Automobilių nuoma – paslauga, į kurios sąlygas būtina įsigilinti

Automobilių nuomaGalimybė lėkti svetimo miesto gatvėmis išsinuomota mašina šiandien prieinama ne tik besisvečiuojant užsienyje. Automobilių nuoma tampa vis populiaresnė ir mūsų šalyje. Nuomojasi ne tik užsieniečiai, bet ir patys lietuviai, vedini pačių įvairiausių tikslų – kelionei į darbą, išvykoms su šeima ir draugais po Lietuvą bei tolimesnius Europos kampelius ar šventinių iškilmių proga. Automobilių nuoma – tai sutartis, pasirašoma tarp paslaugos teikėjo ir gavėjo. Pastarajam, tai yra kiekvienam, norinčiam išsinuomoti automobilį, primygtinai siūlome atidžiai perskaityti visus sutarties punktus – daugelis iš jų yra universalūs visoms nuomos bendrovėms, tačiau yra ir individualių. Populiariai kalbant – nežinojimas neatleidžia nuo atsakomybės. Netgi priešingai – dažnai gresia tokiais finansiniais nuostoliais kaip avanso praradimu ar baudomis. Pateiksime keletą sutarties punktų, kuriose klientai rizikuoja „paslįsti”.

 Nuomos laikotarpis

Priklausoma nuo konkrečių pageidavimų, automobilių nuoma galima vos vienai parai ar net keliems mėnesiams. Sutartyje dažniausiai nurodoma labai tiksli nuomos laiko pabaiga – termino nesilaikymas gali baigtis liūdnai, pavyzdžiui, už vieną vėlavimo valandą gali tekti papildomai sumokėti visos paros nuomos kainą. Suprantama, automobilių nuoma – verslas, tad nuomotojai kiekvieną minutę paverčia piniginiu pavidalu.

Nuomos teritorija

Viena transporto nuomos bendrovė savo paslaugas teikia tik Lietuvoje, kita – Baltijos šalyse ar net visoje Europoje. Išsiaiškinkite, ko reikia jums ir ką pasirinktas nuomotojas gali suteikti. Šio punkto nesilaikymas kainuos tikrai brangiai…Kalbant apie teritoriją, atkreipkite dėmesį ir į tai, jog automobilio pristatymo į pageidaujamą vietą kaina, priklausomai nuo miesto, gali skirtis.

Degalai

Rinkitės, ar imate automobilį be degalų ar su pilnu baku, už kurį mokate papildomai arba grąžinate su panašiu kuro kiekiu.

Automobilio rida

Jūs mokate už galimybę nuvažiuoti tam tikrą kilometrų kiekį per parą ar mėnesį. Nebandykite gudrauti: įranga skrupulingai skaičiuoja kiekvieną kilometrą, tad nenustebkite, jog automobilių nuoma galiausiai atsieis daugiau nei planavote. Papildomų kilometrų viršijimas kaina gali prilygti kelionei taksi…

Grąžinamo automobilio būklė

Neužtenka vien laiku grąžinti automobilio į nurodytą vietą – būtina grąžinti jį tokį, koks ir buvo išnuomotas. Esama automobilio būklė įvertinama prieš ją atiduodant klientui, tai užfiksuojant nuomos sutartyje, nuodugni patikra atliekama automobilį grąžinus. Tik tokiu atveju, jei viskas tvarkinga ir gražu, paslaugos teikėjas grąžina visą avansą.Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *