe vadovaujasi ISO kokybės sertifikatu. ISO kokybės sertifikatas nustato itin aukštus kokybės reikalavimus vertimų biurui, kurie apima ir teikiamų paslaugų kokybę, ir žmogiškųjų išteklių valdymą, ir bendradarbiavimą su klientais. Klientas patikėjęs savo dokumentus vertimų biurui, kuris vadovaujasi ISO kokybės sertifikatu, gali būti visiškai ramus, kad darbas bus atliktas itin tiksliai ir  kruopščiai.

Taigi, vertėjus būtina rinktis labai atsakingai, nes blogas pasirinkimas gali ne tik padidinti jūsų išlaidas, kadangi blogai išvertą tekstą teks koreguoti, bet ir turėti neigiamos įtakos tolimesniems jūsų ateities planams.Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *