Ekovata ir jos kaina

ekovataEkovata yra ne tik ekologiška medžiaga, bet ir statiniams gali suteikti patvarumo, sumažinti remontavimo išlaidas. Pastebėta, kad šia medžiaga lieka patenkinti beveik visi klientai. Visų pirma, kad nelieka atliekų, nes po daugelio remonto ar renovacijos darbų reikia sukti galvas kur dėti likusias atliekas, kur jas išvežti.

Tačiau nors ir daugelis žmonių Lietuvoje domisi ekologiškomis statybos idėjomis, šią medžiagą dažnai pamiršta. Daugelis galvoja, kad ekologiškos šiltinimo medžiagos yra gana brangios. Tačiau turime pabrėžti, kad ekovata kaina nėra didelė. Didžiąja dalimi jos kaina priklauso nuo įvairių veiksnių. Pavyzdžiui kokį apšiltinimo būdą pasirinks klientas. Galimi keli būdai: sausas ir šlapias. Taip pat priklauso ar šiltinamas bus visas namas  ar tik kai kurios jo dalys, pavyzdžiui tik sienos, arba tik lubos.  Specialistai teigia, kad pigiausias apšiltinimas yra perdangų. Visų pirma joms reikia ne daug ekovatos medžiagos.

Ekovatos sąnaudos reikalingos 1 kvadratinima metrui sienos skaičiuojamos pagl faktinį jos sunaudojimą. Apytikriam ekovatos kiekio skaičiavimui pagal oro tarpo plotį jos kiekis turi būti padidintas iki 20 procentų. Taip daroma todėl, kad oro tarpai sienose būna ne vienodo pločio. Taigi vienoje sienos vietoje ekovatos reikės daigiau, kitoje mažiau, o mūro siūlės vidinėje dalyje nepilnai užpildytos. Apšiltinimo sluoksnio šiluminė varža skaičiuojama iš ekovatos sluoksnio varžos atėmus buvusio oro tarpo varžą.

Reikia pastebėti, kad nuo ekovatos išradimo jos sudėtis mažai kuo pasikeitė. Tokios sudėties vata naudojama ne vieną šimtmetį, ji sukurta XIX a. Anglijoje ir greitai išpopuliarėjo visame pasaulyje, ypač Skandinavijoje.

Lietuvoje Ekovata pradėta naudoti nuo 1994 metų ir netrukus sulaukė pripažinimo, o šiandien sėkmingai konkuruoja su tradicinėmis izioliacinėmis priemonėmis, pagamintomis mineralinių medžiagų pagrindu, tapo itin madinga apšiltinant medinius namus bei medines konstrukcijas. Tam prielaidas sudarė ne tik ekologinės savybės, bet ir puikios techninės charakteristikos.

Grįžtant prie kalbos apie ekovatos kainą. Reikia pabrėžti, kad efektyviausia šiltinti medinius namus. Tuomet kainos ir kokybės santykis bus optimalus. Pasirinkdami ekovatą kaip šiltinimo medžiagą savo mediniams namas, jūs ne tik turėsite šiltą būstą, bet ir apsaugosite namo medines konstrukcijas nuo puvimo, grybelinių ligų, pelijimo. Itin į šią mintį dėmesį turėtų atkreipti rąstinių namų savininkai. Rastinių namų paviršius būna nelygus, todėl labai sunku kita medžiaga tolygiai padengti.

Apibendrinant galima teigti, kad jei norite sužinoti tikslią apšiltinimo ekovata kainą, rekomenduojame kreiptis į specialistus, kurie įvertinę jūsų būsta atliks tikslius paskaičiavimus.Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *