Automobilio draudimas Indijoje

draudimas automobilioJoks draudimas automobilio negali apsaugoti ir neapsaugos nuo žalos ar avarijų, tačiau draudimas apsaugos transporto priemonės savininko ir / ar vairuotojo civilinę atsakomybę, padės lengviau ištverti etapą, kai po auto įvykio reikia atlyginti žalą trečiosioms šalims ar padengti žalą, kuri buvo padaryta Jums patiems, kai atsitrenkėte į stacionarų objektą arba kitą automobilį.

Indija mums, lietuviams, visada atrodė egzotiška šalis. Dalis lietuvių tikrai yra keliavę į Indiją ir galėtų pasidalinti savo patirtimi apie automobilio draudimą. Remdamiesi keliautojų patirtimi pristatome Jums pagrindines įžvalgas, kurios padės keliaujantiems į Indiją savo transporto priemones ar nutarusiems tokią įsigyti, išsinuomoti ten.

Auto draudimas Indijoje apima automobilio netekimo atvejus bei automobiliui ar jo dalims padarytą žalą dėl stichinių nelaimių ar žmogaus sukeltų nelaimių. Jis suteikia avarijos žalos atlygį atskiriems transporto priemonių savininkams, taip pat keleiviams bei saugo trečiųjų šalių teisinę atsakomybę. Yra tam tikrų bendrojo draudimo kompanijų, kurios taip pat siūlo draudimo paslaugas transporto priemonėms įsigyti internetu, kas yra labai patogu. Tačiau, žinoma, atvykėliams internetu gali būti sunku pirkti tokią paslaugą, dėl to rekomenduojama keliauti į draudimo biurą ir pasikonsultuoti.

Automobilio draudimas Indijoje yra privalomas reikalavimas visoms naujoms transporto priemonėms, nepaisant to, kokia bus jų paskirtis: asmeninis naudojimas ar komercinis. Draudimo bendrovės turi ryšių su pirmaujančiais automobilių gamintojais. Automobilio draudimo įmoka yra nustatoma pagal tam tikrus veiksnius (kurių yra tikrai nemažai) ir pagal draudimo įmokų kiekio padidėjimą su didėjančia automobilio kaina. Pretenzijų pareiškimai dėl automobilio draudimo Indijoje gali būti atsitiktiniai, nepagrįsti, pavyzdžiui: vagysčių pretenzijos, trečiųjų šalių pretenzijos. Kreipiantis į automobilio draudikus Indijoje yra reikalingi tam tikti dokumentai: tinkamai pasirašyta, prašymo forma, transporto priemonės „RC“ kopija, vairuotojo licencijos kopija, „FIR“ kopija bei draudimo liudijimo kopija.

Indijoje yra trys skirtingi transporto priemonių draudimo tipai ir jų draudimo įmokų dydis yra apskaičiuojamas skirtingai:

  1. Privataus automobilio draudimas — draudimo įmokų suma priklauso nuo automobilio modelio ir vertės, taip pat nuo to kokioje valstybėje automobilis yra registruotas ir kokie jo pagaminimo metai.
  2. Dviračių transporto priemonių draudimas — draudimo įmokos dydis apskaičiuojamas dabartinę salono kainą padauginant iš nusidėvėjimo rodiklio, kurį fiksuoja tarifų patariamasis komitetas (angl. Tariff Advisory Committee) tuo metu kai pradeda galioti draudimas.
  3. Komercinės transporto priemonės draudimas — draudimo įmoka priklauso nuo transporto priemonės salono kainos tuomet kai pradeda galioti draudimo liudijimas ir prasideda draudimo periodas. Taip pat atsižvelgiama ir į transporto priemonės markę bei modelį ir registracijos vietą.

 

 

 

 

 Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *