Projektų valdymas – ant bangos!

projektų valdymas Nuobodus, monotoniškas darbas, prirakintam prie rašomojo stalo ir kompiuterio ekrano, tikrai nebėra trokštamas jaunuolių, būsimų studentų tarpe. Visi svajoja apie geras darbo sąlygas, galimybes išvykti į komandiruotes ir dinamišką darbą. Šiuo atveju pranašumą, kitų specialybių atžvilgiu, turi viena populiariųjų studijų programų – projektų valdymas ar vadyba. Kaip pavadinsi, taip nepagadinsi, kiekvienas renkasi savo variacijas, bet pagrindinis veiklos pobūdis išlieka tas pats.

Žinoma, žodis Vadyba, daugeliui susižavėjimo nekelia. Tačiau čia reiktų liautis tikėjus nusistovėjusiais stereotipais. Būtent projektų valdymas, didžiųjų Lietuvos įmonių atstovų teigimu, šiuo metu yra labai paklausus.

Pats projektas yra apibūdinamas kaip laikina veikla, kurios tikslas sukurti unikalią paslaugą ar produktą. Be to patys projekto procesai nuolatos kinta, todėl rutina tikrai neapims.

Išskiriami penki pagrindiniai projekto procesai, be kurių neapsieitų nė vienas.

  • Inicijavimas – pagrindinės idėjos generavimas, idėjų atranka ar kitaip tariant problemos iškėlimas, kurios sprendimas bus pasiektas vykdant projektą.
  • Planavimas – šios stadijos metu sudaromas tikslus projekto planas, kurio tikslas efektyviai ir sistemingai pasiekti išsikeltų tikslų. Taip pat planavimo periode numatomi ištekliai, terminai, užduotys, biudžetas, darbų bei funkcijų pasiskirstymas komandos nariams bei kiti nuo konkretaus projekto priklausantys veiksniai.
  • Vykdymas – šio proceso metu svarbiausias uždavinys yra koordinuoti žmogiškuosius išteklius ir stebėti, kad projektas būtų vykdomas pagal planą.
  • Kontrolė paraleliai vyksta su projekto valdymu. Šioje stadijoje vyksta stebėjimai, vertinimai, prireikus vykdomas koregavimas. Jei įvertinus esamą situaciją ji atitinka numatytą planą, tada galima judėti prie projekto užbaigimo. Tačiau priešingu atveju, tenka dėti žingsnį atgal ir parodyti problemų sprendimo įgūdžius. Neretai tenka kardinaliai keisti planus, koreguoti esamą situaciją.
  • Užbaigimas – šiame etape be to, kad užbaigiamos sutartys, priimamas galutinis vertinimas – pavyko projektas ar ne.

Ar visa ši veikla pasirodė tau įdomi ? Drąsiai priimi iššūkius ? Turi idėjų ir nori dinamiškos veiklos savo gyvenime ?

Vadinasi projektų valdymas tikrai tau! Užtikrinta karjera. Išmoksi dirbti komandoje, valdyti šiam darbui pritaikytas sistemas, kurti strategijas, įgysi vadybos bei organizacinių gebėjimų ir tikrai neliksi be darbo.

 Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *