Spalvų žaismas valgomajame: kokios spalvos virtuvės baldai pagyvins aplinką?

virtuvės baldaiIlgą laiką virtuvės spalviniai akcentai interjero specialistams nekėlė jokių klausimų – valgomajame dominavo pastelinių tonų virtuvės baldai, o sienos ir grindys buvo puošiamos tamsesniais atspalviais. Laikams keičiantis ir novatoriškoms idėjoms įgyjant svarią persvarą, interjero sprendimuose vis dažniau žaidžiama spalvomis, koncentruojamasi ties ryškiaspalviais akcentais ir pirmenybė skiriama išraiškingiems baldams.

Atlikti tyrimai patvirtino, kad namuose vyraujanti spalva turi tiesioginės įtakos mūsų savijautai, nuotaikai ir darbingumui. Nors specialistai ragina rinktis šiltų tonų spalvas, daugelis gyventojų pirmenybę teikia ryškiems atspalviams, suteikiantiems energijos ir pagyvinantiems gyvenamąją erdvę. Iš tiesų potraukį vienai ar kitai spalvai jaučiame nuo pat vaikystės, todėl vieno tono virtuvės baldai negali atitikti visų vartotojų lūkesčių. Tai reiškia, kad ieškodami tinkamų spalvų valgomajam, visų pirma turime atsižvelgti į savo asmenybę ir šeimos narių charakterius – tik tokiu būdu galima susikurti konkrečiai šeimai tinkančią spalvų kombinaciją.

Renkant spalvą valgomajam, būtina atsižvelgti į apšvietimą. Nepamirškite, kad spalva – tai šviesos atspindys, todėl tiek saulės spinduliai, tiek elektrinės sistemos gali keisti spalvų derinius. Įvertinkite virtuvės padėtį – jei patalpa įkurta šiaurinėje pusėje, retai mėgausitės natūralia saulės šviesa, todėl pirmenybę turėtumėte skirti šiltų atspalvių paletei, kuri sušvelnins krentančius šešėlius. Puikus sprendimas – šviesūs virtuvės baldai, derinami su ryškiaspalviais akcentais, pvz., spalvingomis vazomis ar žaismingomis stalo servetėlėmis.

Jei nemėgstate atnaujinimo darbų ir vengiate remonto rūpesčių, rinkitės universalių spalvų baldus. Čia puikiai tiks pasteliniai tonai, tamsesni ir šviesesni medienos atspalviai, kurie visuomet išliks madingi. Jei nusprendėte įgyvendinti ryškiaspalvius sprendimus, nepamirškite, kad drąsus spalviniai sprendimai greitu metu gali prarasti savo aktualumą, nusibosti arba imti erzinti. Be to, specialistai tvirtina, kad ryškios spalvos anksčiau ar vėliau pradeda erzinti, todėl raudonus, šviesiai mėlynus ar violetinius atspalvius geriau rinktis kaip virtuvės akcentą, o ne kaip pagrindinį toną, pvz., pastelinėje virtuvėje pritaikykite ryškios spalvos šaldytuvą arba pagalvokite apie ryškiaspalves valgomojo kėdes. Spalvinę monotoniją pagyvins ir spalvingi paveikslai, indai bei žydinčios gėlės.

Ieškantiems ryškių sprendimų, siūloma išbandyti švelniai geltonus atspalvius. Ši spalva išsiskiria iš aplinkos, tačiau suteikia patalpai šviesumo ir kelia nuotaiką. Be to, geltona dera su įvairiais kitais spalviniais sprendimais ir natūralios medienos atspalviais. Dizaineriai įsitikinę, kad puikus pasirinkimas yra oranžinė spalva, alsuojanti jaukia šiluma ir skatinanti apetitą. Su harmonija ir vidine pusiausvyra siejami žali tonai, tačiau šis atspalvis daugeliui žmonių nepatinka, be to, žalias interjeras reikalauja griežto dermės principo – šviesi žalia nederės su salotiniu ar tamsios žolės atspalviu.Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *