Naujieji metai… Per jokią kitą šventę neprisižadame tiek daug visko. Naujųjų metų pažadai, tikslai – puikiai žinomi žodžiai, kurių gausa plūsta gruodžio pabaigoje ir sausio pradžioje. Vieni žmonės jau turi patirties tikslų formulavimo ir įgyvendinimo srityje, o kitiems tai atradimas. Tikslų sąraše nesvetima frazė – anglų kalbos kursai.
Anglų kalbos kursai – tai ir asmeninis, ir profesinis tobulėjimas. Vieniems tai hobis, kitiems būtinybė, treti sumąsto, kad noras išmokti anglų kalbos galėtų tapti puikiu Naujų metų tikslu. Šiuo atveju geriausiai tiktų įprasto posakio korekcija: ne „kiek žmonių, tiek nuomonių“, o „kiek norų, tiek ir tikslų“ ar „kiek situacijų, tiek ir skirtumų“. O gal „kiek situacijų, tiek ir variantų“?
Kad ir kaip suformuluotumėte, Naujųjų metų tikslų rašymo tendencijos – tema, dominanti daug žmonių. Vieniems mokėti anglų kalbą yra privalu, o kiti norėtų realizuoti gabumus, tačiau nežino, kokios veiklos imtis. Nuo tokių skirtumų priklauso ir konkretus tikslas. Pavyzdžiui, jei jūsų vadovas nurodė, kad per pusmetį patobulintumėte anglų kalbos įgūdžius, vadinasi, turite aiškų terminą, kuriuo vadovausitės. Jeigu tiesiog panorote išmokti (be papildomų liepimų ar skatinimų), termino neprireiks. Kita vertus, net labai rekomenduotina nusistatyti tam tikrą datą. Kodėl? Todėl, kad tikslas taps rimtesnis. Jei paprasčiausiai užsirašote, jog turite išmokti, tai gali praeiti viena savaitė, antra, trečia… Juk pakaktų vieno skaičiuko – ir po tų trijų savaičių jau pagrindai ne patys prasčiausi.
Minėtą situaciją, kai darbdavys liepia per x laiko tarpą pagerinti anglų kalbos įgūdžius, galima apibūdinti įvairiai. Bet daugeliu atveju mintys sukasi link šitokio teiginio: žinant terminą lengviau susikoncentruoti ir iš tiesų įgyvendinti tikslą.
Ar apskritai naudinga užsirašyti tikslą lape? Ar anglų kalbos kursai yra geras sprendimas? Į antrą klausimą be dvejonių atsakytume teigiamai. Tikslo užrašymas taip pat įvardijamas kaip puikus būdas, tačiau viskas priklauso nuo tam tikrų dalykų. Pavyzdžiui, laiko terminas, apie kurį jau prašnekta anksčiau. Konkreti formuluotė irgi turi įtakos. Jei užsirašote „tobulai išmokti per mėnesį“, po mėnesio galite tiesiog nusivilti. Vienoks uždavinys pramokti ar išmokti tiek, kad pavyktų laisvai susikalbėti. Kitoks uždavinys – suvokti painiausius lingvistinius zigzagus. Tai nė mėnesio ir ne poros metų klausimas.
Džiugu, kad kiekvienam atvejui yra tinkamas variantas. Štai pradedantiesiems anglų kalbos kursai organizuojami atsižvelgiant į kitus aspektus, nei mokant magistrantus, baigusius anglų kalbos bakalaurą. Akivaizdu, kad net panašius darbus dirbantys asmenys orientuojasi į skirtingas plotmes. Įsivaizduokite du vertėjus – vienas specializuojasi grožinių kūrinių srityje, o kitas verčia medicinos tematikos tekstus. Abu turi puikiai mokėti ir užsienio, ir lietuvių kalbą, tačiau pirmu ir antru atveju specifika skirtinga.
Nesvarbu, ar pretenduojate tapti vertėjais, ar nė iš tolo į šią pusę nežiūrite, kokybiškumo nestokojantys anglų kalbos kursai gali būti labai tikslingas Naujųjų metų tikslas. Tačiau tik užsirašyti nepakaks. Jei išmoksite dvidešimt žodžių, tai jau bus šiokia tokia pradžia. Geriau mažais žingsneliais nei plačiais mostais, kurie vėliau numuštų entuziazmą.
Parašykite komentarą