Patarimai besiruošiantiems plaukimui baidarėmis

baidarėsApie baidarių žygius sakoma, kad kartą pabandęs – plauksi ir vėl. Nuostabūs įspūdžiai, buvimas gamtoje su savo šeima, draugais ar kolegomis yra bene geriausias laisvalaikio praleidimo būdas. Tačiau kaip ir kiekvieną kitą išvyką, nepriklausomai nuo jos trukmės, reikia suplanuoti. Reikia iš anksto užsisakyti baidares, nuspręsti kokio ilgio trasa bus plaukiama, ar reikalinga nakvynė ir taip toliau. Atrodo reikia pasirūpinti tiek daug dalykų, o norisi, kad plaukimas baidarėmis būtų nepamirštamas… Baidariuagentura.lt turi jums patarimų, į ką atkreipti dėmesį ruošiantis baidarių žygiui.

Nepriklausomai nuo to, ką jūsų plaukimo baidarėmis metu pranašauja sinoptikai, derėtų pasiruošti visiems gyvenimo atvejams – gamta dažnai būna nenuspėjama. Prieš plaukdami pasirūpinkite tinkama apranga, avalyne, pirštinėmis, saugančiomis nuo nuospaudų, higienos priemonėmis, žemėlapiu, kepuraite nuo saulės bei lietpalčiu. Jei plaukimui pasirinkote ilgesnę trasą, derėtų pasirūpinti nakvyne – miegmaišiu bei palapinėmis. Nepriklausomai nuo to, ar plaukimas baidarėmis planuojamas su nakvyne ar be, būtinai pasirūpinkite maistu. Net ir plaukiant ganėtinai neilga trasa be nakvynės, tikrai vertėtų sustoti ir paiškylauti. Taip galėsite atsipalaiduoti ir nepervargti. Baidarių žygio metu nepamainomi jūsų draugai taip pat bus purškalas nuo uodų, kremas nuo saulės ir plastikiniai sandarūs maišeliai telefonams ir fotoaparatams – geriau apsisaugoti iš anksto, nei vėliau kentėti ne itin malonias pasekmes.

Žygio metu svarbu pasirūpinti ne tik savimi, draugais, bet ir gamta. Būkite atsakingi ir ruošdamiesi plaukimui baidarėmis, apsirūpinkite šiukšlių maišais. Juk gamtos prieglobstis yra skirtas visiems, tad visi turėtų teisę juo pasimėgauti. Turėkite omenyje, kad ne visose plaukimo baidarėmis metu randamose pakrantėse bus įrengtos šiukšlių dėžės. Todėl stenkitės neteršti aplinkos – tiek vandenyje, tiek ir ant kranto.

Viso baidarių žygio metu svarbu prisiminti, kad prieš plaukimą baidarę tik išsinuomojote, o ne nusipirkote, tad baidarė ir visas kitas jums suteiktas inventorius priklauso paslaugos tiekėjui. Saugokite jums išduotą inventorių kaip savo, nes tikrai nenorite, kad smagus plaukimas baidarėmis apkarstų dėl kad ir netyčia apgadinto inventoriaus – tokiu atveju gali tekti susimokėti papildomus mokesčius, apie kuriuos derėtų iš anksto išsiaiškinti su baidarių nuomos agentūra.Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *