Kaip interneto svetainių kūrimas susijęs su SEO

interneto svetainių kūrimasKuriate interneto svetainę ir jau iš karto ieškote, kas jai atliks SEO (optimizaciją paieškos sistemoms)? Palūkėkite. Pirmiausiai reiktų aiškiai suvokti, kaip interneto svetainių kūrimas susijęs su SEO ir ko galite reikalauti iš savo svetainės kūrėjų.

SEO parastai yra dviejų dalių procesas. Pirmoji dalis yra vidinis SEO. Tai techninis optimizavimas, kurį atlieka programuotojai, arba bent jau nuo jų sprendimų ir veiksmų visa tai priklauso. Pavyzdžiui, sitemap.xml sukūrimas, robots.txt failo redakcijos, kuriose nurodoma, kuriuos puslapius Google paieškos sistemos robotai turi skaityti, o kuriuos – aplenkti. Šie du esminiai vidinio SEO momentai gali būti atliekami pačių puslapių kūrėjų.

Vidinis SEO – tai visos vidinės nuorodos, jų struktūra, patogi ir logiška navigacija. Taip pat nuo puslapių kūrėjų priklauso, kaip apiforminamos iliustracijos kode. Neteisingas apiforminimas (be Alt teksto, netvarkingi failų pavadinimai) gali pakenkti pozicijoms, todėl čia SEO paslaugos teikėjų nereikia, pakanka, kad programuotojai viską tvarkingai sudėliotų.

Jei svetainėje yra daug vidinių puslapių, gali prireikti peradresavimo. Tvarkingas peradresavimas neužklius Google robotams, tačiau, jei peradresuojama iš vieno puslapio į kitą, o po to į trečią, ar ketvirtą, gali pasirodyti panašu į interneto šiukšlyną, kuriame tai siekiama maskuoti tikruosius puslapio ketinimus. Tai tiesiog nedidelė klaida, o jos pasekmės gali būti labai liūdnos, taip pat ir sudėtinga jas panaikinti bus ir geriausioms SEO bendrovėms.

Vidinis SEO didžiąja dalimi turėtų būti atliekamas pačių kūrėjų, kad paleidus svetainę, ją iš karto galėtų aplankyti Google robotai. Interneto svetainių kūrimas tai ne tik dizainas ir TVS (turinio valdymo sistema) diegimas, bet ir tokios mažos smulkmenėlės, turinčios itin didelę įtaką tolimesniems SEO optimizacijos veiksmams.

Jau nekalbame apie tokius dalykus, kaip dubliuoto turinio sutvarkymas, mobilioji versija ir tvarkingas CSS. Net jei šiuos reikalus paliksite samdytai SEO agentūrai, ji sugrįš atgal su tais pačiais nurodymais jūsų programuotojams. Taip sumokėsite papildomai už tai, ką galima pasidaryti iš karto.

Profesionalūs interneto puslapių kūrėjai dažnai nenoriai kalba apie vidinį SEO, tačiau užsakydami pas juos savo interneto svetainės sukūrimą, galite apie tai maloniai priminti. Komunikacija yra labai svarbi, nes priešingu atveju, gali kilti labai daug nesusipratimų ateityje, kuriuos ištaisyti bus gana sudėtinga ir brangu.Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *