Alerginis konjunktyvitas, dar vadinamas akių alergija, – imuninės sistemos somatinių sutrikimų pasekmė, kelianti sunkumų įvairaus amžiaus žmonėms. Paprasčiau tariant, tai paciento reakcija į įvairius namų ir lauko alergenus, pvz., namų dulkių erkutes, pelėsį, žiedadulkes ir t. t., kurie sukelia uždegimą. Alerginis konjunktyvitas reikalauja paciento dėmesio ir kontrolės. Kontaktiniai lęšiai gali būti nešiojami, laikantis griežtos higienos ir gydytojo nurodymų. Pacientas privalo reguliariai tikrintis akių būklę ir atlikti būtinus tyrimus. Siekiant geriausių rezultatų, alergiškiems žmonėms rekomenduojama įsigyti vienadienius kontaktinius lęšius.
Kas sukelia alergiją ir kaip jos išvengti?
Medikai teigia, kad alergijos tampa vis rimtesne problema dėl didėjančios atmosferos taršos, aktyviau auginamų naminių augalų ir naminių gyvūnų skaičiaus. Verta atkreipti dėmesį, kad žmonės, kurie nėra alergiški, gali jausti akių sudirginimą dėl įvairių išorinių dirgiklių, pvz., dūmų, purvo, chloro ir t. t. Alergiją gali sukelti ir tam tikri vaistai ar kosmetinės priemonės – akys yra jautrus ir lengvai pažeidžiamas organas.
Pagrindiniai akių alergijos požymiai yra paraudimas, niežėjimas, deginimas, akių patinimas ir ašarojimas. Minėtieji simptomai gali būti lydimi nosies perštėjimo, kosulio, čiaudulio ir galvos skausmo. Geriausia kovos su alerginiu konjunktyvitu priemonė – vengti kontakto su dirgikliais ir alergijos sukėlėjais. Rekomenduojama kruopščiai plauti akis, dažnu atveju – naudoti specialias dirbtines ašaras. Jei minėtosios priemonės nepadeda siekti pageidaujamų rezultatų, reikėtų pagalvoti apie medicininių preparatų naudojimą. Primename, kad konkrečiu atveju gali būti skiriamas individualus gydymas, todėl reikėtų pasitarti su specialistais.
Kontaktiniai lęšių nešiojimas
Sergant alerginiu konjunktyvitu galima nešioti tiek įprastus akinius, tiek kontaktinius lęšius. Tiesa, lęšiai gali sukelti papildomų problemų. Padidėjęs akių jautrumas, dirginimas, ašarojimas ir lęšių sukeliamas diskomfortas jaučiamas alergenų piko metu, pvz., pavasarį, kuomet daugėja žiedadulkių. Iš kitos pusės, dalis pacientų teigia, kad kontaktinių lęšių nešiojimas neturi jokios įtakos jų savijautai. Optikos salono darbuotojai teigia, kad jaučiant diskomfortą, optimaliausias sprendimas – mėnesinius kontaktinius lęšius keisti vienadieniais gaminiais. Vienos dienos lęšiai yra laidesni orui, be to, jie nėra pakartotinai dedami į akį, todėl mažėja dirgiklių skaičius.
Nešiojantiems kontaktinius lęšius medikai rekomenduoja trumpinti kasdienį lęšių naudojimo laiką, naudoti gydytojo nurodytus akių lašus, laikytis kasdienės higienos. Jei jaučiate sezoninį diskomfortą, pasidarykite lęšių nešiojimo grafiką, pvz., lęšius nešiokite tik sportuodami. Visais atvejais pasitarkite su akių specialistu, kuris padės išsirinkti konkrečiai jums tinkančias regėjimo gerinimo priemones.
Parašykite komentarą